Gadanie, biadolenie, farmazony i te sprawy.

Wszystko to co nie pasuje do pozostałych działów
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Magister
-#Stara Gwardia
-#Stara Gwardia
Posty: 4491
Rejestracja: 2007-04-26, 20:00
Lokalizacja: Chełmno
Kontakt:

Post autor: Magister »

Żuczek pisze:tego jestem pewien.. tylko czy aby niespał ponizej mocniejszego akumulatora.
Tak może być wtedy jak będziesz miał akumulatory szeregowo a u Ciebie będą równolegle więc to niema znaczenia. A co do ładowania to alternator może być wręcz będzie za słaby chociaż alternator wydaje prądu jakie jest zapotrzebowanie
Awatar użytkownika
Marcin Hojan
-#Youngtimer
-#Youngtimer
Posty: 724
Rejestracja: 2005-12-02, 14:22
Lokalizacja: Szamocin

Post autor: Marcin Hojan »

Musze trochę pobiadolić... Padł akumulator w mojej Syrenie :( i zamiast zrobić wiosenną rundę wróciłem do domu :(
Mercedes 190E 1993 :)
Romet Ogar 200 1986 :)
Awatar użytkownika
adameo2
-#Youngtimer
-#Youngtimer
Posty: 1127
Rejestracja: 2008-06-09, 17:24
Lokalizacja: Ciechanów

Post autor: adameo2 »

A moja jeszcze nie pali... Znaczy sie pali ale z jakim bólem.... A jak już zapali to ledwo pryka... gaz w podlodze a ona ledwo co ...
Czekam na przesyłkę z aparatem i platynkami :)
kombi
-#Youngtimer
-#Youngtimer
Posty: 1239
Rejestracja: 2005-01-28, 23:24
Lokalizacja: Szczecin Dabie :]

Post autor: kombi »

no to i ja sie pochwale
r-20 odpalona [ladowanie aku ,ssanie na zicher, bbbbrrrrrrrrrrr i zapalila
ujechalem jakies 50 m i zdechla zapalila na 1 garze ujechala jakies nastepne 100 m i zabraklo wachy
paliwko nalano jakos doczolgala sie na plac i zaczelo sie szukanie
okazalo sie ze zaplon dobrze wyregulowany
tylko te iskry juz zakonczyly zywot ,wymiana na inne iskierki i chula


pozostalo wiec przeglad, oc i sezon na dzielnicy mozna ROZPOCZAC
CO SIE tyczy BOSTO przyjdzie i na nia czas trzeba wpierw zawalony garaz z plandeki podniesc wydobyc bostonke i patrz pkt 1 i sezon rozpoczac
kombi
Awatar użytkownika
Magister
-#Stara Gwardia
-#Stara Gwardia
Posty: 4491
Rejestracja: 2007-04-26, 20:00
Lokalizacja: Chełmno
Kontakt:

Post autor: Magister »

Ja wracając ze spotu w Nekli zrobiłem około 350km i wyrzuciłem trzecią ostatnią nową teraźniejszej produkcji cewkę i założyłem stare. Nie kupujcie panowie cewek teraźniejszej produkcji totalne dno.
Awatar użytkownika
Żuczek
-#Youngtimer
-#Youngtimer
Posty: 1411
Rejestracja: 2009-10-31, 15:53
Lokalizacja: KRK/DUB/WWA/MUN

Post autor: Żuczek »

panowie...
mam taki problem w moim zukowozie.. ze .. mi si eskurkowaniec przegrzewa.. tzn nie tyle przegrzewa. bo to tego ni edopuszczam tylko straszni esi egrzeje i niemozliwoscią jest g o schlodzic. i zastanawim sie czy aby tym problemem niebylka woda w ukladzi echlodzenia.. bo mam ...deszczowke. auto jezdzi tylko w lecie wec spuszczam na zime. pozatym stoi w garazu. ale czy po zalaniu plynem moze sytuacjia sie poprawic..? bo teraz gdy temp przekroczy juz 70st to niemozliwoscią jest juz zaczymac rosneicia temperatury i dochodzi do 100stawiatrak mam ns pstyczek. oraz tez normalnie jakbym zapomnial właczyc to sie sam włącza. i nawet jak si ezostawi auto na luzie z włłączonym witrakiem od samego zapalenia to i tak sie gamoń zagrzeje do 100 owszem trochedluzej ale sie zagzreje. uklad chlodznei jest w dobrym stanie. chlodnica neijest zatkana ani nic.

i jeszce jedno pytaniemam.. czy pompa wody w silniku 2.0 dohc. argenty. wydoli gdy podepnie si ejeszce 2 dodtakowe nagrzewnice w obieg..? dodam ze juz w obieg jest wpieta jedna (seryjna) oraz redktor lpg aoraz turbina. a chcialbym jeszce wpiąc 2 nagrzewnice z poloneza. acha .. i dodam ze nagrzewnice bylyby jakies 30cm ponizej pompy wody.. poradzi sobie..?
syrena 1.0pyr pyr
polonez 2.0Turbo
Tarpan 2.9 v6 4x4
wigry 2
http://www.muzeumratownictwa.pl/
syreniarz
-#Junior
-#Junior
Posty: 132
Rejestracja: 2009-04-15, 22:03
Lokalizacja: Dąbrowy

Post autor: syreniarz »

No i ja muszę pomarudzić że kasy brak a roboty dużo :/ . Trzeba kupić błotniki do Syreny, zrobić sprzęgło w Ursusie układ kierowniczy hamulce i tylne błotniki. Aaaa i sprężarkę bo coś mi olej wyrzuca. Żuczek napisz mi na gg (12486372) to może coś na te grzanie poradzimy 8) .
Proszę często i gęsto wchodzić w mój temat :D http://syrena.nekla.pl/forum/viewtopic. ... c&start=30
Awatar użytkownika
motonita
Moderator
Moderator
Posty: 7472
Rejestracja: 2006-12-26, 08:53
Lokalizacja: Stalowa Wola
Kontakt:

Post autor: motonita »

Żuczek, zmien termostat;p
Twoj symbol WSK twój bak słodko zaokrąglony...

Dewiacji posiadania nie da się wyleczyć

mój mail:
motonita@syrena.biz
Awatar użytkownika
Żuczek
-#Youngtimer
-#Youngtimer
Posty: 1411
Rejestracja: 2009-10-31, 15:53
Lokalizacja: KRK/DUB/WWA/MUN

Post autor: Żuczek »

motonita.. termostatu niema wcale.. całkiem go wywalilem z 10 lat temu..
syrena 1.0pyr pyr
polonez 2.0Turbo
Tarpan 2.9 v6 4x4
wigry 2
http://www.muzeumratownictwa.pl/
Awatar użytkownika
motonita
Moderator
Moderator
Posty: 7472
Rejestracja: 2006-12-26, 08:53
Lokalizacja: Stalowa Wola
Kontakt:

Post autor: motonita »

a czy wiatraczek przegania kropelki?
Twoj symbol WSK twój bak słodko zaokrąglony...

Dewiacji posiadania nie da się wyleczyć

mój mail:
motonita@syrena.biz
Awatar użytkownika
Żuczek
-#Youngtimer
-#Youngtimer
Posty: 1411
Rejestracja: 2009-10-31, 15:53
Lokalizacja: KRK/DUB/WWA/MUN

Post autor: Żuczek »

..? tzn.? jesli chodzi o nieszcelnosci to niema..tzn sucho jest. jesli chodzi czy woda sie porusza w ukladzieto tak porusza sie i to nezle. problem wystepuje w" zukowozie " czyli w polonezie 2.0T. bo mozliwe ze napisalem troszke nieprecyzyjnie.
syrena 1.0pyr pyr
polonez 2.0Turbo
Tarpan 2.9 v6 4x4
wigry 2
http://www.muzeumratownictwa.pl/
Awatar użytkownika
motonita
Moderator
Moderator
Posty: 7472
Rejestracja: 2006-12-26, 08:53
Lokalizacja: Stalowa Wola
Kontakt:

Post autor: motonita »

a powiedz czy grzeje sie rownomiernie czy tylko np silnik?

mi chodziło czy pompa wody niestraciła pior wiatraczka i czy woda jest przeganiana (no wiesz o co mi chodzi)
Twoj symbol WSK twój bak słodko zaokrąglony...

Dewiacji posiadania nie da się wyleczyć

mój mail:
motonita@syrena.biz
Awatar użytkownika
Żuczek
-#Youngtimer
-#Youngtimer
Posty: 1411
Rejestracja: 2009-10-31, 15:53
Lokalizacja: KRK/DUB/WWA/MUN

Post autor: Żuczek »

tak pompa wody jest w idealnymstanie.. i wode elegancko pompuje..

tak grzeje sie rownomiernie. cała ciecz w ukladzie jest goraca. (wlasciwie to wodai zastanawim sie czy aby plyn nizapobiegl takiej sytuacji.
syrena 1.0pyr pyr
polonez 2.0Turbo
Tarpan 2.9 v6 4x4
wigry 2
http://www.muzeumratownictwa.pl/
Awatar użytkownika
jasio
-#Youngtimer
-#Youngtimer
Posty: 740
Rejestracja: 2005-10-29, 15:05
Lokalizacja: kwidzyn

Post autor: jasio »

Za czasów kiedy miałem praktyki szkolne w pewnym warsztacie naprawiającym traktory, do majstra trafił tarpan z podobną przypadłością. Właściciel zaliczył kilka warsztatów i wkońcu trafił na mojego majstra. Po przekładce silnika z Warszawy do Tarpana (oryginalny silnik podobno sie zatarł czy coś, nie pamiętam dokładnie) zaczęły sie problemy z przegrzewaniem i po wymianie między innymi chłodnicy pompy, wywaleniu termostatu ustawianiu zapłonu dalej grzał się ów Tarpan.
Mój majster kazał mi zdemontować głowicę. Jak sie później okazało, była w głowicy rurka odpowiedzialna za rozdział płynu i była ona dość mocno skorodowana i istniała tylko jej część przednia. Wymieniona została chyba wtedy cała głowica na drugą i problem zniknął
Prawdę mówiąc nie widziałem tej rurki osobiście ponieważ po demontażu głowicy poszedłem chyba do innej pracy, ale jakoś utkwiło mi to w pamięci ze względu na długi czas który jezdził później ten Tarpan po mojej okolicy i jeszcze jakieś 3 lata temu widywałem go sprawnego.
jaki Kwidzyn toż ja ze wsi pod Kwidzynem;) Korzeniewo moje kochane spokojne ;)
Awatar użytkownika
adameo2
-#Youngtimer
-#Youngtimer
Posty: 1127
Rejestracja: 2008-06-09, 17:24
Lokalizacja: Ciechanów

Post autor: adameo2 »

shit :klnie
Gwint w glowicy mi sie zerwał, już nie wspomne o tym że nie chce mi palić...

Krew mnie zalewa... :klnie
ODPOWIEDZ