Co sądzicie o tej budzie???

(karoseria, blachy, lakierowanie)
ODPOWIEDZ
Lechue34
-#Nowy nabytek forum
-#Nowy nabytek forum
Posty: 61
Rejestracja: 2009-03-30, 17:22
Lokalizacja: Nowy Kościół

Co sądzicie o tej budzie???

Post autor: Lechue34 »

Witam!!!
Prosił bym o zdanie ludzi, którzy remontowali swoje syrenki i maja w tym temacie doświadczenie o wyrażenie opinii o stanie budy, jakiś wskazówkach, poradach itp. Jak widzicie moja buda jest ruda:D Wiem, że zdjęcia, aż tak stanu dokładnie nie oddają, ale jakiś pogląd dają :/ Od razu mówię, ze mam spawacza z 15 letnim doświadczeniem w postaci mojego ojca, który ma dostęp do giętarek, spawarek i innego "ciężkiego sprzętu" :faja Plan mam taki by wziąść się za czyszczenie budy, zabezpieczanie itp. Gdzie dziury i nie odwracalne zmiany to wytnę w pień. Potem w to miejsce porobię szablony z tektury, te z kolei potem przeniosę na arkusz blachy(właśnie z jakiej polecacie??), wytnę i będziemy wspawywać w miejsce ubytków :fire

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
Wojt
-#Weteran
-#Weteran
Posty: 2042
Rejestracja: 2005-05-02, 12:45
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Wojt »

Lechue34 pisze:Od razu mówię, ze mam spawacza z 15 letnim doświadczeniem w postaci mojego ojca, który ma dostęp do giętarek, spawarek i innego "ciężkiego sprzętu"
To czym ty się przejmujesz. Z takim zapleczem to sam sobie nową budę możesz zrobć. :grinser

W Twojej sytuacji radziłbym poszukać całej podłogi. Problem będzie również ze słupkami przednimi, a poza tym nie jest źle.
Aha. Koniecznie piaskuj, bo inaczej cała robota na nic.
...no i poszedł biedaczysko, po szerokim szukać świecie czegoś, co jest bardzo blisko.
Awatar użytkownika
Magister
-#Stara Gwardia
-#Stara Gwardia
Posty: 4491
Rejestracja: 2007-04-26, 20:00
Lokalizacja: Chełmno
Kontakt:

Post autor: Magister »

Tak żle to jeszcze ona nie wygląda widziałem już gorsze podłoga jest zgnita w standardowych miejscach. Więc tylko wycinać wstawiać nową blache oczyścić całość położyć podkład wyrównać i malować :ok3 Ogólnie to podłoga i tak jeszcze wygląda nie źle.
Powodzonka w remoncie :ok3
Awatar użytkownika
marcys
-#Weteran
-#Weteran
Posty: 1540
Rejestracja: 2005-06-15, 21:31
Lokalizacja: Bielsko-Biała/Żywiec

Post autor: marcys »

Lechue34 pisze:Od razu mówię, ze mam spawacza z 15 letnim doświadczeniem w postaci mojego ojca, który ma dostęp do giętarek, spawarek i innego "ciężkiego sprzętu
to po co sie nas jeszcze pytasz :D
105L 80' "Helena"
104 66' "Zośka"
104 69' "Baśka" sprzedana
WSK'85 "Wieśka"
126p 78' "żótłek"
Niewiadów N126E'83 "zapiekanka"
Jeep Cherokee ' 91 "brudas"
Peugeot J5 Knaus '91
Bielski klub? nie polecam :(
Karol
-#Youngtimer
-#Youngtimer
Posty: 556
Rejestracja: 2005-08-20, 23:57
Lokalizacja: Wołomin

Post autor: Karol »

Masz standardową syreną do remontu. Dziury masz w normalnych miejscach, więc nie ma się czym przejmować :) Kiedyś taka syrena kwalifikowała by się tylko na części, a buda na zom.. ale teraz trzeba ratować to co zostało. Powodzenia!!!
Lechue34
-#Nowy nabytek forum
-#Nowy nabytek forum
Posty: 61
Rejestracja: 2009-03-30, 17:22
Lokalizacja: Nowy Kościół

Post autor: Lechue34 »

marcys pisze:
Lechue34 pisze:Od razu mówię, ze mam spawacza z 15 letnim doświadczeniem w postaci mojego ojca, który ma dostęp do giętarek, spawarek i innego "ciężkiego sprzętu
to po co sie nas jeszcze pytasz :D
Żeby mieć komfort psychiczny :D
No i jakieś porady usłyszeć :lol:
Pytanie mam odnośnie budy, lepiej naprawiać ją na ramie czy odraz ściągnąć i wtedy kombinować. Ogólnie chce najpier zabrać się za ramę, oczyścić, zakonserwować i przednie łaby naprawić bo też zardzewiałe, a potem za budę.
Awatar użytkownika
Joseph
-#Youngtimer
-#Youngtimer
Posty: 327
Rejestracja: 2006-10-19, 12:06
Lokalizacja: Skierniewice

Post autor: Joseph »

Działaj. z gorszej bazy syreny powstawały
Mam najszybszą R20 w mieście. Od zawsze chciałem mieć taką bestię;-)
Lechue34
-#Nowy nabytek forum
-#Nowy nabytek forum
Posty: 61
Rejestracja: 2009-03-30, 17:22
Lokalizacja: Nowy Kościół

Post autor: Lechue34 »

Wojt pisze:W Twojej sytuacji radziłbym poszukać całej podłogi.
Jak mi Pan z Allegro zaproponował podłogę nową za 950 zł to już wolę ją sobie sam zrobić :ok3
Awatar użytkownika
eMO 1966
-#Youngtimer
-#Youngtimer
Posty: 598
Rejestracja: 2006-07-12, 13:02
Lokalizacja: Ostrów Wlkp
Kontakt:

Post autor: eMO 1966 »

Lechue34 pisze:Pytanie mam odnośnie budy, lepiej naprawiać ją na ramie czy odraz ściągnąć i wtedy kombinować.
A to już pytaj swojego fachmana, jak woli (czy nie będzie sie bał, że "uciekną" mu niektóre wymiary). Generalnie śmiało można robić budę osobno, ale na pewnym etapie i tak będzies zmusiał położyć ją na ramie, żeby już na stałe dopasować drzwi, błotniki i cały przód :)
"Nie skarż się na nic, czemu nie musisz się poddawać"
------------------------------------------
http://forum.polskiedostawczaki.pl/
CypekM
-#Junior
-#Junior
Posty: 100
Rejestracja: 2006-01-09, 12:23
Lokalizacja: Kielce

Post autor: CypekM »

najlepiej jest cala bude zdjac z ramy i dla wygody obracac podczas prac remontowych. Przy zdejmowaniu sprawdz sztywnosc nadwozie zeby ci sie nie rozjechalo Jesli zauwazysz jakis slaby punkt wzmocnij go (usztywnij) przyspawujac kawalek np blachy lub rurki
Lechue34
-#Nowy nabytek forum
-#Nowy nabytek forum
Posty: 61
Rejestracja: 2009-03-30, 17:22
Lokalizacja: Nowy Kościół

Post autor: Lechue34 »

Dzięki :ok3 Budę ściągnę w takim razie, najpierw zakonserwuje ramę, a potem budę się zrobi :ok3
Pozdro
ODPOWIEDZ