przerywacz zapłonu

(silnik, skrzynia)
ODPOWIEDZ
ciapok
-#Nowy nabytek forum
-#Nowy nabytek forum
Posty: 42
Rejestracja: 2009-03-22, 23:55
Lokalizacja: kołobrzeg

przerywacz zapłonu

Post autor: ciapok »

z jakiego samochodu pasuje przerywacz zapłonu do syreny 105
Ostatnio zmieniony 2009-10-30, 21:54 przez ciapok, łącznie zmieniany 1 raz.
ciapok
Awatar użytkownika
Franki
-#Youngtimer
-#Youngtimer
Posty: 798
Rejestracja: 2005-01-21, 22:08
Lokalizacja: Częstochowa
Kontakt:

Post autor: Franki »

Sprecyzuj czy masz na myśli przerywacz kierunków czy zapłonu? Jak kierunków to mam gdzieś w gratach do zbycia za symbolicznego browarka oddam oryginał, jak masz na myśli ten do zapłonu, to niewiele modzenia wymaga taki do wartka 353, a jakieś oryginale też powinienem mieć tyle że używane i ciężko mi teraz określić w jakim stanie... jak coś to PM
bende-niebende-bende-bende-niebende-bende
-- -- -- -- -- -- -- -- -- -- -- -- -- -- -- -- -- -- -- -
PYJTERSON
-#Youngtimer
-#Youngtimer
Posty: 501
Rejestracja: 2008-03-19, 16:34
Lokalizacja: Georgenberg

Re: przerywacz zapłonu

Post autor: PYJTERSON »

ciapok pisze:z jakiego samochodu pasuje przerywacz zapłonu do syreny 105

Franki

kolega pisze że od zapłonu.

Akurat do silnika 3 cylindrowego jest brak zamienników.

silniki dwu cylindrowe mają takie jak WSK 175
jeżdżę Syreną od urodzenia non stop....
To takie małe perpetuom mobile dolnej zwrotnicy, życie po życiu na wieki Syrena :)
http://images77.fotosik.pl/645/9e851aeb87c4a225med.jpg
Awatar użytkownika
Franki
-#Youngtimer
-#Youngtimer
Posty: 798
Rejestracja: 2005-01-21, 22:08
Lokalizacja: Częstochowa
Kontakt:

Post autor: Franki »

Heh fakt, umknęło mi jakoś że to do zapłonu, chociaż 3 razy spoglądałem ;)
Tak czy siak od wartka 353 jest to łatwo spasować, sam takie mam obecnie, wymaga tylko wybicia tulejki ew. rozwiercenia i wybicia z oryginalnej blachy, po tym wywiercenie odpowiednio dziur i nagwintowanie pod wartburgowski przerywacz, te za pare-kilkanaście zeta można jeszcze kupić w sklepach, polecam z góry te mocniejsze wersje tzw. metalowe, przypadkiem nie plastikowe, bo te potrafią się wytopić w moment jak coś z cewką lub kondensatorem nie gra. ogólnie za komplet powinieneś się zmieścić spokojnie w 40 zeta plus tak z pół dnia zabawy na warsztacie, jak znajdę gdzieś na dysiu to postaram się wrzucić na ftp i zapodać linka ze zdjęciami i opisem jak ja się z tym bawiłem... no chyba że total oryginał kolega chce to już więcej zachodu w poszukiwania... nie mniej polecam te pół dnia zabawy bo więcej spokoju potem jest, nówka to nówka tym bardziej że łatwo dostępna to można i zapas od razu zrobić...
bende-niebende-bende-bende-niebende-bende
-- -- -- -- -- -- -- -- -- -- -- -- -- -- -- -- -- -- -- -
kombi
-#Youngtimer
-#Youngtimer
Posty: 1239
Rejestracja: 2005-01-28, 23:24
Lokalizacja: Szczecin Dabie :]

Post autor: kombi »

gdzies na internecie byla info i adres sklepu z przerywaczami od pomp strażackich a te pompy były z 2-cylindrowymi silnikami i miały tam zastosowane przerywacze pasujące do skarpet
moze ktos tu zna tą strone
kombi
macra
-#Nowy nabytek forum
-#Nowy nabytek forum
Posty: 64
Rejestracja: 2009-03-12, 14:04
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: macra »

a jak jest z wykonaniem tych przerywaczy, bo ktoś w jednym z wątków pisał (z tego co pamiętam), że są lipne?

bo potrzebuję się w takowe zaopatrzyć i przy okazji mam pytanie, czy przerywacze powinny iskrzyć, czy nie? :/
Awatar użytkownika
Jack
-#Youngtimer
-#Youngtimer
Posty: 871
Rejestracja: 2005-07-02, 21:03
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Jack »

jak masz moduly to nie ,, jak masz zwykle kondensatory to tak ale nie mocno
Mariusz
-#Weteran
-#Weteran
Posty: 2197
Rejestracja: 2006-01-05, 19:10
Lokalizacja: Bielsko - Biała

Post autor: Mariusz »

http://www.mat-poz.pl/artykul/3338/1
________________
kupował to ktoś ???

jaka jakość?
SyrenaBielskoklub
zapraszam też na:
www.martech.bielsko.pl
www.polmozbytbielsko.pl pierwszy i jedyny prawdziwy sklep z częściami do Syreny.
Awatar użytkownika
Joseph
-#Youngtimer
-#Youngtimer
Posty: 327
Rejestracja: 2006-10-19, 12:06
Lokalizacja: Skierniewice

Post autor: Joseph »

mam przerywacze z firmy mat poż i są ok. Nie mam z nimi problemów. Ktoś pisał że plastik się wyłamuje ale u mnie jest ok
Mam najszybszą R20 w mieście. Od zawsze chciałem mieć taką bestię;-)
Awatar użytkownika
Magister
-#Stara Gwardia
-#Stara Gwardia
Posty: 4491
Rejestracja: 2007-04-26, 20:00
Lokalizacja: Chełmno
Kontakt:

Post autor: Magister »

Joseph pisze:mam przerywacze z firmy mat poż i są ok. Nie mam z nimi problemów. Ktoś pisał że plastik się wyłamuje ale u mnie jest ok
No właśnie ja tak miałem, chyba dostałem z c***...wej dostawy. Zbytnio mi nie pasowały mianowicie kowadełko do młoteczka i dość mocno kruszył mi się ten ślizg od krzywki. Założyłem te stare tak jak było, i powiem że te stare są w 100% lepsze niż teraźniejszej produkcji.
macra pisze:przy okazji mam pytanie, czy przerywacze powinny iskrzyć, czy nie? :/
A co do iskrzenia przerywaczy to delikatnie mogą iskrzeć ale nie za mocno jeśli iskrzą zbyt intensywnie może być walnięty kondensator.
Awatar użytkownika
Franki
-#Youngtimer
-#Youngtimer
Posty: 798
Rejestracja: 2005-01-21, 22:08
Lokalizacja: Częstochowa
Kontakt:

Post autor: Franki »

kondensator może też być walnięty, znaczy zestarzał się albo może po prostu nie mieć dobrej masy, znaczy traci masę. Iskrzenie na poziomie zauważalnym raczej o zmierzchu a nawet dopiero w nocy po ćmoku to i owszem będzie, natomiast jak oświetla cały aparat zapłonowy to najpewniej kondensator. Ogólnie rzecz biorąc warto zainwestować te jakieś 15 zeta w nowe maluchowskie itp. i mieć spokój, tylko dobrze je do masy przykręcić, bo te mają uchwyty a oryginalne syrenowskie są bez i mieszczą się w tej komorze nad aparatem, ale nie polecałbym odrywania uchwytów od nowych, chyba że się trafią licho zgrzane egzemplarze...
bende-niebende-bende-bende-niebende-bende
-- -- -- -- -- -- -- -- -- -- -- -- -- -- -- -- -- -- -- -
ODPOWIEDZ