Remont Syreny 105L 1979r

nieposegregowane, z dawnych lat, bez opcji zakładania nowych

Moderator: adameo2

Awatar użytkownika
Sikor
-#Weteran
-#Weteran
Posty: 1583
Rejestracja: 2005-10-12, 11:37
Lokalizacja: Pruszków
Kontakt:

Post autor: Sikor »

Eeee troche przesadzasz. Ja swojego robitego warba po całkowitym ogołoceniu, czyli sama rama i kasta wynosiłem w tryz osoby z warsztatu.
Trzy cylindry, dwa takty, jeden samochód!
Dwa suwy w miniaturzef
Awatar użytkownika
Paweł_85
-#Nowy nabytek forum
-#Nowy nabytek forum
Posty: 58
Rejestracja: 2005-10-23, 12:56
Lokalizacja: Kobyłka

Post autor: Paweł_85 »

Witam. Przy zdejmowaniu budy z tego co pamietam to odkreciłem wszystkie błotniki i przednie fartuchy, zdiać drzwi wyjąc szyby no i przekładnie kierowniczą też by sie przydało, u mnie jakoś w miare bez problemu wyszła, no i oczywiście odkrecać śruby mocujące rame ( w razie trudności urzyć szlifierki katowej :) ja używałem) A co do ilości chłopa potrzebnej do dygniecia tego wszystkiego to zależy bo ja zdejmowałem to z kumplem czyli dwie osoby ( nie przypakowane za mocno) A oponki dobra sprawa, można na tym postawić bude a przynajmniej u mnie na tym stoi.

Ps. prowadze pruby zastosowanie amortyzatorów na przód od poloneza, zobaczymy czy sie uda :)

Ps.Ps. Dobra spadam do szkoły, w przerwie może skocze do sklepu z gumkami do Syreny :) ( Ten koło ul. dolnej czy coś takiego)

Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Maciekk
-#Junior
-#Junior
Posty: 184
Rejestracja: 2006-02-17, 09:45
Lokalizacja: Kobyłka
Kontakt:

Post autor: Maciekk »

toc to fotki Karola z Zagościńca którego zarówno Pawle i ty i Sikor kojarzycie napewno :)
Awatar użytkownika
arturromarr
-#Weteran
-#Weteran
Posty: 1633
Rejestracja: 2006-07-03, 14:19
Lokalizacja: Łódź

Post autor: arturromarr »

Witajcie i opamietajcie sie to czytaj kierowcy
Nie rozumiem czemu temat wywoluje takie emocje i dyskusje.
Po pierwsze gdyby amorki byly zbedne to gwarantuje ze w PRL-u podczas kryzysu przestali by je montowac w ramach jakiegos projektu racjonalizatorskiego.
Amortyzator przedewszystkim sluzy do zwiekszena przyczepnosci a wdrugiej kolejnosci poprawie komfortu wiec nie zastanawiajcie sie czy czujecie roznice w jezdzie z i bez nich liczy sie droga hamowania w roznych warunkach (caly czas badaja to koncerny samochodowe i modylikuja swoje amortyzatory.
Jesli piszecie ze amorki sa nipotrzebne bo wszystko zalatwia sztywny resor to chyba nie mieliscie nigdy przyjemnosci jazdy sportowym samochodem (wyscigowe auta maja zawieszenie jak skala a mimo to wydaje sie grube tysiace na odrobine lepszy mode amorka, ciekawe czemu)
Amortyzator tlumi miedzy innymi drgania ktorych czlowiek nawet nie wyczowa ale zmniejszaja one przyczepnosc.
Kazdy moze mic swoje zdanie (mniej lub bardziej fachowe) ale prosze nie zachecac nic niewinnych ludzi do zaniedbywania czy niemontowania amortyzatorow. Czasem na drodze licza sie centymetry i sekundy ktore moze dac nawet slabo zaawansowany technicznie syrenkowski amorek.

Proponuje wziecie amortyzatora od syrenki i przejscie sie do kilku sklepow motoryzacyjnych.
Zamienniki do aut zachodnich kosztuja ok 100 zl a naprawde warto.
czasem jesli znajdzie sie cos podobnego wystarczy cos podpilowac albo wywiercic zeby pasowalo. Wazne zeby skok nie byl za maly

Pozdrawiam
Hot Rod R20
Posty: 13
Rejestracja: 2006-12-10, 20:38
Lokalizacja: krakow

Amortyzatory

Post autor: Hot Rod R20 »

Witajcie amorki na przód pasują przednie z polaka tylko trzeba je przerobić (kwestia 3min). A na tył pasują tylne z trucka. 8)
Awatar użytkownika
Gieroy
-#Weteran
-#Weteran
Posty: 1852
Rejestracja: 2005-12-24, 21:53
Lokalizacja: W-wa

Post autor: Gieroy »

Czy te przednie pasują (po tej malej przeróbce) wszystko jedno który rocznik poldasa?
Na tył z trucka poldasa? Bez przróbek i z każdego rocznika?
Sam to robiłeś czy to zasłyszane od kogoś
"Samochody Syrena nie są na pewno pojazdami na wskroś nowoczesnymi" mgr inż. Z. Glinka
Hot Rod R20
Posty: 13
Rejestracja: 2006-12-10, 20:38
Lokalizacja: krakow

Post autor: Hot Rod R20 »

Przednie do 94r a tylne nie wiem bo o tym słyszałem od ludzi. najlepiej zabrać ze sobą amorki i dla pewności porównać. Przeróbka polega na obcięciu tulejki. :D
Awatar użytkownika
Gieroy
-#Weteran
-#Weteran
Posty: 1852
Rejestracja: 2005-12-24, 21:53
Lokalizacja: W-wa

Post autor: Gieroy »

Możesz dokładniej opisać przeróbkę tych przednich? Jakie obcięcie tulejki jak ta tulejka jest potrzebna do mocowanie do wahacza?
"Samochody Syrena nie są na pewno pojazdami na wskroś nowoczesnymi" mgr inż. Z. Glinka
Awatar użytkownika
Jacek B.
-#Youngtimer
-#Youngtimer
Posty: 673
Rejestracja: 2006-05-29, 21:46
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Post autor: Jacek B. »

Jakby ktoś znał ceny takich amorów niech poda. Dla porównania czy oryginalne na jakie się trafi opłaca się kupić.
--o00o----'(_)'----o00o--
ODPOWIEDZ