Syntetyczny olej do silnika

(silnik, skrzynia)
ODPOWIEDZ
inżynier

Syntetyczny olej do silnika

Post autor: inżynier »

Czy próbował ktoś syntetyczny olej do dwusuwow. Pytam bo zależy mi na zredukowaniu dymienia - nawet na krótki okres, nie na stałe. Czy można coś zrobić aby zmniejszyć dymienie, bez uszkodzenia silnika oczywiście.
Może oleju dać 1:50 lub syntetyk lub jedno i drugie. Pomożecie?
Karol
-#Youngtimer
-#Youngtimer
Posty: 556
Rejestracja: 2005-08-20, 23:57
Lokalizacja: Wołomin

Czy Syreną da się DZIŚ jeździć "na codzień???

Post autor: Karol »

Wczoraj jadąc swoją 105ką tak sobie myślałem, czy da się dziśjeździć syreną w "na codzień"? Moja ma 25 lat, stała 10 wiec przez 15 lat zroibła 58 tys. km, co daje ok 4,2 tys km rocznie. Czy dziś jedst to możliwe (gdzieś ok 5 tys km rocznie)? Nie chodzi mi o koszty - spalanie ( ale u mnie nie jest dużo ok 8l/100km). Jak w ogole z trwałością, funkcjonalnością, ergonomią itd.?
I czy w ogole jeździcie syrenami w zimę?
Pytam razcej tak ogolnie, z ciekawości, nie zrobie swojej tego :)
Karol
-#Youngtimer
-#Youngtimer
Posty: 556
Rejestracja: 2005-08-20, 23:57
Lokalizacja: Wołomin

Post autor: Karol »

Ups...hm...miał by to być nowy temat...cuśnie wyszło :(
Wartburg 353 '83
Wartburg 312/1 '66
Mercedes w123 240 D '82
MZ TS 150 '83
WSK M06 Z-150 '60
MR2 "Żak"
Yamaha Xj 600 J51 '87
... Syrena 105L
Awatar użytkownika
Kapitan Zbik
młody syreniarz
młody syreniarz
Posty: 248
Rejestracja: 2005-01-21, 16:17
Lokalizacja: Głubczyce/Trzebnica
Kontakt:

Post autor: Kapitan Zbik »

Nie wiem jak by było w Syrenie, ale do swojego Kobuza leję Orlen 2T (półsyntetyk - 11zł/litr) w stosunku 1:30 i nie dymi. Nie ściągałem jeszcze głowicy żeby sprawdzić czy odkłada się nagar, ale wiem jedno - po remoncie kapitalnym zalałem zwykły miksol i po dosłownie kilku przejechanych kilometrach ściągałem cylinder żeby wymienić zabezpieczenia sworznia tłokowego na nowe i już te kilka km wystarczyło, żeby na nówka tłoku odłożył się szlam :/
Ostatnio pojawił się w sprzadaży full syntetyk Orlenu do dwusuwów, też powinien być tańszy niż konkurencyjne produkty. Myslę, że spokojnie można wlać taki olej w proporcji 1:40 żeby chwilowo nie dymiła, na wszelki wypadek można jedynie nie wkręcać jej na zabójcze obroty i bedzie dobrze. Na krótką metę nie powinno to zaszkodzić silnikowi, moi koledzy kiedyś jeździli na oleju jadalnym do frytek i nic się nie działo, poza zapachem frytek z rury :)
FSM Syrena 105L, 1976r.
PZL Świdnik, M21W2 Kobuz 1983r.
Romet Ogar 200, Romet Pony 50M-2
Jawa 350TS (638-0) 1988r. (sprzedana)
Aprilia Pegaso 650, 1993r.
FSO Truck DC 1.9D 1997r.
Awatar użytkownika
enigmatus
-#Junior
-#Junior
Posty: 149
Rejestracja: 2005-08-05, 12:30
Lokalizacja: Łomża
Kontakt:

Post autor: enigmatus »

Ale tak jazda bez dymu i smrodu ? przeciez nie bedzie wtedy frajdy :) bo wiecej mixol'u to wiecej zabawy :)
Awatar użytkownika
syreniarz1992
-#Weteran
-#Weteran
Posty: 2631
Rejestracja: 2005-01-24, 16:21
Lokalizacja: Kraków

Post autor: syreniarz1992 »

opowiem wam autentyczna historie


na jarmarki jezdzil handlarz frytek.jedzil volkswagenem dislem.i po calym dniu zlewal olej z frytek do baku i wracal do domu :lol:
taeda

Post autor: taeda »

cudów i tak nie będzie, bo z zasady silnik dwusuwowy przepuszcza niektóre suwy (małe obroty) i olej niespalony wylatuje jako mgiełka, poza tym proces płukania cylindra jest niepełny a więc spalanie kiepskie wogóle no i nadmiar oleju zawsze wyleci jako dym.
Na jeżdzę na LUX10 i jak ktoś mnie [bip] z tyłu, to wyciągam ssanie na chwilę i klient jest ugotowany !
Jacek B.

Post autor: Jacek B. »

jak ktoś mnie [bip] z tyłu, to wyciągam ssanie na chwilę i klient jest ugotowany !
...niczym James Bond :lol:
ODPOWIEDZ