paliwo alternatywne:)

nieposegregowane, z dawnych lat, bez opcji zakładania nowych

Moderator: adameo2

ODPOWIEDZ
maciek104

paliwo alternatywne:)

Post autor: maciek104 »

Pytanie do raczej zaawansowanych użytkowników:

Co myślicie o benzolu jako paliwie?

Czysty benzol rafineryjny ma liczbe oktanową 100, jest z deka tańszy niż paliwo z dystrybutora, a skoro ma tą setke, to nie ma obawy o samozapłony. Osobiście znam miejsce gdzie chodzi po 2zł za litre, nie wiem jak z detalem, ale ja biore beczke 60litrów, co starcza mi na ponad miesiąc.
Awatar użytkownika
Jack
-#Youngtimer
-#Youngtimer
Posty: 871
Rejestracja: 2005-07-02, 21:03
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Jack »

elo skad jestes kolo,poznania jest zainteresowany takim paliwem jakis kontakt? osobiscie probowalem rowniez jazdy syrena na benzynie ekstrakcyjnej trzeba dodac tylko troche wiecej oleju bo jest bardzo sucha oczywiscie zabieg oplaca sie przy kupowaniau z hurtowni minus to ze syrena mocnie kopci
Dulek

Benzol

Post autor: Dulek »

http://tvp.pl/120,20050716225738.strona

Przeczytaj .... i zycze zdrowia ... zostane przy gazolinie :D

Śmiertelne zatrucie benzolem

Trzy osoby śmiertelnie zatruły się oparami benzolu w zakładach chemicznych Blachownia w Kędzierzynie-Koźlu. Do zdarzenia doszło w nocy z piątku na sobotę. Pracownicy weszli do zbiornika instalacji, w której produkowano benzol.

Ofiary to mężczyźni w wieku 25, 35 i 43 lat. Pracownicy firmy weszli do opróżnionego zbiornika po benzolu, aby go oczyścić. Ze wstępnych ustaleń wynika, że najprawdopodobniej pracowali bez wymaganych masek ochronnych i zatruli się oparami trującej substancji.

Według pierwszych ustaleń, do zbiornika o pojemności 1500 metrów sześciennych najpierw zeszło dwóch pracowników. Później trzeci – ich brygadzista, który utracił z nimi kontakt. Wtedy mężczyzna sam wszedł do opróżnionego zbiornika i również uległ śmiertelnemu zatruciu.

Benzol to substancja łatwopalna toksyczna i rakotwórcza. Działa poprzez drogi oddechowe i w kontakcie ze skórą. Służy m.in. do produkcji tworzyw sztucznych, włókien syntetycznych, barwników, leków, detergentów i pestycydów.
Awatar użytkownika
Cinek
-#Weteran
-#Weteran
Posty: 2290
Rejestracja: 2005-01-21, 22:35
Lokalizacja: z pomorza

Post autor: Cinek »

O kurczę...a możesz napisać coś o gazolinie? Zawsze tankuje na stacji ale ciekawość mnie zżera.
Amerykaniec: "Ok, we have George Bush but we have Stevie Wonder, Bob Hope and Jonny Cash too!"
Polak: "We have Kaczyński and... No Wonder, No Hope and No Cash..."
Awatar użytkownika
MARLON BRANDO
-#Nowy nabytek forum
-#Nowy nabytek forum
Posty: 78
Rejestracja: 2005-07-15, 09:36
Lokalizacja: Toruń

Post autor: MARLON BRANDO »

No cóż.. Etylina również jest substancją rakotwórczą, trującą, a jeśli nie przestrzega się zdroworozsądkowych zasad również może być śmiertelna.... Jedyny dylemat jaki mnie by tu trapił, to czy ten zamiennik po 2 plny za lyyter nie zniszczy mi zanadto silnika, i czy drzewa otaczające drogi po których będę jeździł nie uwiędną zaraz po tym jak przemknę obok nich... ;)
Pozdrawiam.
Miszcz kazał mi unikać niepotrzebnych walek.
W mojej stajni stoją:

Fiat 126p 600 -'83,
Wsk szt. 3 ,
Suzuki GS 400 S rok 1981.
Awatar użytkownika
cobra19_men
-#Junior
-#Junior
Posty: 151
Rejestracja: 2005-01-23, 23:27
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: cobra19_men »

szukam taniego paliwa warszawie ale nic nie widze ekstrakt za drogi nie oplacza sie jak ktos cos ma to dajce znasc mialem tanie paliwo ale sie skoczylo
mam Syrenę 104 z 1969
Dulek

Post autor: Dulek »

Czyli stad wniosek ze trzeba gazoline mieszac z benzolem :D 50/50. O gazoline popytajcie na rozlewniach gazu plynnego. Z tego co wiem to na podkarpacie przyjezdza wlasnie z wawy :D
Gazolina to marne paliwo o malej liczbie okanowej okolo 75 dlatego nadaje sie wylacznie do jazdy spacerowej ... ostre depniecie gazu i slychac swierszcze w silniku .... a tego silniki nie lubia najbardziej ..... przy cenie 1.90 za litr jest dobra alternatywa dla paliwka po 4.xx zl :D[/url]
Awatar użytkownika
MARLON BRANDO
-#Nowy nabytek forum
-#Nowy nabytek forum
Posty: 78
Rejestracja: 2005-07-15, 09:36
Lokalizacja: Toruń

Post autor: MARLON BRANDO »

Jeśli już rozmawiamy o paliwie.. Pamiętam jak w Toruniu na odbywających się tu zawodach rally crossowych brały udział syrenki.. Wtedy lano do nich eter(ten sam związek chemiczny którym kiedyś usypiano chorych przed operacjami).. Wszędzie unosił się ten charakterystyczny zapach spalin... Ależ to paliwo stawiało rycze na nogi... Coś pięknego.. Myślę że wtedy trzeba było zmieniać ustawienie zapłonu itp itd.. Ale fakt faktem.. Fajny to był efekt...
Pozdrawiam z Torunia.
Miszcz kazał mi unikać niepotrzebnych walek.
W mojej stajni stoją:

Fiat 126p 600 -'83,
Wsk szt. 3 ,
Suzuki GS 400 S rok 1981.
maciek104

paliwo alternatywne

Post autor: maciek104 »

zaatruło się benzolem...no fakt, wiekszosc chemii to świństwa i trucizny...
ale nie popadajmy w megalomanie, co innego zbiornik powiedzmy 20000litrow do ktorego czlowiek wchodzi, a co innego tankowanie...
gdyby ktos wszedl do takiego zbiornika z oparami benzyny tez zatrucie-90%. Ale gdy lejesz do baku, nie wąchasz specjalnie jak to pachnie...(no, moze eter, faktycznie, mily zapach:)). A odnośnie kolegi Jack-a, to ja biore benzol z Rafinerii Trzebinia, gdzie łazi po 2 zł za litre, mają tam też bazówke, czyli podstawową benzyne dla 95 i 98, jeszcze przed procesami uszlachetniania i podnoszenia LO. Myśle ze bazówka to tez bylaby niezła zabawa, bo gdyby wymieszac ja 50/50 z benzolem i dodać do 4% tetraetylku ołowiu, uzyskujemy to, co kupowalismy 20 lat temu jako prl-owską oryginalną ołowiową 78. Problem tylko z tym ostatnim- synteza tetraetylku jest dosc pracochlonna i trzeba troszke profesjonalnego sprzetu, a w zakladach odczynnikow chemicznych za boga ojca-nie ma...
Nie wiem jak byloby to oplacalne w domku, ale mysle ze gdyby zaineresować tym wiecej osób z miłosników oldtimerów, to moznaby otworzyc małą, cichą rozlewnie....;)
Awatar użytkownika
sereniarz(atom1)
-#Weteran
-#Weteran
Posty: 2467
Rejestracja: 2005-07-28, 23:41
Lokalizacja: z Podlasia
Kontakt:

Post autor: sereniarz(atom1) »

na podlasiu (obecnej lubelszczyznie) leje sie wache produkcji ZSSR po 3 zl za litra! calkiem ladnie syrenka na tym jezdzi a wychodzi i wiele taniej!
30 VI 1983 po 30 latach produkcji zaprzestano wytwarzania Syreny ;-(
http://img47.imageshack.us/img47/1990/m ... zy1jb5.jpg
Gość

Post autor: Gość »

maciek104witaj Maćku:)
powiedz, czy benzol można oficjalnie kupić w trzebini (jeśłi tak to gdzie), czy trzeba meć znajmości.
pozdrawiam <diodak@o2.pl>
CyklonB

Post autor: CyklonB »

mam pytanie:

- czy benzol można lać normalnie zamiast benzyny do 4-suwa (fiat 125p)
- pytanie podobne jak wyżej - czy można go kupić na terenie dolnego śląska
Zoja
Posty: 1
Rejestracja: 2005-09-24, 21:37
Lokalizacja: Nowy Sacz zoja2z@wp.pl

tanie paliwo

Post autor: Zoja »

maciek104 Maćku prosze o namiary taniego paliwa do mojego vw transportera benzyna. Pali strasznie duzo ok 13 litrów jestem załamana . daj mi jakies namiary gdzie kupic. Nowy Sacz .zoja2z@wp.pl
ODPOWIEDZ