system CEPIK o co w tym chodzi

Wszystko to co nie pasuje do pozostałych działów
ODPOWIEDZ
Marcinek 77

system CEPIK o co w tym chodzi

Post autor: Marcinek 77 »

Prosze napiszcie im o tym bo niewiem co to jest ten CEPIK podobno kara za nieplacenie oc ale oco w tym dokladnie chodzi.prosze o rzetelne odpowiedzi 8) :D pozdro dla syreniarzy :wink:
Awatar użytkownika
papieju
-#Youngtimer
-#Youngtimer
Posty: 652
Rejestracja: 2005-03-30, 08:41
Lokalizacja: Włoszczowa
Kontakt:

Post autor: papieju »

w skrocie - w kompie sa dane auta i jego wlasciciela, oraz dane z ubezpieczalni na temat ubezpieczen jakie to auto ma zawarte. w ten sposob wylapuje sie auta bez oc i kieruje sprawe do funduszu gwaranyjnego. tyle w teorii. w praktyce do systemu byly importowane bazy danych ze starostw, ktore sa dziurawe, kuleje tez komunikacja miedzy ubezpieczalniami a systemem - na razie wylapywanie braku oc jest nie do konca teges. ale nadejdzie kiedys taki dzien, ze to zacznie dzialac prawidlowo i zaczna sie odbierac do tylkow tym, ktorzy zarejestrowali fury i nie placa. nie wiem tylko jednego - jak to sie ma do auta, ktore ja kupulem na umowe, sprzedawca zglosil w uk i pzu ze juz nie ma auta, a ja z kolei nie zglaszalem zakupu - czy to tez ten system wypalie. poki co spie spokojnie, ale licho nie spi...
Awatar użytkownika
boowa
młody syreniarz
młody syreniarz
Posty: 218
Rejestracja: 2005-06-24, 15:07
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

Post autor: boowa »

papieju pisze:a kupulem na umowe, sprzedawca zglosil w uk i pzu ze juz nie ma auta, a ja z kolei nie zglaszalem zakupu - czy to tez ten system wypalie
No wlasnie po to jest ten system zeby cos takiego zrobic ... z tym ze ........ dziala to tylko na bialych tablicach ... tzn jesli ktos ma czarne - czyli te starego typu tablice to narazie moze spac spokojnie .. a auta ktore maja biale tablice ... wszystkie sa juz w kompoterowej baziedanych .. a kiedy sie zacznie ta cala nagonka z mandatami i karami tego niewiem :D
Syrena 105 `76 , Jawa 50 typ 20 `74
CyklonB

Post autor: CyklonB »

CEPIK to chyba taki mały cep na kierowców aby im dowalić jeszcze bardziej, napewno będą dziury i durne nieporozumienia

papieju pisze:jak to sie ma do auta, ktore ja kupulem na umowe, sprzedawca zglosil w uk i pzu ze juz nie ma auta, a ja z kolei nie zglaszalem zakupu - czy to tez ten system wypalie. poki co spie spokojnie, ale licho nie spi...
może zrobią tak że jak ten ktoś zgłosi że nie ma auta to będzie musiał powiedzieć komu je sprzedał? jest takie coś możliwe?
Awatar użytkownika
sereniarz(atom1)
-#Weteran
-#Weteran
Posty: 2467
Rejestracja: 2005-07-28, 23:41
Lokalizacja: z Podlasia
Kontakt:

Post autor: sereniarz(atom1) »

no przeciez..jak sprzedajesz auto, potem idziesz z umowa kupna sprzedazy do wydzialu komunikacji, pokazujesz umowe oni podbijaja ale jeszcze musisz napisac oswiadczenie kto i komu sprzedal i podpisujesz sie pod tym i im to zostawiasz...wiec wydzial wie komu auto zostalo sprzedane
30 VI 1983 po 30 latach produkcji zaprzestano wytwarzania Syreny ;-(
http://img47.imageshack.us/img47/1990/m ... zy1jb5.jpg
Jacek B.

Post autor: Jacek B. »

papieju pisze:jak to sie ma do auta, ktore ja kupulem na umowe, sprzedawca zglosil w uk i pzu ze juz nie ma auta, a ja z kolei nie zglaszalem zakupu
W warunkach ubezpieczenia OC których link kiedyś podawałem jest zapis że OC musisz opłacić najpóźniej w dniu rejestracji. Ale jak kupisz auto, OC wygaśnie, nie rejestrujesz go i OC nie masz zamiaru płacić to nie wiem czy "wyłapią". Teoretycznie na przerejestrowanie masz miesiąc, ale kar za przekroczenie terminu chyba nadal nie ma.
Jak pojazd ma ponad 40 lat, albo zrobisz opinię że pojazd jest historyczny, zabytkowy... (określają to warunki ub. OC), to możesz mieć całe OC głęboko... dopóki nie chcesz wyprowadzić pojazdu na drogę publiczną.
Awatar użytkownika
mp79
młody syreniarz
młody syreniarz
Posty: 284
Rejestracja: 2005-09-18, 15:56
Lokalizacja: Białystok

Post autor: mp79 »

No ładnie - czyli przy okazji przerejestrowania i zapłacenia OC wpakowałem pieniądze w błoto :(
No, ale w mojej sytuacji niemożliwością byłoby dostać kopię dowodu. Nieuregulowane sprawy własnościowe - to po pierwsze. A po drugie - w razie przyłapania przez policję za brak aktualnej polisy zawsze jest kara. A kto kupuje auto tylko po to, żeby postawić je w ogródku?! 8)
ODPOWIEDZ