szybkościomierze dwa

tapicerka, fotele, uszczelki, podsufitka itp.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
retrocar
młody syreniarz
młody syreniarz
Posty: 233
Rejestracja: 2007-02-10, 11:24
Lokalizacja: Sierpc

szybkościomierze dwa

Post autor: retrocar »

Witam, przeglądając zdjęcia zauważyłem, że w Syrenach były montowane dwa różne szybkościomierze, niby bardzo podobne, lecz inne. Pierwszy z nich jest w mojej 105L z 1979r a ten drugi w Syrenie marcina 459. Który się wam bardziej podoba? Chociaż trudno wybierać między rzeczami prawie takimi samymi. Syrena ciągle mnie zadziwia prostotą zmian i modernizacji...

...wskazówka,
...kontrolka świateł długich,
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
retrocar -S-Y-R-E-N-A- 105L

Sesja zdjęciowa mojej Syrenki
http://syrena.nekla.pl/forum/viewtopic.php?t=7160
Awatar użytkownika
Jacek B.
-#Youngtimer
-#Youngtimer
Posty: 673
Rejestracja: 2006-05-29, 21:46
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Post autor: Jacek B. »

Ten niżej jest starszy, był montowany w starszych Syrenach i wszystkich Warszawach (oprócz pierwszych M20, do 73), w którym roku zaszła zmiana nie wiem.
--o00o----'(_)'----o00o--
Awatar użytkownika
SUPER.DAWID
-#Weteran
-#Weteran
Posty: 2045
Rejestracja: 2006-01-17, 20:11
Lokalizacja: Trzebinia-Małopolska

Post autor: SUPER.DAWID »

jesli mialbym wybierac to MNIE sie bardziej podoba licznik na zdjeciu pierwszym. Ale sa to tak subtelne zmiany ze gdybys tego nie pokazal to na 99% bym tego nie zauwarzyl.

POZDRAWIAM
NIECH MIXOL BEDZIE Z SYRENIARZAMI
http://syrena.gminanekla.pl/forum/viewt ... 048#189048
Syrena 104 AD 1966r
Awatar użytkownika
Paderewsku
młody syreniarz
młody syreniarz
Posty: 221
Rejestracja: 2007-03-04, 21:08
Lokalizacja: Łosice/Głowno

Post autor: Paderewsku »

Jacek B. pisze:Ten niżej jest starszy, był montowany w starszych Syrenach i wszystkich Warszawach (oprócz pierwszych M20, do 73), w którym roku zaszła zmiana nie wiem.
Uściślając: Ani pierwszy, ani drugi szybkościomierz nie był montowany nigdy fabrycznie w Warszawach. Fakt że w "pierwszych" garbuskach były montowane zegary z tłem brązowym, ale po tej zmianie zarówno w modelach z Garbem jak i wszystkich następnych był montowany szybkościomierz jak na zdjęciu poniżej. Warszawa nigdy nie miała licznika kilometrów na dole. Syrena także miała takie zegary jak na foto które załączam aż do modelu 104 włącznie (ale tu już sobie nic uciąć nia dam) :helm
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Awatar użytkownika
arturromarr
-#Weteran
-#Weteran
Posty: 1633
Rejestracja: 2006-07-03, 14:19
Lokalizacja: Łódź

Post autor: arturromarr »

W tych najstarszych licznikach min. od Wawy najciekawszym detalem są cyfry szybkościomierza malowane po obu stronach szybki co daje ciekawy efekt przestrzenny.
Tak mi się to spodobało, że dałem taki starszy cyferblat do mojej l-ki.
ODPOWIEDZ