SYRENA W ORYGINALE??

Wszystko to co nie pasuje do pozostałych działów
Awatar użytkownika
boowa
młody syreniarz
młody syreniarz
Posty: 218
Rejestracja: 2005-06-24, 15:07
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

Post autor: boowa »

co do syren w oryginale to mamy taka jedna perelke w klubie :

http://www.automobilrzesz.pl/samochody_ ... az0671.jpg
http://www.automobilrzesz.pl/samochody_ ... raz071.jpg
http://www.automobilrzesz.pl/samochody_ ... rz1521.jpg

Przebieg ok 84 tys z czego ja zrobilem okolo 100 km :)
Syrena 105 `76 , Jawa 50 typ 20 `74
Awatar użytkownika
jacekg6
-#Youngtimer
-#Youngtimer
Posty: 310
Rejestracja: 2007-04-03, 16:23
Lokalizacja: Tarnobrzeg

Post autor: jacekg6 »

Sliczna.
Tylko patrzec jak "ktos" zaraz napisze ze ma naklejke nieoryginalna na drzwiach.

Jeszcze raz to powiem

Auto opuszczajace fabryke chocby bylo bez drzwi czy bez silnika lub niesprawne to JEST ORYGINALNE.Moze byc niezgodne z protokolem odbioru, moze byc niekompletne lub niesprawne ale nie moze byc nieoryginalne skoro tak opuszcza fabryke. Jak pisalem wczesniej drobne modyfikacje z epoki i usprawnienia nie obnizaja wartosci auta jako zabytku. Wady fabryczne i usterki czasem wrecz podnosza wartosc kolekcjonerska mimo ze obnizaja walory uzytkowe.

To wszystko mozna znalezc w przepisach miedzynarodowych o ktorych juz wspominalem. Czesto mozna tez znalezc sporo na ten temat w "Automobiliscie" czy "Classic Auto" jak tez w "Oldtimer Bazar" i wielu innych pismach.

Najpierw dobrze jest zapoznac sie z tym zanim zacznie sie szkalowac i negowac oryginalnosc auta za to ze ma lusterko od innego egzemplarza czy ze ma drzwi zle spasowane.
Ostatnio zmieniony 2010-01-10, 23:06 przez jacekg6, łącznie zmieniany 1 raz.
syrena r20 80
-#Junior
-#Junior
Posty: 123
Rejestracja: 2009-10-18, 21:36
Lokalizacja: wlkp

Post autor: syrena r20 80 »

witam wstawiłem kilka zdjec chociaz powiem ze syreny jeszcze nie myłem ale to w tygodniu w garazu mam tak 10-15 stopni w plusie,wiec moge sobie pozwolic na to.
Zdjecia zdjeciami ale pracy przy dopieszczaniu bedzie dzisiaj sprawdziłem zamki i wszystkie chodza podłaczyłem tez akumulator ale nieodpalałem chciałem sprawdzic swiatła,wycieraczki i inne elektryczne i wszystko ok.Na jednym zdjeciu widac jak dziadek woził pod osłona przeciwsłoneczna sróbokret i klucz.Wiec syrena miodzio tak jak mówiłem nic nieposzarpane i porzadek w kabelkach tez jest,nawet linka wolnego koła niezerwana,tylko te rysy ale jakby dziadek wiedział ze to zabytek to by pewnie niesprzedał :ok3 i by mnie pogonił tak jak inni nawiedzeni co maja zabytki z cegłami i pustakami na dachu ale

http://picasaweb.google.com/kapti22/Dro ... 2728623602
zyto
Posty: 23
Rejestracja: 2010-01-06, 20:04
Lokalizacja: Świdnica

Post autor: zyto »

moj koles taka mial ale bałwan poprzerabial ją :devil3
zyto
105 74r
Awatar użytkownika
Marcin Hojan
-#Youngtimer
-#Youngtimer
Posty: 724
Rejestracja: 2005-12-02, 14:22
Lokalizacja: Szamocin

Post autor: Marcin Hojan »

Moje niewprawne oko dostrzegło, że komora silnika była malowana. Ma swietny zbiorniczek wyrównawczy :)
Ile PLN kosztuje takie cudo?
Mercedes 190E 1993 :)
Romet Ogar 200 1986 :)
syrena r20 80
-#Junior
-#Junior
Posty: 123
Rejestracja: 2009-10-18, 21:36
Lokalizacja: wlkp

Post autor: syrena r20 80 »

ile kosztuje nieduzo dobrze ze dostalem premie roczna od firmy bo akurat poszla na ten cel i jeszcze zostalo na rejestracje...... tyle co wyspawanie z nowej blachy bo mam taka juz przygotowana do malowania i chyba niebede jej konczyl albo odłoze to na pare miesiecy bo niemam czasu na dwie o srodkach niewspomne.
Teraz zastanawiam sie jak zarejestrowac normalnie czy zolte

Tak widze ze nic niepiszecie to ja rowniez sie odwdziecze tym samym.Poogladac i nic fajnie

[ Dodano: 2010-01-11, 22:56 ]
Komora niebyła malowana tylko błotnik wiem skad wiedziałes po gumach ale masz oko.Ja tez sie przyjrzałem,sciagnąłem swiece i przygotowuje sie do sciagniecia głowicy nie chce odpalac bez tego silnik sie kreci ale.
Tak jak pisałem wczesniej w baku jest duzo paliwa ktore stało razem z syrena ok 19 lat i mam pytanie czy mozna je wykorzystac czy lepiej wylac???Ktos z forum powiedział ze mozna jezdzic ale ja niejestem pewien
Awatar użytkownika
jacekg6
-#Youngtimer
-#Youngtimer
Posty: 310
Rejestracja: 2007-04-03, 16:23
Lokalizacja: Tarnobrzeg

Post autor: jacekg6 »

Po 19 latach wiekszosc zwiazkow lotnych niezbednych do rozruchu na przyklad juz dawno wyparowala. Jak bak nie byl pelny to skraplala sie woda na sciankach i teraz stoi na dnie pod postacia rudego szlamu. Ja bym wyjal bak, zlal zawartosc do czystego naczynia - np. kuwety czy nawet wiadra i wtedy zobaczysz co tam jest. Jest to rowniez swietna okazja do wymycia baku z rdzy i zanieczyszczen co jest niezbedne jesli nie chcesz czyscic gaznika pozniej co kazde 10 km. Pozatym korozja swietnie dziala jako scierniwo wiec "elegancko" "wypoleruje" Ci cylindry od razu na drugi nadwymiar :D jesli tego wczesniej nie wyczyscisz - nie wspominajac o korozji lozysk walu.
Krotko mowiac po 19 latach czyszczenie baku to koniecznosc
(oraz przeczyszczenie rurki paliwa tej co idzie wzdluz ramy)
.

[ Dodano: 2010-01-19, 04:20 ]
A jesli bardzo zalezy Ci na tym paliwie to przelej je ostroznie do kolejnego, czystego naczynia tym razem lepiej wysokiego o malej powierzchni dna (ucieta butelka itp) i zostaw na dobe conajmniej a potem odessij (nie zlewaj bo wymieszasz) zostawiajac w przypadku butelki nie mniej niz kilka cm na dnie. Odzyskane w ten sposob paliwo wymieszaj ze swiezym i do czystego juz baku. Ja np. nie bawilbym sie w to i po prostu bym je wylal.
Awatar użytkownika
Marcin Hojan
-#Youngtimer
-#Youngtimer
Posty: 724
Rejestracja: 2005-12-02, 14:22
Lokalizacja: Szamocin

Post autor: Marcin Hojan »

nie bawilbym sie w to i po prostu bym je wylal.
Pamiętajcie o ochronie środowiska... W Poznaniu można takie niewygodne płyny oddać na gratowisko na Dębcu - z Lubonia masz blisko!
Mercedes 190E 1993 :)
Romet Ogar 200 1986 :)
J.
-#Nowy nabytek forum
-#Nowy nabytek forum
Posty: 54
Rejestracja: 2009-02-24, 02:55
Lokalizacja: GA

Post autor: J. »

można też zrobić kilka koktajli :)
n71.pl
i tyle w temacie.!
Awatar użytkownika
Jack
-#Youngtimer
-#Youngtimer
Posty: 871
Rejestracja: 2005-07-02, 21:03
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Jack »

Marcin Hojan pisze:Pamiętajcie o ochronie środowiska... W Poznaniu można takie niewygodne płyny oddać na gratowisko na Dębcu - z Lubonia masz blisko!
+kto ma na to czas ,, bnenzyna sie pali wiec o co chodzi ,,, benzyne mozna uzywac tylkko trzeba zylac znad osadu i jezdzic

[ Dodano: 2010-01-19, 15:57 ]
glowicy nie sciagaj,,, po po jakiego konia i tak nic nie zrobisz !!!!!!!!
syrena r20 80
-#Junior
-#Junior
Posty: 123
Rejestracja: 2009-10-18, 21:36
Lokalizacja: wlkp

Post autor: syrena r20 80 »

hej benzyna zlana kupa syfu w baku i trzeba plukac.glowice tez sciagnolem bo ze swiec polecialy jakies prusza,a i tak dzidek dal 4 nowe uszczelki tloki maja numer a wiec chyba dobrze.
Zastanawiam sie czy ja myc w tych warunkach bo podloga i reszta zachowaly sie w stanie bdb,zrobie foty w sobote
Awatar użytkownika
Jack
-#Youngtimer
-#Youngtimer
Posty: 871
Rejestracja: 2005-07-02, 21:03
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Jack »

czeste mycie skraca zycie :)
dawcio650e
Posty: 28
Rejestracja: 2010-01-10, 12:12
Lokalizacja: Mikołów

Post autor: dawcio650e »

Kolega od mojej cioci podobno ma syrenę 101 na oryginalnych oponach niby wszystko w niej jest oryginalne dostał ją od ojca spróbuje jakoś zdobyć jej zdjęcie.
Awatar użytkownika
jacekg6
-#Youngtimer
-#Youngtimer
Posty: 310
Rejestracja: 2007-04-03, 16:23
Lokalizacja: Tarnobrzeg

Post autor: jacekg6 »

Marcin Hojan pisze:Pamiętajcie o ochronie środowiska... W Poznaniu można takie niewygodne płyny oddać na gratowisko na Dębcu - z Lubonia masz blisko!
Tak a na tym "gratowisku" wyleja je do sciekow. :lol:
Albo wywioza do "specjalnego" dolu i tam wyleja :P
Normalnie takie rzeczy wywozi sie do rafinerii gdzie podlegaja powtornemu krakingowi wraz z reszta nieoczyszczonej, surowej ropy ale szczerze watpie zeby z Debca wiozl je ktos do rafinerii zwlaszcza ze w Polsce nie rafinuje sie surowej ropy WOGOLE :zdziwko :smiech .
W najlepszym razie zdaja to do oczyszczalni sciekow czyli tan gdzie i tak trafia wszystko co do zlewu wlejesz albo do tej grubdzej rury :-)
Idea szczytna ale rzeczywistosc bezlitosna.
Ostatnio zmieniony 2010-01-19, 20:04 przez jacekg6, łącznie zmieniany 1 raz.
syrena r20 80
-#Junior
-#Junior
Posty: 123
Rejestracja: 2009-10-18, 21:36
Lokalizacja: wlkp

Post autor: syrena r20 80 »

dawcio650e pisze:Kolega od mojej cioci podobno ma syrenę 101 na oryginalnych oponach niby wszystko w niej jest oryginalne dostał ją od ojca spróbuje jakoś zdobyć jej zdjęcie.
Niewiem o co chodzi Tobie kolego ale ja mam te auto i je widze wiec wiem co pisze a troche złomków mam jeszcze a szkoda ich na złom bo cos sie z nich zrobi jak sie ma z czego a blacharki mam duzo nowej bo kupywałem kiedys tam i lezy wszystko w mini tylko do uzytku własnego.Mam tez zderzaki nowe kupione rok temu po 150 zł a dzisiaj wtedy myslałem ze przepłaciłem a teraz.....Wiec syrena napewno wyjedzie w maju na szosy tylko ze lakier zostanie taki jaki jest bo to planuje na nastepny rok zrobic a po drugie jeszcze niewiem w jakim jest stanie bo niemyłem jej jeszcze.
A ty kolego jak masz okazje to odkup ta 101 tylko niewiem czy monety Ci starczy.

[ Dodano: 2010-01-19, 19:38 ]
Jack pisze:czeste mycie skraca zycie :)
ale raz na 19 lat wypadałoby bo brudna jak ,,,,,,,,,,,,,
ODPOWIEDZ