PYTANIE O WARSZAWIE M 20

Zapytania i porady techniczne
ODPOWIEDZ
robertcik3
Posty: 2
Rejestracja: 2007-08-02, 20:48
Lokalizacja: zerkow

PYTANIE O WARSZAWIE M 20

Post autor: robertcik3 »

Witam , mam pytanie czy jest mozliwe wsadzenie do warszawy silnika z chevroleta 5.7 litra V8 , beda z tym jakies problemy ? , kto probowal tego ? jestem z zagranicy dlatego zalezy mi na szybkich odpowiedziach co o tym myslicie , mam jeszcze pytanie dot. dachu jak gruby jest i czy mozna go obnizyc. Kolejne pytanie gdzie warszawa ma silnik z przodu czy z tylu ... pozdrawiam
Awatar użytkownika
Paderewsku
młody syreniarz
młody syreniarz
Posty: 221
Rejestracja: 2007-03-04, 21:08
Lokalizacja: Łosice/Głowno

Post autor: Paderewsku »

Witaj. Oczywiście nie ma problemu, co do umiejscowienia silnika warszawa M-20 ma silnik centralnie, tak jak teraz montuje się w porsche, więc 5,7L wchodzi bez problemu, mocowania pasują idealnie, trzeba tylko zmienić śruby na mocniejsze i wszystko ok. skrzynka biegów z warszawy jest kompatybilna ponieważ jest to jak wiesz kopia rozwiązań zza oceanu, wałek sprzęgłowy,choinka spoko wytrzyma nieco mocniejszy silnik, w tylnym moście trzeba jedynie zmienić simeringi bo oryginalne mogą nie wytrzymać prędkości półosi. Dach jest przykręcany na śruby, a otwory posiadają tzw. fasolki więc mozna go obniżać i podwyższać bez problemu, szyby się dognie. Co do dachu to jest gruby, tnie się trudno, ale na fasolkach podregulujesz spoko.....-Ja pierd....le chłopaku zostaw tą furę, nie dotykaj, nie mówie tego złośliwie, ale jeśli pytasz się o to gdzie jest silnik, to ja nie rozumiem pomysłu. Jeśli masz taki statek ocal go potomnym, przekaż na kosciół....cokolwiek......
Awatar użytkownika
makscom
-#Youngtimer
-#Youngtimer
Posty: 972
Rejestracja: 2005-04-24, 22:08
Lokalizacja: Polska

Post autor: makscom »

warszawa m 20 jest mylona z garbusem, wiec no.... moze garbuske myli z garbusem i dlatego silnik z tyłu.
Bo z syrenkami nigdy nie wie oj nie wie sie......
Awatar użytkownika
Ogarzysta
-#Youngtimer
-#Youngtimer
Posty: 434
Rejestracja: 2006-07-29, 13:06
Lokalizacja: Grodzisk Mazowiecki

Post autor: Ogarzysta »

Mi sie wydaje, ze po wsadzeniu takiego silnika, to sie buda rozejdzie :zdziwko , a most zostanie gdzies na swiatlach :shock: . Piekny woz, piekny silnik, ale "od pieknosci to ludzie umieraja". Ja bym wsadzi orginalny silnik i nic nie zmienial.
Ogarzysta
robertcik3
Posty: 2
Rejestracja: 2007-08-02, 20:48
Lokalizacja: zerkow

dzieki

Post autor: robertcik3 »

ja wypowiadam sie w osobie tego chopaka z z niemiec , on sam nioe ma zamiaru robic tego samochodu , jego najblizyszy przyjaciel robi lowriders , nie wiem co to jest ale jest bardzo slawny za granica i ma wlasny ogromny warsztat... to jest kwestia gustu kto co by zrobil z tym samochodem... jesli dobrze go zrozumialem to on po prostu chce ten samochod bardzo mocno odpicowac...Dziekuje Wam wszystkim za pomoc
Awatar użytkownika
klysek1
-#Youngtimer
-#Youngtimer
Posty: 401
Rejestracja: 2007-05-06, 10:24
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: klysek1 »

Ale warszawa jest zabytkiem, więc mogą być problemy z wywozem za granię Polski...
Awatar użytkownika
makscom
-#Youngtimer
-#Youngtimer
Posty: 972
Rejestracja: 2005-04-24, 22:08
Lokalizacja: Polska

Post autor: makscom »

np amerykanie przerabiają samochody zabytkowe na jakies tam super bryki, wiec ktoś wpadł na pomysł by Warszawe zrobić tak jak to robią LOWRAJDER. dlaczego by nie, niech sprobuje .. świad nalezy do odwarznych.
Bo z syrenkami nigdy nie wie oj nie wie sie......
Kumpelek

Post autor: Kumpelek »

Tylko że już jest Wawka lowrider.... to raz, a dwa nawet w Polsce dość dużo ciekawych projektów się robi 8) Lepiej niech nikt z poza Polski nie kupuje Wawki bo będzie masowy wykup :P Do Rosji, tam Pobede kupić :P
rallyfan
młody syreniarz
młody syreniarz
Posty: 207
Rejestracja: 2006-05-13, 16:05
Lokalizacja: teraz Pl

Post autor: rallyfan »

Kiedys w automaniaku w programie o Syrenie Porsche , Maciek Wisławski wspominał o Warszawie z silnikiem Ferrari Testarossy.Nie wiecie czy ktos rzeczywiscie tworzył taki projekt czy była to tylko taka ściema programowa??
Awatar użytkownika
KIEROWCA
-#Stara Gwardia
-#Stara Gwardia
Posty: 4555
Rejestracja: 2005-02-24, 23:43
Lokalizacja: PRL
Kontakt:

Post autor: KIEROWCA »

Szanowny Kolego;

Otóż jak wiesz, rosyjskie a dokładniej ukraińskie Pobiedy i nasze Warszawy bazują konstrukcyjnie na wozach amerykańskich z lat 30 i 40 ubiegłego wieku...

Warszawy od 56 roku miały skrzynię przystosowaną pod montaż silnika V8 z samochodu Pontiac StarChief tylko nasi konstruktorzy zmienili nieco sprzęgło a silniki M20 i S21 są właśnie "ekonomicznymi" wersjami silników amerykańskich wprowadzonymi na europę- skróconymi po prostu o cztery cylindry. W trakcie produkcji powstawały też oczywiście wersje z silnikami V8 i V6 tym razem od Forda przeznaczone dla MO. Niemniej silnik pozostał mocowany centralnie jak w pierwowzorze a więc miejsca jest pod dostatkiem. Co do dachu to Warszawa jest polskim odpowiednikiem Mercury z 49 roku [takiego jak np. w GTA San Andreas] i dachy były klepane na identycznych prasach Mercury przekazanych nam po wojnie przez UNRA tylko, że w procesie montażu słupki dachowe przecinano i wspawywano tam dodatkowe blachy dla celowego jego podwyżeszenia. Później wszystko maskowano ołowiem, a pod koniec produkcji szpachlą. Po prostu niskie dachy nie były zgodne z europejskimi wymogami bezpieczeństwa w owym czasie. Z przodu pojazdu chociaż znajduje się tam chromowana atrapa umieszczono tylko niewielki bagażnik i chłodnicę oleju i silnika.
W niewielkich seriach powstawały także Warszawy taxi, pikap i combi z silnikiem przeniesionym na przód ale dzisiaj są naprawdę rzadkie, chociaż montowane były na wydłużonym, ramowym podwoziu gazika- GAZA 69.

Uuuuuf, to chyba wszystko niech mnie ktoś poprawi jeśli jestem w błędzie :???:
Pozdrawiam
Ostatnio zmieniony 2007-08-07, 23:28 przez KIEROWCA, łącznie zmieniany 1 raz.
::::Poradnik kompleksowej wiedzy syrenkowej ==UZUPEŁNIENIE GLINKI::::
===> http://chomikuj.pl/mariuszw2145/SYRENA <=== :dresiarz
::::Najljepsze jest nalanie do pełna w progi łoju baraniego na gorąco::::
Kumpelek

Post autor: Kumpelek »

hłe hłe, widzę, że to żart to nie bede prostował :devil3
ODPOWIEDZ