zbiornik paliwa naprawa

(silnik, skrzynia)
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
arturromarr
-#Weteran
-#Weteran
Posty: 1633
Rejestracja: 2006-07-03, 14:19
Lokalizacja: Łódź

zbiornik paliwa naprawa

Post autor: arturromarr »

Mam pytanie odnośnie naprawy zbiornika paliwa
Jest dziurka w górnej części więc mało groźna ale paliwo wycieka podczas jazdy.
Czym to zakleić, żeby nie strawiło tego paliwo i żeby dało się potem zeszlifować na gładko?
Nie chciałbym spawać bo chcę, żeby zbiornik również ładnie wyglądał a dziurka nie jest duża.
Czym pomalować zbiornik, żeby nie odeszło od niego, czy wystarczy zwykły czarny lakier?
Czy znacie jakiś preparat który można by wlać do wnętrza zbiornika i rozprowadzić po ściankach tak, żeby zabezpieczyć od środka?

Czekam na porady i pozdrawiam.
CypekM
-#Junior
-#Junior
Posty: 100
Rejestracja: 2006-01-09, 12:23
Lokalizacja: Kielce

Post autor: CypekM »

1. Jak nie chcesz spawac to polecam poksyline moj ojciec tak uszczelnial zbiornik w polonezie i jakos dzialalo Poksylina po zwiazaniu jest twarda i daje sie szlifowac
2. Co do malowania to poloz najpierw podklad a pozniej zwyklym akrylem Jesli chcesz zeby nie bylo nierownosci to doloz jeszcze szpachle lub na calosci podklad akrylowy i przeszlifuj
3. Uwazam zbiornik ma dobre zabezpieczenie w postaci dodatku miksolu do benzyny Mozesz co najwyzej co jakis czas wlewac troche denaturatu w celu zwiazania wody
Awatar użytkownika
sereniarz(atom1)
-#Weteran
-#Weteran
Posty: 2467
Rejestracja: 2005-07-28, 23:41
Lokalizacja: z Podlasia
Kontakt:

Post autor: sereniarz(atom1) »

i ja bym to jakims klejem trawil, odtluscil moze nawet zmatowal do zywego i nanosil, moze jakis zywiczny??
malowac mozesz nawet sprajem, ale lepiej wiadomo oczyscic i ladnie podklad i lakier

co do konserwacji to chyba brak takich srodkow- najlepsza metoda to zawsze miec zalane pod korek ;)
30 VI 1983 po 30 latach produkcji zaprzestano wytwarzania Syreny ;-(
http://img47.imageshack.us/img47/1990/m ... zy1jb5.jpg
Awatar użytkownika
Wojt
-#Weteran
-#Weteran
Posty: 2041
Rejestracja: 2005-05-02, 12:45
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Wojt »

Ja sobie zrobiłem tak: renowacja zbiornika
Artykuł pochodzi z któregoś tam numeru Automobilisty.
...no i poszedł biedaczysko, po szerokim szukać świecie czegoś, co jest bardzo blisko.
ODPOWIEDZ