drzwi

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Żuczek
-#Youngtimer
-#Youngtimer
Posty: 1411
Rejestracja: 2009-10-31, 15:53
Lokalizacja: KRK/DUB/WWA/MUN

drzwi

Post autor: Żuczek »

i tak bede musialdrzwi remontowac( jaki cale auto) i wpadl mi do głowy taki pomysł.. jakby w 105 zrobic drzwi otwierane jak w starszych modelach..? jest to wykonalne w miare łatwo..? wiem ze wszystkosi eda. al eczy jest to do zrobienia w nietrudny sposób..? a moze ktos takie drzwi juz zrobil np w 104 zakladając od 105 podczas remontu lub w jaki kolwiekinny sposob.?
syrena 1.0pyr pyr
polonez 2.0Turbo
Tarpan 2.9 v6 4x4
wigry 2
http://www.muzeumratownictwa.pl/
Adam
-#Youngtimer
-#Youngtimer
Posty: 303
Rejestracja: 2007-09-20, 21:05
Lokalizacja: Maszewo
Kontakt:

Post autor: Adam »

Przeróbka zawiasów,umiejscowienia zamka.Klamkę oczywiście też byś musiał zmienić.Ale najlepiej mechanizm przełożyć z prawych drzwi do lewych i odwrotnie.A klamki :?: zostawiasz te,czy takie jak w 104 byś dawał :?:
jerzynka1223
-#Nowy nabytek forum
-#Nowy nabytek forum
Posty: 97
Rejestracja: 2009-08-01, 20:27
Lokalizacja: poznań

drzwi

Post autor: jerzynka1223 »

witam wiec kolego jakby to było takie proste to wszystkie 105 przerobione byłyby na nizsze modele taki lans.Ale tego sie tak łatwo nie da zrobic chocby roznica miedzy słupkami przez co drzwi od 105 sa dłuzsze o 4 cm i jak tu nadrobic je ale.
Po drugie słupki sa inaczej profilowane wiec nastepna przeszkoda ten srodkowy to nawet łatwo by sie dało przespawac ale drugi?????
Po trzecie czy to wogole ma sens jak chcesz miec 104 to kup bude odniej bedzie łatwiej
a tak to kazdy patrzy na orginalnosc auta wiec takie przerobki nie sa mile widziane
Zastanow sie dobrze bo odciac łatwo gozej przyspawac spasowac .Pozdrawiam


ps jak co to mam zbedne słupki środkowe nie nowe ale w dobrym stanie to juzby troche ułatwiło ale czytaj j.w

[ Dodano: 2009-11-09, 21:53 ]
Adam pisze:Przeróbka zawiasów,umiejscowienia zamka.Klamkę oczywiście też byś musiał zmienić.Ale najlepiej mechanizm przełożyć z prawych drzwi do lewych i odwrotnie.A klamki :?: zostawiasz te,czy takie jak w 104 byś dawał :?:
I oto koledzy sobie poradzili jak masz tak radzic to lepiej nic juz niepisz i poczytaj troche
Awatar użytkownika
arturromarr
-#Weteran
-#Weteran
Posty: 1633
Rejestracja: 2006-07-03, 14:19
Lokalizacja: Łódź

Post autor: arturromarr »

Do góry to już nie modne.
Ja robię na dół i po otworzeniu będą na nich schodki ja w samolocie. :)

PS:
Tak poważnie to chyba lepiej znaleźć budę od 104 i ją wyremontować. Są spore problemy, żeby fabryczne drzwi się dobrze zamykały a co dopiero taka rzeźba. Nie jestem pewien , ale słupek w niższych modelach był chyba sztywniejszy.
Awatar użytkownika
PONY007
-#Youngtimer
-#Youngtimer
Posty: 1275
Rejestracja: 2008-04-06, 12:20
Lokalizacja: Kalisz

Post autor: PONY007 »

Warto chyba też powiedzieć ze dla każdego siedzącego w temacie będzie oczywiste że to przeróbka. Przecież okna boczne (mam na myśli te w budzie, nie w drzwiach) w 104 i 105 są zupełnie inne...Trzeba by też zrobić przetłoczenie pod klamkę- gra nie warta rzeźbienia.
Robota musi być wykonana dobrze, a nie źle!
http://odrdzewiacz.fora.pl/
Forum ODRDZEWIACZ pojazdy zabytkowe- rzemiosło, fotoporadniki, techniki renowacji,odnawianie krok po kroku, remonty, technologie www.facebook.com/ForumOdrdzewiacz
Awatar użytkownika
anabol
-#Administrator
-#Administrator
Posty: 3145
Rejestracja: 2008-11-17, 12:10
Lokalizacja: Białobrzegi n Pilicą
Kontakt:

Post autor: anabol »

zdecydowanie taniej było by kupić budę 104-ki
O czystość forumowych szeregów dbają specjalnie przeszkoleni funkcjonariusze spraw wewnętrznych - moderatorzy.

>wujek Sławek<
Awatar użytkownika
Żuczek
-#Youngtimer
-#Youngtimer
Posty: 1411
Rejestracja: 2009-10-31, 15:53
Lokalizacja: KRK/DUB/WWA/MUN

Re: drzwi

Post autor: Żuczek »

jerzynka1223 pisze:witam wiec kolego jakby to było takie proste to wszystkie 105 przerobione byłyby na nizsze modele taki lans.Ale tego sie tak łatwo nie da zrobic chocby roznica miedzy słupkami przez co drzwi od 105 sa dłuzsze o 4 cm i jak tu nadrobic je ale.
Po drugie słupki sa inaczej profilowane wiec nastepna przeszkoda ten srodkowy to nawet łatwo by sie dało przespawac ale drugi?????
Po trzecie czy to wogole ma sens jak chcesz miec 104 to kup bude odniej bedzie łatwiej
a tak to kazdy patrzy na orginalnosc auta wiec takie przerobki nie sa mile widziane
Zastanow sie dobrze bo odciac łatwo gozej przyspawac spasowac .Pozdrawiam


ps jak co to mam zbedne słupki środkowe nie nowe ale w dobrym stanie to juzby troche ułatwiło ale czytaj j.w

[ Dodano: 2009-11-09, 21:53 ]
Adam pisze:Przeróbka zawiasów,umiejscowienia zamka.Klamkę oczywiście też byś musiał zmienić.Ale najlepiej mechanizm przełożyć z prawych drzwi do lewych i odwrotnie.A klamki :?: zostawiasz te,czy takie jak w 104 byś dawał :?:
I oto koledzy sobie poradzili jak masz tak radzic to lepiej nic juz niepisz i poczytaj troche
ale ja niechce zakładać drzwi od 104 tylko stopiątkowe zrobic otwierane w 2 gą strone..

co do oryginalnosci to i tak niebedzi eto oryginal chocby z racji kosztow.. owszem niebedzie modzenia i uleprzania wszystkiego. ale powrotu do idealnosci oryginalnej tez nie.. ot poprostu odremontowana syrenka. w przydomowym garazu. a z samym przełozeniem zawiasow i zamka , klamek mysle ze bym sobei poradzil sam.. i moze wlasni eby si elepiej otwieraly niz seryjnie..;) niewiem zastanaiam si ei jeszce niezdecydowalem..
syrena 1.0pyr pyr
polonez 2.0Turbo
Tarpan 2.9 v6 4x4
wigry 2
http://www.muzeumratownictwa.pl/
bobst
-#Nowy nabytek forum
-#Nowy nabytek forum
Posty: 97
Rejestracja: 2007-12-08, 07:07
Lokalizacja: bydgoszcz

Post autor: bobst »

no wg mnie to zmien tylko zawiasy ale klamke zostaw na swojim miejscu, wtedy to bedzie naprawde szokowac ta przerobka
jezdzij szybko
hamuj pieta
trzymaj morde usmiechnieta
Awatar użytkownika
szczurpreriowy
-#Youngtimer
-#Youngtimer
Posty: 1294
Rejestracja: 2005-02-11, 00:12
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: szczurpreriowy »

Oczywiście że się da ale ze 104 to będzie tylko miało wspólny kierunek otwierania.
104 inaczej wygląda.
Zamiast naśladować 104 zrób drzwi w stylu lambo :devil3
Z setek tysięcy różnych „Syrenek”składa się jedną Wielką Syrenę.Syrena Matka,
która rodzi się z własnych dzieci.Syreny,które swojej sprawności nie zawdzięczają już dziś fabryce i „składają się”z innych,poprzednich dawców detali...
Adam
-#Youngtimer
-#Youngtimer
Posty: 303
Rejestracja: 2007-09-20, 21:05
Lokalizacja: Maszewo
Kontakt:

Post autor: Adam »

Żuczek pisze:ale ja niechce zakładać drzwi od 104 tylko stopiątkowe zrobic otwierane w 2 gą strone..
Czy ja pisałem,żebyś drzwi od 104 dał :?: Czytaj dokładnie :!: Pytałem o klamki,nie o drzwi :wink:
ODPOWIEDZ