JAK PODŁĄCZYĆ CB RADIO

schematy
ODPOWIEDZ
Adam Klos
-#Nowy nabytek forum
-#Nowy nabytek forum
Posty: 86
Rejestracja: 2005-11-20, 16:01
Lokalizacja: Pszczyna

JAK PODŁĄCZYĆ CB RADIO

Post autor: Adam Klos »

Chciał bym podłączyć do syreny CB radio ale nie wiem jak sie do tego zabrać, bo akumulator jest na odwrót podłączony czyli plus na minus a minus na plus, i nie wiem jak to zrobić żeby CB radia nie wypalić.
Moja żółta Syrena 105L
Awatar użytkownika
CZESIO1958
-#Stara Gwardia
-#Stara Gwardia
Posty: 4286
Rejestracja: 2009-06-07, 19:20
Lokalizacja: Mysłowice

Post autor: CZESIO1958 »

Najprościej przewodami bezposrednio z akumulatora , a mocowanie radia i anteny odizolowac od "masy".
motomania na luzie
Marcin105l
-#Nowy nabytek forum
-#Nowy nabytek forum
Posty: 50
Rejestracja: 2008-07-31, 21:16
Lokalizacja: łódzkie

Post autor: Marcin105l »

Nie tak prosto. Jaką antene planujesz? Magnesowa pewnie odpada ponieważ będzie potrzebwała masy.

[ Dodano: 2010-04-10, 16:04 ]
Jeśli antena nie potrzebuje masy to cały zabieg polegać powinien na odizolowaniu radia od masy (+) Syrenki. Jakieś podkładki gumowe jak będziesz przykręcał mocowanie radia.
Adam Klos
-#Nowy nabytek forum
-#Nowy nabytek forum
Posty: 86
Rejestracja: 2005-11-20, 16:01
Lokalizacja: Pszczyna

Post autor: Adam Klos »

antene mam magnesową z presidenta ale ona chyba jest nawet od izolowana. bo na magnesie jest guma żeby lakieru nie odbić. ale antena chyba nie potrzebuje masy ona ma mase z radia?
Moja żółta Syrena 105L
Awatar użytkownika
Lech
-#Youngtimer
-#Youngtimer
Posty: 609
Rejestracja: 2008-06-06, 22:41
Lokalizacja: Ruda Śląska

moje CB

Post autor: Lech »

Ja nie widzę problemu, kupiłem gniazdo zapalniczki w sklepie motoryzacyjnym, podpiąłem pod bezpiecznik minus a plus na karoserie (oips podłączenia o ile sie nie mylę jest w Glince), a antena na magnesie trzyma sie dachu bez problemu radia jeszcze nie spaliłem no bo czemu? ważne dobrze owinąć taśmą gniazdo zapalniczki, a jakby co to bezpiecznik wywala
Hurraa mam piękną 105L 1980
Awatar użytkownika
Magister
-#Stara Gwardia
-#Stara Gwardia
Posty: 4491
Rejestracja: 2007-04-26, 20:00
Lokalizacja: Chełmno
Kontakt:

Post autor: Magister »

Ja zrobiłem sobie coś takiego na CB radio całkowicie odizolowane od masy, plus zamontowane gniazdo zapalniczki :ok3

http://syrena.nekla.pl/forum/viewtopic. ... 9013#79013
Marcin105l
-#Nowy nabytek forum
-#Nowy nabytek forum
Posty: 50
Rejestracja: 2008-07-31, 21:16
Lokalizacja: łódzkie

Post autor: Marcin105l »

Tylko się zastanawiam CB w Syrence?? Jeszcze swoją nie śmigam ale jakoś nie widzę potrzeby przekładania radia jak bym wyruszał w trasę Syrenką.
Awatar użytkownika
Magister
-#Stara Gwardia
-#Stara Gwardia
Posty: 4491
Rejestracja: 2007-04-26, 20:00
Lokalizacja: Chełmno
Kontakt:

Post autor: Magister »

Ale radio się przydaje jak się jedzie w kilka Syren to po pierwsze a po drugie z przyjemnością się słucha pozdrowień przez radio od innych kierowców różnego rodzaju zapytań itd :ok3
Awatar użytkownika
master
-#Youngtimer
-#Youngtimer
Posty: 1040
Rejestracja: 2006-11-15, 18:57
Lokalizacja: a z Pruszkowa

Post autor: master »

CB radio przydaje sie na rajdach, zlotach i ogólnie pomaga w trudnych sytuacjach. Gdy miałem jeszcze tak jak powinno być czyli + na masie z podłączeniem CB nie było większego problemu. Podłączasz normalnie gniazdo zapalniczki (ja swoje miałem położone na półce pod deską rozdzielczą), izolacją obkręcasz kilka razy dla pewności, kładziesz CB na półce lub na fotelu, tak żeby nie dotykało żadnej blaszki, antena na dach i jazda.
Ewentualnie robisz pokrowiec na CB uwzględniając otwory na pokrętła i głośnik.
Adam Klos
-#Nowy nabytek forum
-#Nowy nabytek forum
Posty: 86
Rejestracja: 2005-11-20, 16:01
Lokalizacja: Pszczyna

Post autor: Adam Klos »

A ANTENA NIE BEDZIE ROBIĆ ZWARCIA JAK JĄ PRZYMOCUJE NA BLACHE CHYBA JEST ODIZOLOWANA JAKĄŚ GUMĄ ZEBY NIE ODARŁA LAKIERU JESZCZE MUSZE ZERKNĄĆ :???:
Moja żółta Syrena 105L
Marcin105l
-#Nowy nabytek forum
-#Nowy nabytek forum
Posty: 50
Rejestracja: 2008-07-31, 21:16
Lokalizacja: łódzkie

Post autor: Marcin105l »

No i już widzę sens montowania cb w Syrence :lol: :lol:
i już mam plan jak to będzie wyglądać w mojej.
Mam cb sunker i jest ono zamontowane tak: moduł w kształcie C przykręcony gdzieś w aucie i radio po wlożeniu w ten moduł po bokach skręcone dwoma śrubami.
Wykonam taki moduł i zamontuje go w Syrence na stałe izolując go odpowiednio(jakieś podkładki z tworzywa itp) i potem tylko 2 śrubeczki, wtyka do zapalniczki, antena na dach i SIEMA SYRKOMOBILKI :lol:
Awatar użytkownika
Lech
-#Youngtimer
-#Youngtimer
Posty: 609
Rejestracja: 2008-06-06, 22:41
Lokalizacja: Ruda Śląska

NIE

Post autor: Lech »

antena ma sie trzymać na magnesie i tyle powiem tak u mniedziała, działało na rajdzie nekla-wilno-ryga, na rajzie w bielsku bialej, na rajdzie w Wieleniu, jak sobie jeżdże to też działa :)
Hurraa mam piękną 105L 1980
ODPOWIEDZ