Zakup ...

nieposegregowane, z dawnych lat, bez opcji zakładania nowych

Moderator: adameo2

ODPOWIEDZ
Misiek
Posty: 1
Rejestracja: 2005-01-22, 23:32
Lokalizacja: zDolnyŚląsk 15"34'E / 51"16'N
Kontakt:

Zakup ...

Post autor: Misiek »

Powiedzcie mi na co? na jakie elementy należy zwrócić szczegolną uwagę przy kupnie Syreny. Słabe punkty które potem mogą być dokuczliwe w normalnym użytkowaniu.
thx
Awatar użytkownika
Cinek
-#Weteran
-#Weteran
Posty: 2290
Rejestracja: 2005-01-21, 22:35
Lokalizacja: z pomorza

Post autor: Cinek »

Sprawdź czy podłoga nie jest zgnita, szczególnie przy mocowaniach fotela. Czasem jej braku mogą być maskowane matą bitumiczną, i leżącymi na nich gumowymi dywanikami. Błotniki przednie składają się z dwóch części, rdza lubi włazić w miejsca łączenia oraz w miejscu przykręcania zderzaka. Warto rzucić okiem na stan opon, niektórzy twierdzą że bez problemu można zdobyć używane, ja akurat tego szczęścia nie miałem. Jest to rozmiar 155 R 15, ten sam ma Garbus więc opony bywają problematyczne w zdobyciu. W jakim stanie są zderzaki, są to chromowane elementy więc jeśli pordzewiały to będą dodatkowe koszta. Jak odpala silnik, powinien zaskoczyć bez większych problemów. Wydech - dobrze by nie był zgnity, bo znowu będą kombinacje z szukaniem... Kierownica lubi popękać, jest z PCV i nie da się kleić jak "normalnych" tworzyw sztucznych, ani lutownicą. Szpachlówka też się jej nie ima. Czy przewody hamulcowe są całe, nieskorodowane.

O "grubszych" sprawach związanych z mechaniką nie wypowiem się dopóki sam nie zacznę jeździć.
Amerykaniec: "Ok, we have George Bush but we have Stevie Wonder, Bob Hope and Jonny Cash too!"
Polak: "We have Kaczyński and... No Wonder, No Hope and No Cash..."
ODPOWIEDZ