Żukieta 2.8 v6 Monter-Gliwice

Pochwal się swoim pojazdem, technicznym wynalazkiem, udanymi zakupami. <br>Wszystko ściśle związane z motoryzacją.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
monter25
-#Nowy nabytek forum
-#Nowy nabytek forum
Posty: 34
Rejestracja: 2007-01-28, 23:11
Lokalizacja: gliwice
Kontakt:

Żukieta 2.8 v6 Monter-Gliwice

Post autor: monter25 »

Pare osób prosiło żebym coś napisał o swoim żuku na tym forum,no to pisze:
Obrazek
tego żuka mamy od nowości,został kupiony w 1980,w 2000 roku padł orginalny silnik chcieliśmy go właściwie remontować ale uda ło mi sie ojca przekonać że s-21 jest troche słaby i że może lepiej wstawić coś mocniejszego :lol:
Obrazek
.żuka potrzebowaliśmy cały czas to zaczołem budowe nowego auta od podstaw
Obrazek
Rame zrobiłem sam z profili,jest troche inna od orginalne,dwie warstwy lakieru i jak narazie niema śladu korozji
Obrazek
kabine kupiliśmy po remoncie ale już po roku ruda zaczeła wyłazić i jak narazie niebyło kiedy tego poprawić :cry: .Na początku wstawiłem silnik 2.0 po remoncie ze skrzynią 4.wał napędowy jest kombinowany
Obrazek
Ale już po roku zaczołem kombinować coś mocniejszego :lol: .kupiliśmy 2.8,szybki remont i do żuka.Orginalny most wymieniłem na wołgowski o przełożeniu 4,1.jest wystrczająco szybki i mocny.
Chamulce tylnie to orginał a przednie to tarcze z piastami z Lublina II w wersji 2,9.Zaciski z BMW E38,
Obrazek
ale to przejściowe bo już czekają zaciski cztero-tłoczkowe Brembo :>
Obrazek
Obrazek
Pędkość zmierzona to 160km/h,ale pracuje nad poprawieniem osiągów.niewiem jakie ma przyspieszenie do 100 ale sporo cwaniaków sie nacieło :twisted: .
Obrazek
Światła przednie są z golfa z gładkimi szkłami,myśle o ksenonach i nie chodzi mi o szpan tylko ja już troche ślepawy jestem :wink: .
co do zderzaka to orginalny odpadł w czasie jazdy i zrobiłem taki jaki widać,jest mocny ale za cieżki i będe go zmieniał na inny.
Obrazek
Filmiki do zobaczenia:

http://www.youtube.com/watch?v=82OBxd_-x8c

http://www.youtube.com/watch?v=6HsIWIFSt4Y

http://www.youtube.com/watch?v=AdopSPvpHmY

http://www.youtube.com/watch?v=3TziH5myFtA

http://www.youtube.com/watch?v=ae00YvVjnnQ

Wkrótce wracam na stałe do Polski i wracam do dłubania przy autach i wszystkim co jest związane ze spawaniem i gięciem.Polecam swoje usługi w zakresie przeróbek aut i innych wnalazków oraz spawania aluminium i nierdzewki metodą TIG AC/DC.
Zaczynam też projekt Żukieta II na bazie BMW 750,czyli silnik 5.0 V12 i 300PS. :majk
Kabina najprawdopodobniej to będzie żuk "rolnik" a właściwie blaszak ale pocięty,czyli podwójna kabina i mała paka,mniej więcej tak to powinno wyglądać:
Obrazek
ALe to nie jest jeszcze pewne,czas pokaże.
Pozdrawiam

Monter
Tuning i ślusarstwo-WWW.MONTER-GARAZ.PL
Instalacje LPG-WWW.GZW.PL
Awatar użytkownika
budmen1
-#Nowy nabytek forum
-#Nowy nabytek forum
Posty: 70
Rejestracja: 2007-08-25, 20:40
Lokalizacja: Połaniec

Post autor: budmen1 »

mam pytanie na zdjeciu 5 jest pomalowany silnik czy malowales go takim preparatem "allegrowym" ze tak powiem czy moze czyms inny
Awatar użytkownika
monter25
-#Nowy nabytek forum
-#Nowy nabytek forum
Posty: 34
Rejestracja: 2007-01-28, 23:11
Lokalizacja: gliwice
Kontakt:

Post autor: monter25 »

budmen1 pisze:mam pytanie na zdjeciu 5 jest pomalowany silnik czy malowales go takim preparatem "allegrowym" ze tak powiem czy moze czyms inny
Silnik był pomalowany zwykłym lakierem samochodowym,jedynie przy samych kolektorach sie wypalił.a na reszcie nic sie nie działo.
Tuning i ślusarstwo-WWW.MONTER-GARAZ.PL
Instalacje LPG-WWW.GZW.PL
Awatar użytkownika
papieju
-#Youngtimer
-#Youngtimer
Posty: 652
Rejestracja: 2005-03-30, 08:41
Lokalizacja: Włoszczowa
Kontakt:

Post autor: papieju »

monter25 pisze:ale to przejściowe bo już czekają zaciski cztero-tłoczkowe Brembo
Zawsze możesz dać takie same z Wartburga. Tam też 4-tłoczkowe, jeśli dodasz do tego wspomaganie - miodzio.
Awatar użytkownika
monter25
-#Nowy nabytek forum
-#Nowy nabytek forum
Posty: 34
Rejestracja: 2007-01-28, 23:11
Lokalizacja: gliwice
Kontakt:

Post autor: monter25 »

papieju pisze:
monter25 pisze:ale to przejściowe bo już czekają zaciski cztero-tłoczkowe Brembo
Zawsze możesz dać takie same z Wartburga. Tam też 4-tłoczkowe, jeśli dodasz do tego wspomaganie - miodzio.
Wspomaganie oczywiście mam,a czy wartburg ma tarcze wentylowane?
Pozdrawiam
Tuning i ślusarstwo-WWW.MONTER-GARAZ.PL
Instalacje LPG-WWW.GZW.PL
Awatar użytkownika
papieju
-#Youngtimer
-#Youngtimer
Posty: 652
Rejestracja: 2005-03-30, 08:41
Lokalizacja: Włoszczowa
Kontakt:

Post autor: papieju »

Wentylowane nie, ale tu idzie o zaciski, nie o tarcze. Zresztą, być może w Germanii się takowe dostanie :)
Awatar użytkownika
monter25
-#Nowy nabytek forum
-#Nowy nabytek forum
Posty: 34
Rejestracja: 2007-01-28, 23:11
Lokalizacja: gliwice
Kontakt:

Post autor: monter25 »

papieju pisze:Wentylowane nie, ale tu idzie o zaciski, nie o tarcze. Zresztą, być może w Germanii się takowe dostanie :)
Ale na tarcze wentylowane nicholery nie wsadzisz takich zacisków :> .chyba,że bez klocków ale wtedy może kiepsko hamować :grinser .
Tuning i ślusarstwo-WWW.MONTER-GARAZ.PL
Instalacje LPG-WWW.GZW.PL
ODPOWIEDZ