Akumulator do Wawki

Zapytania i porady techniczne
Awatar użytkownika
korabol
-#Junior
-#Junior
Posty: 191
Rejestracja: 2009-07-15, 16:44
Lokalizacja: LTM / UK

Akumulator do Wawki

Post autor: korabol »

Koledzy mam pytanie jaki akumulator polecacie do Wawki? Czy 55Ah wystraczy czy lepiej większy?
I z jakiej firmy lub w jakim przedziale cenowym będą Ok.
Awatar użytkownika
Garbusiarz
-#Youngtimer
-#Youngtimer
Posty: 806
Rejestracja: 2005-12-08, 19:07
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Post autor: Garbusiarz »

korabol pisze:I z jakiej firmy lub w jakim przedziale cenowym będą Ok.
Odnośnie marki ja bym polecił Centrę lub coś z górnej półki, Bosch. Mam akumulator Boscha w Garbusie, nie wiem ile ma lat, ale może mieć już z osiem, nieźle się trzyma, za to odradzam akumulatory firmy JENOX :fire straszne badziewie. Akumulator wytrzymał w Maluchu jakieś siedem miesięcy, potem nastąpiło zwarcie między celami, niby gwarancja była na dwa lata, ale odmówili naprawy ze względu na złe użytkowanie o_O Teraz w Maluchu mam Centrę i nie było żadnych problemów z odpaleniem podczas tych mrozów 8)
VW 1302 "Garbik" - 1970 r.
ŻUK A-072 - 1991 r.
Awatar użytkownika
Żuczek
-#Youngtimer
-#Youngtimer
Posty: 1411
Rejestracja: 2009-10-31, 15:53
Lokalizacja: KRK/DUB/WWA/MUN

Post autor: Żuczek »

zgadzam sie z kolegą.. centra to dobre akumulatory.. bocha mam w meircedesie 11letniuego i ani si ezająknol na tych mrozach.. a i Jenoxa mialem w polonezie. szit totalny.. po niecalym roku odmowil przyjmowania prądu..
syrena 1.0pyr pyr
polonez 2.0Turbo
Tarpan 2.9 v6 4x4
wigry 2
http://www.muzeumratownictwa.pl/
Awatar użytkownika
grobus
młody syreniarz
młody syreniarz
Posty: 202
Rejestracja: 2008-02-27, 20:41
Lokalizacja: świdnica

Post autor: grobus »

Ja mam również centre w Wawce a w Voyagerze Boscha w którym również jak u kolegi powyżej nastąpiło zwarcie między celami i też odmówiono mi wymiany ale oddałem sprawe do rzecznika konsumentów i pod maską znowu nowiutki Bosch Także Panowie nie poddawać się tylko walczyć o swoje!!!!!!!
Awatar użytkownika
arturromarr
-#Weteran
-#Weteran
Posty: 1633
Rejestracja: 2006-07-03, 14:19
Lokalizacja: Łódź

Post autor: arturromarr »

Centra jest OK (tylko nie jakieś: by Centra) . Jak decydujesz się na zamienniki to najlepiej większą pojemność bo one mają najczęściej niższe dopuszczalne prądy i to one powodują problemy.

Osobiście do Wawki dałbym coś koło 60-tki.
Awatar użytkownika
anabol
-#Administrator
-#Administrator
Posty: 3145
Rejestracja: 2008-11-17, 12:10
Lokalizacja: Białobrzegi n Pilicą
Kontakt:

Post autor: anabol »

ja polecam akumulatory z PiASTOWA ZAP-Piastów, sznajder. akumulatory są bardzo dobre i w dobrej cenie. Ja centry nie polecam miałem ją kiedyś w brave i niezbym dobre wrażenia.
O czystość forumowych szeregów dbają specjalnie przeszkoleni funkcjonariusze spraw wewnętrznych - moderatorzy.

>wujek Sławek<
Awatar użytkownika
arturromarr
-#Weteran
-#Weteran
Posty: 1633
Rejestracja: 2006-07-03, 14:19
Lokalizacja: Łódź

Post autor: arturromarr »

ZAP-a też kiedyś miałem i nie narzekałem.
Awatar użytkownika
syreniarz1992
-#Weteran
-#Weteran
Posty: 2631
Rejestracja: 2005-01-24, 16:21
Lokalizacja: Kraków

Post autor: syreniarz1992 »

Polecam znaleźć stary akumulator z lat 60/70 , zregenerować go (wymiana całego środka-200zł) zalać i cieszyć się z perełki. Kolega robił i jest zadowolony. W Krakowie warsztat w starym polmozbycie przy ulicy 29 listopada.
AMPIR
-#Youngtimer
-#Youngtimer
Posty: 399
Rejestracja: 2006-10-31, 23:21
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Pytanie zasadnicze: dla jakich cełow ma służyć warszawainka?

Post autor: AMPIR »

Witam...

..i oczywiście akumulator!
Jesli do okazjonalneo jeżdżenia na zloty pojazdów zabytkowych to oczywiście zupełnie spokojnie można polecić regenerację zabytkowego czarnego i ebonitowego akumulatora w wyspecjalizowanymzakładzie...Jesli natomiast do w miarę normalnej eksploatacji to polecam rodzime wyroby choćby z podwarszawskiego Piastowa. To po prostu firma z wielolrtnią tradycją i... co nie mniej ważne dziś dająca już 3-letnią gwarancję. Możan oczywiście na jakiejś giełdzie zakupuić - oczywiście yańsze badziewie "made in China" - ale nie polecsam.
Po pierwsze dirma najczęście "krzak", a przy problemach "pisz na Berdyczów".
Akumulatory (oczywiście te firmowe, a nie podróbki z minimalna różnicą w pisowni nazwy) oczywiście są zdecydowanie droższe...
A tak naprawdę to podstawową sprawą jest jakie dobierzesz parametry akumulatora i... jak będziesz o niego dbał, czy auto będzie jeździło czy więcej stało. W tym przypadku nawet najlepszy akumulator szlag trafi...

Pozdrawiam
AMPiR
Awatar użytkownika
syreniarz1992
-#Weteran
-#Weteran
Posty: 2631
Rejestracja: 2005-01-24, 16:21
Lokalizacja: Kraków

Post autor: syreniarz1992 »

Nie wiem, czemu odradza pan regenerowane akumulatory. Tam jest wszystko nowe w środku :) No fakt, wymagają większej obsługi, to ich niezaprzeczalna wada.


Podobnie jak koledzy odradzam JENOXA... wyjątkowo szybko wyzionie ducha.
Awatar użytkownika
arturromarr
-#Weteran
-#Weteran
Posty: 1633
Rejestracja: 2006-07-03, 14:19
Lokalizacja: Łódź

Post autor: arturromarr »

warto raz na jakiś czas podładować nawet nowy akumulator jak autko ma dłuższe postoje co przy zabytku nie jest niczym dziwnym.
Awatar użytkownika
anabol
-#Administrator
-#Administrator
Posty: 3145
Rejestracja: 2008-11-17, 12:10
Lokalizacja: Białobrzegi n Pilicą
Kontakt:

Post autor: anabol »

ja sobie ładuje akumulatro od sarny raz na miesiąc
O czystość forumowych szeregów dbają specjalnie przeszkoleni funkcjonariusze spraw wewnętrznych - moderatorzy.

>wujek Sławek<
Awatar użytkownika
Żuczek
-#Youngtimer
-#Youngtimer
Posty: 1411
Rejestracja: 2009-10-31, 15:53
Lokalizacja: KRK/DUB/WWA/MUN

Post autor: Żuczek »

znajomy w starym borewiczu własnie regenrowal akumulatot i m atakie fajne czerwono czarne korki.. stylowe z epoki.. bardzo fajnei to wyglada.. i on nienarzeka na ten akumulator..

ja w zimie co tydzien podłączam akumulator do prostownika. bo niebiore go do domu. a w garazu mam prawei tak jak na zewnatrz.
syrena 1.0pyr pyr
polonez 2.0Turbo
Tarpan 2.9 v6 4x4
wigry 2
http://www.muzeumratownictwa.pl/
Awatar użytkownika
korabol
-#Junior
-#Junior
Posty: 191
Rejestracja: 2009-07-15, 16:44
Lokalizacja: LTM / UK

Post autor: korabol »

A gdzie by tu dostać taki akumulatorek z epoki?
Awatar użytkownika
Żuczek
-#Youngtimer
-#Youngtimer
Posty: 1411
Rejestracja: 2009-10-31, 15:53
Lokalizacja: KRK/DUB/WWA/MUN

Post autor: Żuczek »

zapytam sie kolegi jutro bo bede sie z nim widzial..
ps - pozatym zapraszam w razi eczego jutro do krakowa na grila.;) szcseguly w poscie "syreniarze z krakowa" bedzie kolega od akumulatora.;)
syrena 1.0pyr pyr
polonez 2.0Turbo
Tarpan 2.9 v6 4x4
wigry 2
http://www.muzeumratownictwa.pl/
ODPOWIEDZ