polonez 2.0 turbo 1994r -"zukowóz"

Pochwal się swoim pojazdem, technicznym wynalazkiem, udanymi zakupami. <br>Wszystko ściśle związane z motoryzacją.
Awatar użytkownika
Żuczek
-#Youngtimer
-#Youngtimer
Posty: 1411
Rejestracja: 2009-10-31, 15:53
Lokalizacja: KRK/DUB/WWA/MUN

Post autor: Żuczek »

jak juz pisalem auto jest juz zemną ponad 8 lat. hmm wsumie juz 9. i niezawiodlo mnei jeszce ani razu.. fakt teraz jezdzi spporadycznei bo do jazdy na codzien mam inne. napisalem o nim tu bojako forumowic i posiadacz rownierz syrenki o ktorej rownierz załoze neibawem temat chialem pokazać moje "oczko w głowie" moja pasje. owszem srodek a zwłaszcza deska niejest idealna.. ale sam sobei ją zaprojektowalem sam wykonalem. auto nigdy niebylo u mechanika lakiernika. inikogo pokrewnego.. wszytko przy nim zrobily moje łapki. dlatgo niejest doskonałe.. ale mi niechodzi oto zeby bylo super wypas ideał. liczy si eze sam w nim "grzebie" nie sztuka oddac i wybulic niewiem ile kasy i miec zrobione a samemu nawet niepochac smaru.

auto JEŹdzi na lpg. turbina sie niezatrze gdyz..hmm. nawet niewiem jak to wytłumaczyc gdyz niezabardzo wiem co ma jedno do drugiego - jak turbina jest smarowana olejem i chlodzona woda..

juz słyszalem ze to pierdyknie ze niebedzi ejezdzilo.. - spoko. nieprzejmuje sie.. juz kilku niedowiarkow uwierzylo ze to jezdzi. takze spoko.. owszem osiagow oszałamiających niema.. ale nie oto chodzilo w tym projekcie..nigdy niebylowykorzystane nawet połowe mocy tego samochodu.. ja jeżdze naprawde delikatnie. jest to auto dostosowane do indywidualnych potzreb konstruktora i uzytkownika w jednym. pomieszanie stylow jest celowe.. i świadome.. (mozliwe ze niebawem wejdzie atrapa ze swiatlami od borka. i znaczkami FSO polmo.)w jego wnętzru znajduja si epamiątki z miejsc gdzie bylo lub gdzie był własciciel. jest to auto zabawka.. i są w nim patenty ktorych ciezko spotkac w innych autach. wiem.. niektorzy si ezaraz obraża lub pokna w głowe.. ale coż. poto jest nas kilkoro roznych by kazdy mial inne zdanie i inny pogląd. acha.. co dobezpieczeństa dto gwarantuje ze auto jest duzo bezpieczniejsze niz seryjny polonez.. naprawde duzo lepiej czym sie drogi nawet na dziorach a zwłaszcza na łukach niz seria.. auto naprawde zemną przrjechalo kawał swiata..... byłem nim kiedys w monachium.. roterdamie. i niezawiodlo mnie.
aha co do kolegi ktory pytal czemu mam gaznik nie wtrysk.. odpowiadam ze po pierwsze niechce miec zadnej elektroniki w aucie. wszytko ustawiane srobokretem.. a po drugie gdy go skaladalem mialem tylko sam goly silnik..
silnik przy zakladaniu turbiny mial 12.8 n akazdym cylindrze .. ale turbina dmucha tylko 0.4 bara. tak jest ustawiona.

poprostu całosc jest niespełnionym marzeniem o samochodzie jaki sobie ubzdurala moja wyobraźnia.. wiadomo ze wykonanie niejest takie jak bym sobei zyczyl al ejak pislem wczesniej... a padlo na poloneza ..gdyz kupilem go do celow zarobkowych dawno dawno. a potem juz niemoglem sie znim rozstac.. był zemna wszedzie poprostu stal sie członkiem rodziny..

jesli chodzi o fiacika to rowniez jest napędzany 2litrowym silnikiem dohc gaznikowym z mirafiori. i rownierz powstal przy udziale mojego garazu..
syrena 1.0pyr pyr
polonez 2.0Turbo
Tarpan 2.9 v6 4x4
wigry 2
http://www.muzeumratownictwa.pl/
Awatar użytkownika
KAZIO_
młody syreniarz
młody syreniarz
Posty: 201
Rejestracja: 2007-10-18, 18:39
Lokalizacja: marymont

Post autor: KAZIO_ »

Dobry ścierwuch. Wzruszyły mnie fotele ze 125p :ok3
Awatar użytkownika
Wojt
-#Weteran
-#Weteran
Posty: 2042
Rejestracja: 2005-05-02, 12:45
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Wojt »

Podoba mi się Twoja postawa Żuczku.
Pomimo kpin ze strony ludzi, którzy pewnie nie byli by w stanie zrobić połowy tych rzeczy, które ty zrobiłeś, nie przejmujesz się i dalej działasz tak jak Ci się podoba. Masz rację. Twój samochód, Twoje marzenia, Twoje prawo. Ja podziwiam taką postawę, ludzi którzy coś robią, a nie tylko gderają jak stare baby i klepią pierdoły na klawiaturze komputerów, które im kupili rodzice.
Trzymaj tak dalej!
Co do Poldka, to niezły czad, modyfikacje mi się podobają, poza wnętrzem, które wg mnie jest nieco... nazwijmy to pretensjonalne. :grinser
...no i poszedł biedaczysko, po szerokim szukać świecie czegoś, co jest bardzo blisko.
jakub33
Posty: 7
Rejestracja: 2008-09-03, 20:59
Lokalizacja: Wieliczka

Post autor: jakub33 »

Jak dla mnie wielki "szajs" w stylu made in china
Awatar użytkownika
szczurpreriowy
-#Youngtimer
-#Youngtimer
Posty: 1294
Rejestracja: 2005-02-11, 00:12
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: szczurpreriowy »

Ta panna strasznie drętwa jak by za kare stalą przy poldonie
czy poldziak ma przedni zderzak z plusa a tył z caro? w kancie te 2 czerwone lampy przy haku trochę dziwne i tablica jest krzywo :devil3 Wygląd to kwestia gustu masz odważny styl i to trzeba chwalić jaki by ten świat nudny był gdyby każdy myślał tak samo itp..itd..
Trzymam kciuk i pozdrawiam sam też robię wydymki pod siebie ale syreniarskie :grinser

Dla ludu .... ktoś kiedyś na pewnej wystawie wystawił Wc i od tej pory to też dzieło sztuki.
Proponuje podnosić klapki z oczu wyżej, wszak jesteśmy tolerancyjni :fire
Z setek tysięcy różnych „Syrenek”składa się jedną Wielką Syrenę.Syrena Matka,
która rodzi się z własnych dzieci.Syreny,które swojej sprawności nie zawdzięczają już dziś fabryce i „składają się”z innych,poprzednich dawców detali...
Adam
-#Youngtimer
-#Youngtimer
Posty: 303
Rejestracja: 2007-09-20, 21:05
Lokalizacja: Maszewo
Kontakt:

Post autor: Adam »

Mnie też nie podobają się niektóre elementy...Ale ma swój niepowtarzalny uroki drugiego takiego niema :P Żukowóz jest jedyny w swoim rodzaju :D
Awatar użytkownika
Janek125p
młody syreniarz
młody syreniarz
Posty: 230
Rejestracja: 2009-11-12, 15:41
Lokalizacja: Zator
Kontakt:

Post autor: Janek125p »

Zuczku jak juz ci pisałem według mnie kierownica nie pasuje do niego
Obrazek
Jak Sie Bawic ,To Sie Bawic Turbo Wstawic-Fiat 125p 2.0 Gtj Turbo Initial D
Awatar użytkownika
papieju
-#Youngtimer
-#Youngtimer
Posty: 652
Rejestracja: 2005-03-30, 08:41
Lokalizacja: Włoszczowa
Kontakt:

Post autor: papieju »

No trochę trąca wieś-tuningiem, nie ma co ukrywać. U mnie w okolicy jest poldon turbo, ale wygląda w 100% seryjnie, jedyne co go wyróżnia to 3 dodatkowe wskaźniki na przednim słupku od strony kierowcy. Jak mnie ostatnio doganiał, to dystans 500m przebył w mniej więcej "o kur..a, skąd on się tu wziął tak szybko..."
Awatar użytkownika
Żuczek
-#Youngtimer
-#Youngtimer
Posty: 1411
Rejestracja: 2009-10-31, 15:53
Lokalizacja: KRK/DUB/WWA/MUN

Post autor: Żuczek »

chyba wiem o ktorym poloneziemowisz. jest to 1.6 turbo. znajomego z innego forum. - jesli mowimy o tym samym.
syrena 1.0pyr pyr
polonez 2.0Turbo
Tarpan 2.9 v6 4x4
wigry 2
http://www.muzeumratownictwa.pl/
Awatar użytkownika
papieju
-#Youngtimer
-#Youngtimer
Posty: 652
Rejestracja: 2005-03-30, 08:41
Lokalizacja: Włoszczowa
Kontakt:

Post autor: papieju »

Możliwe. Możesz dać jakiegoś lynka?
Awatar użytkownika
Żuczek
-#Youngtimer
-#Youngtimer
Posty: 1411
Rejestracja: 2009-10-31, 15:53
Lokalizacja: KRK/DUB/WWA/MUN

Post autor: Żuczek »

mam dylemat.. zostawic go w takimkoloze jak jest.. czy malowac tak..

bo i tak musze pomalowac bo nowe drzwi itakie inne zakladam.. a całosc i tak si eprosi malowania..

Obrazek
syrena 1.0pyr pyr
polonez 2.0Turbo
Tarpan 2.9 v6 4x4
wigry 2
http://www.muzeumratownictwa.pl/
syreniarz
-#Junior
-#Junior
Posty: 132
Rejestracja: 2009-04-15, 22:03
Lokalizacja: Dąbrowy

Post autor: syreniarz »

Moja wizja : cerwony połysk felgi siwe/białe klapa i maska carne.
Proszę często i gęsto wchodzić w mój temat :D http://syrena.nekla.pl/forum/viewtopic. ... c&start=30
Adam
-#Youngtimer
-#Youngtimer
Posty: 303
Rejestracja: 2007-09-20, 21:05
Lokalizacja: Maszewo
Kontakt:

Post autor: Adam »

Ma zostać nijaki czyli jak obecnie :P
Awatar użytkownika
Żuczek
-#Youngtimer
-#Youngtimer
Posty: 1411
Rejestracja: 2009-10-31, 15:53
Lokalizacja: KRK/DUB/WWA/MUN

Post autor: Żuczek »

Obrazek

>??
syrena 1.0pyr pyr
polonez 2.0Turbo
Tarpan 2.9 v6 4x4
wigry 2
http://www.muzeumratownictwa.pl/
masahuku
-#Nowy nabytek forum
-#Nowy nabytek forum
Posty: 60
Rejestracja: 2007-04-10, 21:53
Lokalizacja: lubelskie

Post autor: masahuku »

To carbon??
ODPOWIEDZ