Kompletny remont 105l.

nieposegregowane, z dawnych lat, bez opcji zakładania nowych

Moderator: adameo2

ODPOWIEDZ
marcines007
Posty: 8
Rejestracja: 2008-05-24, 16:00
Lokalizacja: Łowicz

Kompletny remont 105l.

Post autor: marcines007 »

Witam.
Pod koniec wakacji zabieram się za remont mojej królowej. Nie jestem ani mechanikiem ani blacharzem i dlatego będę potrzebował porad bardziej doświadczonych kolegów.
Zdobyłem prawie wszystkie nowe blachy(brakuje podłogi i progów).
Moje zasadnicze pytanie: jak to zacząć???
Czyn należy zdjąć całą budę z ramy?
Mariusz
-#Weteran
-#Weteran
Posty: 2197
Rejestracja: 2006-01-05, 19:10
Lokalizacja: Bielsko - Biała

Post autor: Mariusz »

powinieneś zdjąć budę z ramy, ale dopiero po wspawaniu nowych progów i załataniu podłogi :ok3

i najlepiej znajdz jakiegoś kolegę który zna się na tym bo samemu będzie trudno
SyrenaBielskoklub
zapraszam też na:
www.martech.bielsko.pl
www.polmozbytbielsko.pl pierwszy i jedyny prawdziwy sklep z częściami do Syreny.
marcines007
Posty: 8
Rejestracja: 2008-05-24, 16:00
Lokalizacja: Łowicz

Post autor: marcines007 »

po co właściwie zdejmować budę?
chyba tylko po to aby wyczyścić i zakonserwowac ramę, bo nic innego mi do głowy nie przychodzi.
Mariusz
-#Weteran
-#Weteran
Posty: 2197
Rejestracja: 2006-01-05, 19:10
Lokalizacja: Bielsko - Biała

Post autor: Mariusz »

a podłoga nad ramą?
SyrenaBielskoklub
zapraszam też na:
www.martech.bielsko.pl
www.polmozbytbielsko.pl pierwszy i jedyny prawdziwy sklep z częściami do Syreny.
Awatar użytkownika
la2women
-#Youngtimer
-#Youngtimer
Posty: 320
Rejestracja: 2005-08-14, 01:48
Lokalizacja: poland

Post autor: la2women »

kolego kup mercedesa będzie łatwiej jak się pytasz po co budę zdejmować mówiąc ,że zabierasz się za remont.sorry trochę złośliwie ale no właśnie co z podłogą ?
Awatar użytkownika
SUPER.DAWID
-#Weteran
-#Weteran
Posty: 2045
Rejestracja: 2006-01-17, 20:11
Lokalizacja: Trzebinia-Małopolska

Post autor: SUPER.DAWID »

Witam nie wiem czy ci to pomorze ale u mnie remont wygladal i wyglada nastepujaco.
-Rozebranie samochodu do najmniejszej srobki. (kieruje sie zasada nie ma ze boli) W tym sciagniecie budy z ramy. Na potwierdzenie tego ze warto to zrobic bylo to ze mialem peknieta rame w tylnej czesci i trzeba bylo ja pospawac.
-Przeprowadzenie dokladnego remontu ramy z czyszczeniem malowaniem konserwacja wlacznie.
- Nastepnie zabralem sie za zawieszenie zarowno przednie jak i tylnie skonczylo sie to na tym ze zrobione zawieszenie zostalo zalozone na rame. W tym miejscu wymienilem rowniez wszystkie lozyska w kolach bo poco puzniej sie brudzic jak teraz wszstko jest na wierzchu.
- Kolejny na tapete poszedl uklad hamulcowy. U mnie nie wazne czy sa dobre czy nie wymianie podlegaly wszystkie przewody. A regeneracji pompa. (wkoncu hamulce to bezpieczenstwo)
- w tym kroku zrobilem uklad kerowniczy czyli drazki kierownicze i przekladnie poza przekladnia wszystko zostalo po zrobieniu zalozone na samochod. Przekladnia kierownicza jestr tylko przeykrecona ale lekko zeby do montarzu skorupy latwo ja byla sciagnac
- kolejna rzecz jaka zrobilem to skrzynia biegow tu za wiele roboty nie bylo poniewarz wiedzialem ze skrzynia jest dzialajaca i zaden z biegow nie wyskakuje wiec tylko ja otwarlem wylalem stary olej wyczyscielem zweryfikowalem zebatki poskladalem i zalalem nowym olejem.
- no i wreszcie pora na silnik w moim przypadku stary zostal tylko blok (ale po szlifie) i glowica oczywiscie splanowana (ale tylko niezbedne minimum)
-po zrobieniu skrzyni i silnika wraz ze sprzeglem zostaly zamontowane na samochod.
- na zamkniecie waznego etapu wszystko zostalo nasmarowane.
TUTAJ KONCZA SIE NARAZIE PRACE JAKIE JUZ PRZEPROWADZILEM.
-dalej w kolejnosci chce sie zajac buda (chwilowo spoczywa na innej niezbyt potrzebenj ramie na niej bedzie spawana transportowana do blacharzy i mozliwe ze lakiernika taz
Co do malowania jescze nie wiem czy przeklada bude w stanie po podkladzie czy po malowaniu. Watpliwosci mam tylko dlatego ze przy przekladaniu napewno cos sie obije.
-jak juz buda bedzie na wlasciwej ramie w planie sa swiatla i wszystko co jest powiazane w jakims stopniu z elektryka (tu chce bez kompromisow elektryke wymienic w calosci na nowa)
- jak instalacja zostanie polozona chce sie zajac tapicerka
- na koniec zostawilem sobie galanternie czyli wszystkie chromy i detale ktore beda potrzebowaly najwiecej czasu zeby wsztsrko podopieszczac

POZDRAWIAM mam nadzieje ze dalo Ci to jakis pogklad i nakierunkowalo na prace remontowe.
NIECH MIXOL BEDZIE Z SYRENIARZAMI
http://syrena.gminanekla.pl/forum/viewt ... 048#189048
Syrena 104 AD 1966r
marcines007
Posty: 8
Rejestracja: 2008-05-24, 16:00
Lokalizacja: Łowicz

Post autor: marcines007 »

Dzięki SUPER.DAWID. Takiej podpowiedzi potrzebowałem.
Nie będzie łatwo - ale nie spodziewałem się niczego innego.
Odezwę się czasem jak będę miał jakiś problem.

la2women!!! Ta syrenka na foto to twoja?
Awatar użytkownika
la2women
-#Youngtimer
-#Youngtimer
Posty: 320
Rejestracja: 2005-08-14, 01:48
Lokalizacja: poland

Post autor: la2women »

tak moja!!!
marcines007
Posty: 8
Rejestracja: 2008-05-24, 16:00
Lokalizacja: Łowicz

Post autor: marcines007 »

Ciekawe miejsce na lusterko!! Sam to wymyśliłeś?
Olgierd
Posty: 13
Rejestracja: 2008-07-04, 17:46
Lokalizacja: z Warszawy

Post autor: Olgierd »

Witam,
poszukuję DOBREGO warsztatu z Warszawy, Wyszkowa lub okolic, który podejmie się remontu mojej syreny 105 L ( blacharka, hamulce, itd.)
Będę wdzięczny za informacje, pozdrawiam,
Olgierd
olgiwern@wp.pl
Olgierd
Awatar użytkownika
la2women
-#Youngtimer
-#Youngtimer
Posty: 320
Rejestracja: 2005-08-14, 01:48
Lokalizacja: poland

Post autor: la2women »

nie już było w tym miejscu jak ją kupiłem
ODPOWIEDZ