Nie wchodzi wsteczny jak samochód pochodzi nieco dłużej

(silnik, skrzynia)
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Danek__105
-#Youngtimer
-#Youngtimer
Posty: 327
Rejestracja: 2005-01-23, 13:55
Lokalizacja: Szczecin

Nie wchodzi wsteczny jak samochód pochodzi nieco dłużej

Post autor: Danek__105 »

Witam jak w temacie
Jak auto pochodzi trochę dłużej ok godzinki to nie wchodzi mi wsteczny
na zimnym wszystko ok chodzi pięknie,na zgaszonym silniku też nie wchodzi, nic nie zgrzyta, tylko nie chce wskoczyć, dźwigni nie można podnieść wyżej bo boje się, że coś się urwie :/ regulacja nie pomaga, skrzynia po godzinnej trasie jest ciepła, ale normalna nie grzeje się, drugą skrzynie mam w razie czego jak całkiem padnie, ale czy da się to jakoś zrobić, chyba się zaciera wsteczny, nie wiem specem od skrzyni biegów nie jestem, jeszcze jej nie rozbierałem więc pora najwyższa :D , czekam na jakąś odpowiedź
Awatar użytkownika
Wojt
-#Weteran
-#Weteran
Posty: 2039
Rejestracja: 2005-05-02, 12:45
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Wojt »

U mnie podobnie, po dłuższej jeździe jest problem z włączeniem wstecznego. Skrzynia po czyszczeniu i regulacji, także we wnętrzu wszystko ok, nie zaciera się żaden wsteczny! Powodem jest wyciąganie się linki zmiany biegów. Można ją trochę podregulować (krócić), powinno pomóc. ale mnie to nie przeszkadza. Po prostu na gorącym układzie wsteczny wchodzi "na 2 razy".
Oczywiście moje uwagi dotyczą skrzyni ze zmianą biegów przy kierownicy.
...no i poszedł biedaczysko, po szerokim szukać świecie czegoś, co jest bardzo blisko.
Awatar użytkownika
Jack
-#Youngtimer
-#Youngtimer
Posty: 871
Rejestracja: 2005-07-02, 21:03
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Jack »

ale nie mozesz wogole podniesc jej ,na wyskosc wstecznego , czy po prostu dzwignia wchodzi w przedziałke ale biegu nie ma

ad 1 skroc linke troche ,popatrz jak chodzi i ew doreguluj
ad 2 kwestia skrocenia tego ciegna pionowego albo wydluzenie poziomego , w duzej glince jest to opisane , albo jak nie chce wejsc to popusc delikatnie sprzeglo az zacznie brac i sprobuj ponownie wrzucic, u mnie to skutkuje,
Awatar użytkownika
Danek__105
-#Youngtimer
-#Youngtimer
Posty: 327
Rejestracja: 2005-01-23, 13:55
Lokalizacja: Szczecin

Post autor: Danek__105 »

Też mam skrzynie przy kierownicy
Na dwa razy nie wchodzi
Kręcenie linka nic nie pomaga, kombinowałem godzinami
Tak jak napisał JACK
Nie mogę jej podnieść na wysokość wstecznego, zastanawia mnie tylko to dlaczego dzieje się tak tylko po dłużej trasie, czyli ok. 30/40 km :D
kombi
-#Youngtimer
-#Youngtimer
Posty: 1239
Rejestracja: 2005-01-28, 23:24
Lokalizacja: Szczecin Dabie :]

Post autor: kombi »

daniel a może juz ci na cięgnach gumowe tulejki sie wykanczaja
kombi
Awatar użytkownika
Wojt
-#Weteran
-#Weteran
Posty: 2039
Rejestracja: 2005-05-02, 12:45
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Wojt »

Jest szansa, ze linkę masz już znacznie wyciągnietą, lub wyrobiony ten otwór, w który wchodzi sworzeń mocujący. Spróbój założyć nową linkę
Kombi - w tym układzie nie ma tulejek gumowych...
...no i poszedł biedaczysko, po szerokim szukać świecie czegoś, co jest bardzo blisko.
Awatar użytkownika
Jack
-#Youngtimer
-#Youngtimer
Posty: 871
Rejestracja: 2005-07-02, 21:03
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Jack »

jak nie wchodzi na wyskosc wstecznego to ciegła nie maja nic do gadania ps kombi ma racjje były tez ciegna z gumami ale lepsze sa te całe stalowe bo mozna regulowac luz a kulki pasuja od ursusa c-330(ciegno gazu) tylko ten element sie wyrabia i jajowacieje ps zdemontuj ta linke jak przestanie bieg wchodzic i sproboj go recznie włożyc to juz w ,2 osoby jedna cisnie sprzeglo a druga wciskia bieg po maska jak wejdzie to chyba jednak wina linki ps nasmaroj stara linke !!
PYJTERSON
-#Youngtimer
-#Youngtimer
Posty: 501
Rejestracja: 2008-03-19, 16:34
Lokalizacja: Georgenberg

Post autor: PYJTERSON »

przyczyna raczej leży po stronie zewnętrznego mechanizmu zmiany biegów. Tak jak napisał Jack spróbuj ręcznie przy samej skrzyni (wyłącz silnik i spróbuj , włączyć wsteczny). Sprawdź też jak masz wyregulowane sprzęgło ( czy masz luz na pedale sprzęgła, tak jak zaleca Glinka)
jeżdżę Syreną od urodzenia non stop....
To takie małe perpetuom mobile dolnej zwrotnicy, życie po życiu na wieki Syrena :)
http://images77.fotosik.pl/645/9e851aeb87c4a225med.jpg
ODPOWIEDZ