Wyciek z silnika do rury wydechowej

(silnik, skrzynia)
ODPOWIEDZ
masiej
Posty: 2
Rejestracja: 2005-06-24, 21:56
Lokalizacja: Podlaskie-Białystok

Wyciek z silnika do rury wydechowej

Post autor: masiej »

Czym jest spowodowany wyciek z silnika do rury wydechowej i co można z tym fantem zrobić??
Ostatnio zmieniony 2011-07-25, 11:42 przez masiej, łącznie zmieniany 1 raz.
Maciek - Syrena 105L
Awatar użytkownika
papieju
-#Youngtimer
-#Youngtimer
Posty: 652
Rejestracja: 2005-03-30, 08:41
Lokalizacja: Włoszczowa
Kontakt:

Post autor: papieju »

uszczelka pod glowica - to najbardziej prawdopodobna wersja - szybko wymienic. w wersji pesymistycznej pekl blok silnika, tzw. plaszcz wodny - stad sie leje. tu juz gorzej, bo musisz szukac silnika drugiego, albo samego bloku. zobacz czy na silniki pod uszczelka glowicy nie ma wyciekow - jak sa to na bank uszczelka.
Jacek B.

Post autor: Jacek B. »

Zależy co Ci cieknie.
Jak mieszanka to może być to efektem niepełnego spalania i wypluwania niespalonej mieszanki. Efekt ten nasila się jeśli któryś z cylindrów nie pracuje.
masiej
Posty: 2
Rejestracja: 2005-06-24, 21:56
Lokalizacja: Podlaskie-Białystok

Post autor: masiej »

Właśnie też myślałem o zbyt bogatej mieszance, ale dzisiaj sprawdziłem i są jakieś ślady jakby spod głowicy troche przeciekało aczkolwiek nie jestem pewny.Sprawdze najpierw mieszankę.
W każdym razie dziękuje za podpowiedź.
Maciek - Syrena 105L
taeda

Post autor: taeda »

Pomieszanie z poplątaniem :--))))))))))))
1--Jesli z rury wydechowej leci trochę woda....to zwykle tak ma być, po prostu następuje skraplanie pary wodnej ( to widać zwłaszcza gdy silnik jeszcze jest zimny, potem już nie, no i z rana gdy podejdziemy zaziewani do swojej Syrenki).
2---ale zwykle jest mokry wydech, bo jak pisał ktoś---jeden cylinder słabo pali i niespalona mieszanka wykapuje.
3---ty nic nie kombinuj z uszczelką, przecież na zewnątrz tego nie zobaczysz. Po zagrzaniu silnika odkręć korek chłodnicy i na małych obrotach popatrz czy nie idą bąble i dym spalin (z chłodnicy bez korka). To jedyne co możesz sprawdzić ( jeszcze można z rana wykrecic świece i popatrzeć czy nie ma na nich kropelek wody).
4----skład mieszanki ??? No jeśli nalałeś 50% oleju to może i ma wpływ, ale zwykle to nie .
ODPOWIEDZ