Jak zrobić żeby było Cicho???

(silnik, skrzynia)
ODPOWIEDZ
dzunks

Jak zrobić żeby było Cicho???

Post autor: dzunks »

Pytanko takie właśnie kończy się mozolny czas zbierania części chromowania detali do tego lakierowanie już się odbyło manele pomalowane proszkowo. Jak tu to teraz poskładać żeby do tego nie wracać?? Ludzie przednia ściana w pięknych książkach piszą Antirombo. Jak to się teraz nazywa a może jest dużo lepsza metoda wyciszenia??? i oczywiście czy opłaca się czymś wyklejać drzwi czy po prostu nie warto??? O tym w pieknych książkach nie piszą:)

Loteczka pozdrawiam
Awatar użytkownika
szczurpreriowy
-#Youngtimer
-#Youngtimer
Posty: 1294
Rejestracja: 2005-02-11, 00:12
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: szczurpreriowy »

Też myslałem nad wyciczeniem, ale jak silnik jest dobry to też cicho pracuje to samo się ma do wydechu.
Z setek tysięcy różnych „Syrenek”składa się jedną Wielką Syrenę.Syrena Matka,
która rodzi się z własnych dzieci.Syreny,które swojej sprawności nie zawdzięczają już dziś fabryce i „składają się”z innych,poprzednich dawców detali...
Awatar użytkownika
enigmatus
-#Junior
-#Junior
Posty: 149
Rejestracja: 2005-08-05, 12:30
Lokalizacja: Łomża
Kontakt:

Post autor: enigmatus »

Wyklejac matami bitumicznymi a podloge i sciane grodziowa dodatkowa wyciszac takimi matami z taka jak by welna, poprostu powyklejac wszystko :) zatkac wszystkie otwory. Ale niema sie co łudzić zeby nie bylo slychac silnika to albo glosnie radio albo nie odpalac syreny :D
"Zanim zacznę źle mówić o "Syrenie" i jej twórcach - sprawdzę dlaczego nie mogę jechać" :)
Jacek B.

Post autor: Jacek B. »

Jazda Syreną ma swój klimat. Jak to tak jeździć i silnika nie słyszeć :)
taeda

Post autor: taeda »

Drzwi nie należy niczym wykładać. Jesli już, to posmarować blachę od środka pastą głuszącą.
Nadkola od strony kabiny oraz cała ta przednia sciana przy pedałach powinna być czymś od wewnątrz wyłożona dodatkowo.
Ja wziąłem starą wykładzinę podłogową, dociąłem ją do wymiaru ( w kilku częściach) wkleiłem ją na butapren, a potem pomalowałem ją Bitexem rozpuszczonym benzyną do stanu lejącego.
Chodzi o impregnację----to miejsce zawsze po deszczu jest mokrawe niestety.
Śmierdzi przez tydzień ,ale potem jest dobrze. Na to kładziemy normalną wykładzinę fabryczną (filc) oraz czerwoną (juto-wełna ??).
Na podłogę kładziemy DWA a nie jeden dywanik gumowy.
Główna przyczyna hałasu to tłumiki niestety. Jesli sie je owinie azbestem--to jest cicho. Można do tego wykorzystać starą podkładkę spod głowicy jakiegokolwiek samochodu cieżarowego (6 garowego). Jest to cienki azbest w płaszczu miedzianym. Kroimy na paski i owijamy tłumik 2, ale można i próbować z tłumikiem 1.
PS. Syrena ma hałasować--ten typ tak ma.
Awatar użytkownika
KIEROWCA
-#Stara Gwardia
-#Stara Gwardia
Posty: 4555
Rejestracja: 2005-02-24, 23:43
Lokalizacja: PRL
Kontakt:

Post autor: KIEROWCA »

::::Poradnik kompleksowej wiedzy syrenkowej ==UZUPEŁNIENIE GLINKI::::
===> http://chomikuj.pl/mariuszw2145/SYRENA <=== :dresiarz
::::Najljepsze jest nalanie do pełna w progi łoju baraniego na gorąco::::
ODPOWIEDZ