syrena 103 63 rok

Pochwal się swoim pojazdem, technicznym wynalazkiem, udanymi zakupami. <br>Wszystko ściśle związane z motoryzacją.
Awatar użytkownika
pavulon
młody syreniarz
młody syreniarz
Posty: 254
Rejestracja: 2006-05-20, 17:11
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: pavulon »

Piękna 103!! Ogromne gratulacje :piwo: Kiedy zamierzasz ruszyć z generalnym remontem? ODpalaj ją najszybciej i pisz jak tam pyrkocze :grinser
..."kup SYRENKE, SYRENKA będzie twoim wiernym przyjacielem...":)
Awatar użytkownika
la2women
-#Youngtimer
-#Youngtimer
Posty: 320
Rejestracja: 2005-08-14, 01:48
Lokalizacja: poland

Post autor: la2women »

no już już plan się wyłania powoli .więc na wiosnę kwiecień ,maj coś koło tego .w zasadzie muszę ją rozkręcić odnowić co trzeba i złożyć .nie muszę rzeźbić z kompletowaniem jakiś części czy coś w tym rodzaju więc ułatwione mam zadanie .jeszcze mam kilka fotek wrzucę je później
AMPIR
-#Youngtimer
-#Youngtimer
Posty: 399
Rejestracja: 2006-10-31, 23:21
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

syrena 103 63 rok

Post autor: AMPIR »

Witaj SZCZESLIWIWY i "Szczęśliwy" Posiadaczu tej SYRENKI - raz drugi w tym temacie! Przede wszystkim brak korka i jeszcze kilka malutkich temacików dało by się jeszcze zauważyć, ale aby Twego szczęścia nie burzyć napisałem i podtrzymuję iż b y ł y t o
t y l k o przysłowiowe "j a j a" a nie czepianie się... Natomiast teraz słowa "Szczęśliwy" już niestety zmuszony jestem użyć na poważnie "w skobkach", albowiem widzę przyszość rekonstrukcyjną przed Tobą długą i trudną...., byłoby najlepiej, gdybyś zdecydował się na zakup minimum nowej podłogi, przegrody przedniej, fartuchów wewnętrznych, fabrycznych błotników min, na tył, itd... (gdzieś ostatnio chyba na "allegro", ktoś np. podłogę taką oferował, ja za litrową flaszkę min. 65% płonącego bimbru dorzucę tobie nową przegrodę....).
Czeka Cię długa i ciężka droga do przywrócenia temu autku dawnej świetności...,ale myślę że warto i że się uda... Wiem iż się powtarzam, ale Ona jest jak dojrzała kobieta w jej wieku: z daleka wygląda b. dobrze, bliżej - już nieco gorzej, rozbierać lepiej nie radzę (przed zgromadzeniem zamienników kompletu) - albowiem i rozsypać się może i łzy same z oczu ciurkiem lać się będą...
Ale dla mnie jest najważniejsze to iż jest w stanie o r y g i n a l n y m i ma wszystkie prawie detale, których zdobycie dziś już jest prawie niemożliwe...
Pozdrawiam i życzę wytrwałości w podjętym dziele!
Awatar użytkownika
Mateusz
-#Weteran
-#Weteran
Posty: 2377
Rejestracja: 2005-11-21, 10:55
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Mateusz »

Ładna wczesna 103, jeszcze z kłami i małymi kierunkami. Dwuliterowa tablica też robi wrażenie. Co do wydechu, 103 różniły się pod tym względem od 102- było takie "cygaro", a nie gitara. Ja bym w niej nic nie zmieniał- ze względu na b. krótki okres produkcji tego modelu zachowało się mało egzemplarzy w orginale. No ale, to Ty zdecydujesz
gratulacje

Możesz zrobić zdjęcie tego tłumika od góry?
syrena to nie samochód.
AMPIR
-#Youngtimer
-#Youngtimer
Posty: 399
Rejestracja: 2006-10-31, 23:21
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

syrena 103 rok

Post autor: AMPIR »

Jako, iż Tatuśko z Mamuśką zmajstrowali mnie dekadę wcześniej niż fso tę syrenkę, to powiem tak, pchało się w okresie PRL-u, wtedy a nawet jeszcze znacznie później do produkcji to co jeszcze by na tzw. "stanie magazynowym", a więc istnieje prawdopodobieństwo iż dlatego tam trafiła jeszcze "gitara"... Natomiast cudownie jest to iż zachowały się wszystkie detale wnętrza łącznie z tymi łańcuchami w prezerwatywach (czyli rurkami z pcv naciągniętymi na łańcuszki) do zatrzaskiwania drzwi, a nawet zaślepki mocowania tych gumek, które przy wielokrotnym zatrzaskiwaniu zwyczajnie i po prostu w syrenkach odpadały i głowka wkrętu mocująceog pozostawał na wierzchu....
Awatar użytkownika
batagur
-#Youngtimer
-#Youngtimer
Posty: 1230
Rejestracja: 2005-11-08, 19:53
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Post autor: batagur »

coś późno się nią chwalisz na forum... ;) ale i kolor znajomy. A skoro jest to 103 jak sam pisałeś nie doceniana i rzadka to wg mnie nie ma sensu robić z niej 102ki... :D a pozatym masz nadmiar pasów i atrap? :>
Awatar użytkownika
Ogarzysta
-#Youngtimer
-#Youngtimer
Posty: 434
Rejestracja: 2006-07-29, 13:06
Lokalizacja: Grodzisk Mazowiecki

Post autor: Ogarzysta »

jyubng Sry ale to kopara mi opadła :lol: . A tak serio to gratuluje zakupu.

[ Dodano: 2008-02-17, 14:27 ]
*sory
Ogarzysta
Awatar użytkownika
la2women
-#Youngtimer
-#Youngtimer
Posty: 320
Rejestracja: 2005-08-14, 01:48
Lokalizacja: poland

Post autor: la2women »

batagur nie późno tylko od momentu zanim ją kupiłem a raczej spłaciłem haha do momentu przywiezienia minęło wiele czasu tak naprawdę

[ Dodano: 2008-02-17, 15:36 ]
ampir zgadzam się z toba w zupełności .sam robiłeś remonty kilku wozów przynamniej więc wierzę ci na słowo.no 100kę mam w oczach cały czas haha.wiec generalnie jest jak piszesz dlatego napisałem nie sztuka rozkręcić auto . blachy wyobraź sobie mam to znaczy błotniki nieużywane przód jak i tył ,fartuch jeden przedni tez się udało kupić więc nie ma tragedii chociaż zbierałem te części trzy lata .!!!bedę chciał cię pomęczyć trochę jak pozwolisz na to przy remoncie syreny 103 .ale nie teraz .[/b]
Awatar użytkownika
SZTYC
-#Youngtimer
-#Youngtimer
Posty: 330
Rejestracja: 2006-09-24, 19:48
Lokalizacja: Ruda Śl.

Post autor: SZTYC »

Gratulacje.
Super materiał do restauracji.
A tak na marginesie czy dobrze słyszałem że kroi się jakis zlocik na wiosę w Koszęcinie ??
Syrena 105L /83 poszła do Wheler dealer
Moskwicz 403/64 zarejestrowany na zabytek
Syrena Bosto/82 już dotarta
Moskwicz 408/68 jest w proszku
Awatar użytkownika
la2women
-#Youngtimer
-#Youngtimer
Posty: 320
Rejestracja: 2005-08-14, 01:48
Lokalizacja: poland

Post autor: la2women »

a tak to mżliwe , facet który jest komandorem na rajdzie wisły pochodzi czy mieszka w koszęcinie i organizuje takie mini zloty oldtimerów .więc może zszokujecie koszęcin syrenami i warszawami ooooooooojjjjjjjjj było by nieźle
AMPIR
-#Youngtimer
-#Youngtimer
Posty: 399
Rejestracja: 2006-10-31, 23:21
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

syrena 103 63 rok

Post autor: AMPIR »

Witam,
zamykając już swój udział w tej dyskusji. Cieszę się, iż w końcu ten interesujący egzemplarz trafił do Kogoś, kto nie zaczyna sprawy od przysłowiowej "..d... strony". Oby sie Tobie powiodło, czego życzę i niech jak najszybciej cieszy oczy nasze urodą swoją.
Szkoda tylko, iż tak wiele interesujących egzemplarzy - właśnie skarpet - jak 101-ka z okolic Turowic (przed Białobrzegami), która przed 4-5 laty trafiła w ręce małolata z Radomia, który... w tydzień później obciął w niej dach na intencję zrobienia z niej cabrio, a później jak mu się "rozlazła", to skończyła w krzakach... Z kupy korozji udało mi się uratować w dwa lata później tylko nieco skorodowane, z poziomymi chromowanymi listwami "wargi"...
Pozdrawiam i życzę dalszych sukcesów "łowieckich"!
AMPiR
Awatar użytkownika
batagur
-#Youngtimer
-#Youngtimer
Posty: 1230
Rejestracja: 2005-11-08, 19:53
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Post autor: batagur »

Ampir nie dogadali byśmy się jakoś bo szukam tych listew na przedni pas i grill, oraz grilla mogę go odkupić, albo się jakoś umówić zeby ktoś to dorobił na wzór. Ogólnie szukam do kupienia, na wzór albo już gotowego grilla i listew ozdobnych.
masahuku
-#Nowy nabytek forum
-#Nowy nabytek forum
Posty: 60
Rejestracja: 2007-04-10, 21:53
Lokalizacja: lubelskie

Post autor: masahuku »

Gratuluje zakupu :ok3 103 w takim stanie to rodzynek PS wydech od trabanta?? :P
Awatar użytkownika
la2women
-#Youngtimer
-#Youngtimer
Posty: 320
Rejestracja: 2005-08-14, 01:48
Lokalizacja: poland

Post autor: la2women »

nie wiem jaki ma trabant wydech ale nie wydaje mi się .syreny starsze miały takie .co do tłumika to nie ma nic dziwnego w takim tłumiku ,syrena 102 przecież miała gitarę okrągłą a zwarzając na rocznik tej 103 to chyba normalne ,że ma taką gitarę .zmiany większe nastąpiły rok później czyli w 64 .przestali produkować 102ki i zmieniono wiele ale.......chyba nie ma sensu tu pisać o tym wiecie przecież ......właśnie dlatego ,że jest bardzo podobna do 102 jest ciekawym modelem syreny 103. ale może się mylę ......
Awatar użytkownika
Trabanciarz
-#Nowy nabytek forum
-#Nowy nabytek forum
Posty: 42
Rejestracja: 2007-08-23, 16:23
Lokalizacja: Częstochowa

Post autor: Trabanciarz »

masahuku pisze: wydech od trabanta?? :P
jak dobrze, że jest to pytanie, a nie stwierdzenie.... :P bo się grubo mylisz.
ODPOWIEDZ