hamulce

nieposegregowane, z dawnych lat, bez opcji zakładania nowych

Moderator: adameo2

ODPOWIEDZ
syreniarz

hamulce

Post autor: syreniarz »

Pragnołbym dowiedzieć się z czego do syrenki pasują cylinderki hamulcowe i czy da się kupić bębny hamulcowe albo z czego pasują , co zrobić z niedziałającą pompą hamulcową , czy da się ją zastąpić inną.
Poniewarz w mojej syrence 105 z 1973 roku wyżej wymienione elementy nie spełniają swojej funkcji.Z góry dziękuje za pomoc. :D
Awatar użytkownika
Szamson
młody syreniarz
młody syreniarz
Posty: 234
Rejestracja: 2005-04-12, 12:27
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Post autor: Szamson »

pompa hamulcowa pasuje jak ulal z zuka. mozna kupic nową w sklepie za ok 130 pln, co do reszty to nie slyszalem o zamiennikach, choc ponoc przednie cylinderki z malucha to tylne w syrenie, nie wiem nie spradziłem. co do pompy mam pewnosc ,mam taką w mojej syrenie.
["...Należy zbudować popularny, oszczędzający czas środek przewozu, przy wykonywaniu czynności służbowych i wypoczynku, przeznaczony dla racjonalizatorów, przodowników pracy, aktywistów, naukowców, przodujących przedstawicieli inteligencji..."]
Arek Elblag

Post autor: Arek Elblag »

Tak pompa dwustopniowa rzeczywiscie pasuje od zuka ale jesli chcesz jednostopniowa pointeresuj sie od wardburga podobno te sme ( jednostopniowe). Co do cylinderkow to na przod pasuja od UAZA ale i tak lepiej warto sprawdzic wymiary cylinderkow jesli beda pasowac a bedziesz mial problem ze znalezieniem tylnich to proponuje zamontowac na tyl szerokie takie same jak z przodu z tym ze musisz zalozyc szersze bebny i zarazem delikatniej ustawic na mimosrodach tyl bo bedzie mocno bral i tylko hamowal na tylne kola. Prosta rada pochodz po sklepach i popatrz co mozesz dopasowac LUBLIN ZUK NYSA itp.tego jeszcze jest masa w sklepach motoryzacyjnych np panstwowych jak PKS.
taeda

Post autor: taeda »

rozmiary cylinderków uchodziły zawsze za typowe i gumowe tłoczki w sklepach pryw. były (to na odwrót----syrenowskie cylinderki wsadzano do nietypowych pojazdów). Ja mam skarpetę z 1974 i wymieniałem tylko gumowe do dzisiaj. Pompa jest łatwo naprawialna samemu (jednostopniowa). Elementy gumowe można trochę poprawić, smarując je wazeliną tzchniczną i robiąc im masaż ręczny aby trochę spuchły :-))).
Zwłaszcza dotyczy to pompy---będzie potem działać jak nowa.
Jacek B.

Post autor: Jacek B. »

Mam sklep Żuka w Łodzi w którym są cylinderki do Syreny (nie wiem do czego jeszcze pasują) po ok. 50zł/szt. i reperaturki pomp hamulcowych, pompy były jedno i dwuobwodowe ale cen nie pamiętam (120zł chyba, jakiś rok temu pytałem).
ODPOWIEDZ