Warszawa 201 '63r

Pochwal się swoim pojazdem, technicznym wynalazkiem, udanymi zakupami. <br>Wszystko ściśle związane z motoryzacją.
Awatar użytkownika
SZTYC
-#Youngtimer
-#Youngtimer
Posty: 330
Rejestracja: 2006-09-24, 19:48
Lokalizacja: Ruda Śl.

Post autor: SZTYC »

To pomyśl , jestem zdecydowanie zinteresowany.
Syrena 105L /83 poszła do Wheler dealer
Moskwicz 403/64 zarejestrowany na zabytek
Syrena Bosto/82 już dotarta
Moskwicz 408/68 jest w proszku
Awatar użytkownika
Bryan
-#Nowy nabytek forum
-#Nowy nabytek forum
Posty: 77
Rejestracja: 2005-09-22, 10:16
Lokalizacja: Wrocław - Kłodzko
Kontakt:

Post autor: Bryan »

Witam!

Pomyśle, pomyśle..:)

pora na kolejny temacik:):)

Temat 3: Podłoga bagażnika

Co prawda stan warszawki jest super idealny i normalnie w świecie można by te drobne ubytki załatać szpachlą :):)

Obrazek
ale co bym miał zdjęcia z prac do wklejania to postanowiłem to naprawić. Wcześniej już opisałem jak robiłem profile bagażnika więc nie będe już się już powtarzać, więc po krótce ino pokaże...

Obrazek

taki kawałek podłużnicy wymagał wymiany jednorazowo. W przeciwnym razie nie było by nawet do czego spawać.

W miejsce wyciętej podłużnicy

Obrazek

można było już wpasować nową

Obrazek

Co by ją usztywnić lepiej odtworzyłem dolną część nadkola któą musiałem wyciąć wraz z profilem oryginalnym, a także połączyłem profile bagażnika z progami wewnętrznymi podobnie jak to wcześniej pokazywałem

Obrazek

W tym momencie mogę już oficjalnie ogłosić koniec zabawy z profilami :):):):)

obecnie prace trwają przy słupku środkowym gdyż eh, no eh.... poprzedniblacharz tak sie postarał, ze niebyło możliwe wstawienie drzwi gdyż otwór drzwiowy był za mały. Naszczęście przestawienie slupka o 2mm wystarczyło by wszystko ładnie się zgrało:)

Ale przejdźmy do tematu tematu :)

Na wcześniejszych zdjęciach pokazywałem różne elementy zawierające przetłoczenia. Wykonywałem je na żłobiarce

Obrazek

Jest to bardzo proste urządzenie działające na zasadzie nacisku obustronnego na blachę przy pomocy ruchomych krążków-kamieni. Oczywiście kamienie są wymienne dzięki czemu można uzyskać różne rodzaje przetłoczeń. Kamienie zamontowane są na wałkach poruszających się w przeciwną stronę dzięki czemu zaciśnięta miedzy nimi blacha będzie sama się przesuwać. Urządzenie napędza się ręcznie przy pomocy korby :)
Zamontowana blaszka po krótszej lub dłuższej zabawie wyglądać będzie mniej więcej tak...

Obrazek

Jak już profile były wykończone zacząłem zabawe jak zwykle z szablonami :)

Obrazek

Gdy wszystko było ok można było przenieść kształt na blache..

Obrazek

a następnie na blaszy naniosłem wszelkie przetłoczenia jakie muszą się znaleść...

Obrazek

no i ogień z przetłoczeniami. Z uwagi, że płytę podłogową w bagażniku robie z blachy 1,5 ( panzerwagen) jej przetłaczanie było dosyć ciężkie, ale z kolei grubsza blacha jest mniej podatna na odkształcenia o które nietrudno:(. Po około 20 min podłoga wyglądała już tak....

Obrazek

Teraz pozostało tylko wspawanie jej i wykonanie elementu łączącego wykonane dwa elementy podłogi. Można to wykonać w jednym kawałku, aczkolwiek ja z braku doświadczenia, trudności w operowaniu tak dużym elementem no i przede wszystkim z powodów małej powierzchni roboczej żłobiarki postanowiłem zrobić to w 3 kawałkach.
To tyle narazie, jak bede miał chwile co by znów popracować na pewno coś wystukam..:)
W moich snach wciąż Warszawa.../
Awatar użytkownika
SZTYC
-#Youngtimer
-#Youngtimer
Posty: 330
Rejestracja: 2006-09-24, 19:48
Lokalizacja: Ruda Śl.

Post autor: SZTYC »

To tyle narazie, jak bede miał chwile co by znów popracować na pewno coś wystukam..:)
Puk puk Bryan chwila już minęła coś się opuściłeś w pracach :???: pewnie zainteresowani postępem prac chętnie obejrzeliby co wyrzeźbiłeś nowego, ...... a moja

bosto z utęsknieniem czeka na decyzję :P :P :P
Syrena 105L /83 poszła do Wheler dealer
Moskwicz 403/64 zarejestrowany na zabytek
Syrena Bosto/82 już dotarta
Moskwicz 408/68 jest w proszku
lopez
Posty: 10
Rejestracja: 2008-12-13, 19:50
Lokalizacja: Pulawy

Post autor: lopez »

halo jak tam postepy kolejnych prac? juz nie moge sie doczekac kolejnej porcji zdjec
Awatar użytkownika
Jakub_AK77
Posty: 19
Rejestracja: 2009-10-05, 18:17
Lokalizacja: Bełchatów

Post autor: Jakub_AK77 »

To się nazywa profesjonalna odbudowa zabytku. Gratuluje zapału do prac.

Pzdr
GAZ 69 M
Awatar użytkownika
Bryan
-#Nowy nabytek forum
-#Nowy nabytek forum
Posty: 77
Rejestracja: 2005-09-22, 10:16
Lokalizacja: Wrocław - Kłodzko
Kontakt:

Post autor: Bryan »

Witam,

mocno ten wątek zaniedbałem :) aczkolwiek nigdy nie jest za późno na naprawienie błędów.

Warszawka prawie ukończona :) zapewne zawsze coś jeszcze będzie do zrobienia.

W zeszłym roku udało się nawet popełnić jeden filmik z jej udziałem. Ciekawych zapraszam do oglądania:

Film o Babci - Retroklimaty.pl
W moich snach wciąż Warszawa.../
Awatar użytkownika
Tomasz
-#Weteran
-#Weteran
Posty: 2334
Rejestracja: 2006-11-21, 11:38
Lokalizacja: Bełdów

Post autor: Tomasz »

Bryan normalnie omal się nie wzruszyłem widząc tą 201 na moście we Wrocławiu.. heh... a tak niedawno przejeżdżałem tamtędy z 203 i 104 na lawecie.. Pięknie... :) :ok3
Ostatnio zmieniony 2015-03-31, 20:39 przez Tomasz, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Marlon
-#Youngtimer
-#Youngtimer
Posty: 514
Rejestracja: 2008-06-21, 18:56
Lokalizacja: Mińsk Mazowiecki

s

Post autor: Marlon »

filmik świtny :ok3
Fenomenalne Samochody Osobowe
ODPOWIEDZ