Lista absurdów.

Wszystko to co nie pasuje do pozostałych działów
Speedmen
-#Youngtimer
-#Youngtimer
Posty: 321
Rejestracja: 2007-01-03, 12:56
Lokalizacja: Galicja

Lista absurdów.

Post autor: Speedmen »

1...80%owy podatek w paliwach
2...długa unijna instrukcja obsługi drabiny
3...unijna instrukcja dotycząca bananów
4...unijna instrukcja mycia rąk, która MUSI wisieć w wychodkach lokali. Myślałem że to żart.
5...kursy i egzaminy na operatora piły motorowej. W przewidywalnej przyszłości kursy na operatora siekiery.
6...zmuszanie ludzi do jazdy na światłach
7...zmuszanie ludzi do wymiany żarówek na energooszczędne. A jak lubię wieczory przy świecach to skąd wezmę takie energooszczędne?
8...zmuszanie ludzi do czegokolwiek, tak jak by nie mieli własnego mózgu.
9...Syreny tańsze od rowerów
10..dziwne prawo, które chroni złodzieja a karze właściciela, który broni swojej własności.
Ironia użyta w miarę nie szkodzi nawet w największych ilościach.
Awatar użytkownika
Mateusz
-#Weteran
-#Weteran
Posty: 2377
Rejestracja: 2005-11-21, 10:55
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Mateusz »

11. prezydentem Polski jest kaczyński
12. a jego brat jest premierem
13. lpr
syrena to nie samochód.
Speedmen
-#Youngtimer
-#Youngtimer
Posty: 321
Rejestracja: 2007-01-03, 12:56
Lokalizacja: Galicja

Post autor: Speedmen »

14...Ubezpieczone jest auto a to przecież kierowca powoduje wypadki
Ironia użyta w miarę nie szkodzi nawet w największych ilościach.
Awatar użytkownika
Paderewsku
młody syreniarz
młody syreniarz
Posty: 221
Rejestracja: 2007-03-04, 21:08
Lokalizacja: Łosice/Głowno

Post autor: Paderewsku »

15...pomysł podatku od POSIADANIA!!! auta, może wprowadźmy jeszcze od posiadania butów, spodni, i skarpet!!! jeśli chodzi o wyjście z gołą dupą pod sejm jestem pierwszy...
J
-#Junior
-#Junior
Posty: 193
Rejestracja: 2005-01-21, 12:57
Lokalizacja: Poznań

Post autor: J »

16... Instrukcja unijna mówiąca o konieczności posiadania przez fryzjera w zakładzie kabiny prysznicowej...
Miał Któryś z Szanownych Formułowiczów pomysł brania prysznica u fryzjera??? :>
Przyszedl szarlatan szuja...
Speedmen
-#Youngtimer
-#Youngtimer
Posty: 321
Rejestracja: 2007-01-03, 12:56
Lokalizacja: Galicja

Post autor: Speedmen »

jeśli chodzi o wyjście z gołą dupą pod sejm jestem pierwszy...
Uważaj na paradę równości.
17....płacenie OC za auto co przez rok jest remontowane
19....wyrzucenie za drzwi ucznia, który puścił bąka w klasie
20....projekty podatku katastralnego
21....cena ropy wyższa niż benzyny
22....nadzieja wygrania wojny z nawiedzonymi samobójcami w Afganistanie

[ Dodano: 2007-03-11, 21:00 ]
J pisze:Miał Któryś z Szanownych Formułowiczów pomysł brania prysznica u fryzjera???
Czy łysi też będą musieli?
Ironia użyta w miarę nie szkodzi nawet w największych ilościach.
Dawid91
-#Nowy nabytek forum
-#Nowy nabytek forum
Posty: 60
Rejestracja: 2007-03-10, 15:43
Lokalizacja: z Łodzi

Post autor: Dawid91 »

23.Wszystkie pomysły ministra romana.
Speedmen
-#Youngtimer
-#Youngtimer
Posty: 321
Rejestracja: 2007-01-03, 12:56
Lokalizacja: Galicja

Post autor: Speedmen »

24...założenie.......babkom klozetowym kas fiskalnych
25...zrobienie z kościoła św. Józefa zabytku, ile kasy to pożre.
26...cena mineralnej większa jak mleka
Ironia użyta w miarę nie szkodzi nawet w największych ilościach.
Awatar użytkownika
JaNN
młody syreniarz
młody syreniarz
Posty: 271
Rejestracja: 2005-11-28, 23:18
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: JaNN »

No tak, chłopcy se lubią ponarzekać. Naprawdę oczyszcza wam krew kontemplowanie listy rzeczy, które drażnią i wkurzają? W co dokładnie to ma być wymierzone?

Żeby jakikolwiek sens... pomieszały się faktyczne absurdy z rzeczami, których absurdalność jest dyskusyjna i nie oczywista dla każdego no i z kretyńskimi plotkami. To ja poproszę tę unijną dyrektywę w kwestii kabiny prysznicowej. Skąd kasy fiskalne u babć klozetowych? A co do wywalania ucznia za puszczenie baka w klasie, to prawo absolutnie ZABRANIA wyrzucania ucznia z klasy w europejskiej szkole.

W zderzak Łagiewki i krasnoludki też wierzycie?

Speedman, pisz o polskiej motoryzacji i mechanice. Masz tutaj moim zdaniem wiele cennych rzeczy do przekazania. Merytoryczna dyskusja na tematy niesamochodowe też jest w cenie. Warto marnować czas na digitalizację narzekania?
353W '88, 2107 '87
Speedmen
-#Youngtimer
-#Youngtimer
Posty: 321
Rejestracja: 2007-01-03, 12:56
Lokalizacja: Galicja

Post autor: Speedmen »

JaNN pisze:W co dokładnie to ma być wymierzone?
A musi być? Ludzie powinni widzieć absurdy po to żeby je ewentualnie eliminować i nie tworzyć nowych.
JaNN pisze:A co do wywalania ucznia za puszczenie baka w klasie,
Za ten stary dowcip Kain zabił Kabla.
JaNN pisze:Speedman, pisz o polskiej motoryzacji i mechanice.
Napisałem w temacie Silniki SS iiii brak komentarza.
Kościół św. Józefa to Pałac Kultury.
Temat pasuje do kategorii.
Nie można być monotematycznym i poważnym jak rodzinny grobowiec. Przynajmniej ja tak uważam.
Pozdr.
JaNN pisze:W zderzak Łagiewki i krasnoludki też wierzycie?
Są takie rzeczy na niebie i ziemi o których nie śniło sie waszym filozofom (Hamlet)
Ironia użyta w miarę nie szkodzi nawet w największych ilościach.
Awatar użytkownika
JaNN
młody syreniarz
młody syreniarz
Posty: 271
Rejestracja: 2005-11-28, 23:18
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: JaNN »

Speedmen pisze:Nie można być monotematycznym i poważnym jak rodzinny grobowiec. Przynajmniej ja tak uważam.
Zgadzam się. Ale po cholerę tak jęczeć? Odpowiedzialni za popełnienie powyższych absurdów raczej nie zaglądają na forum Nekli w poszukiwaniu okazji do dokształcania. A szkoda w sumie - może ktokolwiek z nich mógłby zrobić coś dla szeroko pojętej polskiej kultury technicznej?
Speedmen pisze:Kościół św. Józefa to Pałac Kultury.
Nie podoba mi się ten szary ciężki kloc, ale cóż... Cytadela też jest zabytkiem. Jak historia jest brzydka i gorzka, to się jej nie wymazuje - jeżeli pałac kultury ma pozostać na mapie Warszawy, to właśnie w randze zabytku. Zresztą wszyscy chyba chcielibyśmy widzieć to coś w gruzach. Ale już sobie wyobrażam entuzjastyczną reakcję podatników na ogólnonarodową ściepę w tym celu :P
Speedmen pisze:Są takie rzeczy na niebie i ziemi o których nie śniło sie waszym filozofom (Hamlet)
Co do dyrektyw unijnych, to akurat wiadomo, jakie są i nie znajdują się one w przestrzeni dostępnej wyłącznie marzycielom. A co do zderzaka Łagiewki - zgadzam się z Hamletem, ale o niektórych rzeczach można z dużym prawdopodobieństwem stwierdzić, że ich nie ma.

W kwestii silnika swoje powiedziałem i powtarzać się nie będę. Jestem na etapie poszukiwań, ale wiem już, że w bibliotece wydziałowej nie ma na ten temat nic ciekawego.
353W '88, 2107 '87
Speedmen
-#Youngtimer
-#Youngtimer
Posty: 321
Rejestracja: 2007-01-03, 12:56
Lokalizacja: Galicja

Post autor: Speedmen »

JaNN pisze:Odpowiedzialni za popełnienie powyższych absurdów raczej nie zaglądają na forum Nekli w poszukiwaniu okazji do dokształcania. A szkoda w sumie - może ktokolwiek z nich mógłby zrobić coś dla szeroko pojętej polskiej kultury technicznej?
Może by się najpierw wykształcili - vide Kwaśniewski. Albo chociaż przeczytali Kodeks Boziewicza.
Taką listę absurdów już dawno chciałem zrobić. Dzisiaj znalazłem czas i wenę. Czy to ma sens? Wg mnie tak - po pierwsze dla rejestracji tego zjawiska, po drugie młodzi ludzie (o których pamiętam) uznają tę rzeczywistość za coś zastanego "status quo", nie widzą absurdów, myślą, że tak być musi, bo tak jest. To tak jak pomijanie i przemilczanie historii. Tutaj nawet Orwella można włączyć.
Nie chciałem o tym wcześniej pisać ale dla mnie następnym absurdem jest zmuszanie ludzi do jazdy w pasach, zwłaszcza takich z klamrą na wątrobie.
Zauważyłeś pewnie z praktyki, że niektórzy wykładowcy potrafią zrobić z ciekawego tematu flaki z olejem i biedni słuchacze wypisują na pulpitach "tu na wykładach z nudów ginęli studenci - cześć ich pamięci"). Inni wręcz odwrotnie potrafią odpowiednio "odśmiać" towarzystwo i przez dygresje dać świeże spojrzenie na nudny temat.
Więc DYGRESUJMY dalej.
Pzdr.
Ironia użyta w miarę nie szkodzi nawet w największych ilościach.
Awatar użytkownika
Sokół
-#Youngtimer
-#Youngtimer
Posty: 705
Rejestracja: 2005-11-06, 13:24
Lokalizacja: Szydłowiec

Post autor: Sokół »

Speedmen pisze: 19....wyrzucenie za drzwi ucznia, który puścił bąka w klasie
8) Dobre, mój kolega wylatuje srednio codziennie, ale za to jak pusci baką ...no no, niewiem skad on bierze takie gazy. Z reszta u mnie wylatuje sie za wszystko, czasami nawet kilka razy dziennie, ale to juz normalka u nas. Czasami to nawet sami wychodzimy.
J
-#Junior
-#Junior
Posty: 193
Rejestracja: 2005-01-21, 12:57
Lokalizacja: Poznań

Post autor: J »

JaNN pisze:krasnoludki też wierzycie
Buuuu, zrujnowałeś całą moją młodzieńczą wiarę - jak to krasnoludków nie ma???
To może jeszcze mi powiesz że nie ma też Św. Mikołaja???
I chatki na kurzej stópce czarowicy - też nie???
Czuje się oszukany... T_T
Przyszedl szarlatan szuja...
Speedmen
-#Youngtimer
-#Youngtimer
Posty: 321
Rejestracja: 2007-01-03, 12:56
Lokalizacja: Galicja

Post autor: Speedmen »

JaNN pisze:A co do wywalania ucznia za puszczenie baka w klasie, to prawo absolutnie ZABRANIA wyrzucania ucznia z klasy w europejskiej szkole.
Sokół pisze:8) Dobre, mój kolega wylatuje srednio codziennie, ale za to jak pusci baką ...no no, niewiem skad on bierze takie gazy. Z reszta u mnie wylatuje sie za wszystko, czasami nawet kilka razy dziennie, ale to juz normalka u nas.
Absurd w tym starym dowcipie polega na tym, że sprawca dostaje się w lepsze warunki a poszkodowani siedzą w smrodzie.
27....Byli UBowcy siedzą na ciepłych emeryturach a poszkodowani przez nich na ogół biedują.
JANN, masz tu zderzenie teorii w którą z żarliwością wierzysz, z praktyką, która jest stosowana. Spowodowane jest to następnym absurdem.
28...szkolnictwo i sądownictwo zdominowane jest przez blondynki
29...dzienna stawka żywieniowa w więzieniach jest wyższa niż w przedszkolach
30...w demokracji (władza ludu) lud nie ma nic do gadania
i następne,( większość punktów tutaj to nie kwestia wiary tylko fakty)
31...projekt włączenia abonamentu TV do rachunków za prąd. Ci co nie maja TV też będą płacić. A dlaczego nie do rachunków za fotele z których się korzysta przy wgapianiu się w seriale.
Ostatnio zmieniony 2007-03-13, 09:01 przez Speedmen, łącznie zmieniany 1 raz.
Ironia użyta w miarę nie szkodzi nawet w największych ilościach.
ODPOWIEDZ