Problem gaźnik i ustawienie zapłonu

(silnik, skrzynia)
Awatar użytkownika
Magister
-#Stara Gwardia
-#Stara Gwardia
Posty: 4491
Rejestracja: 2007-04-26, 20:00
Lokalizacja: Chełmno
Kontakt:

Post autor: Magister »

Za dużo tu debaty o ustawianiu gaźnika, ja dolną śrubę wykręcam 1,5 obrotu i reguluję przepustnicą aby nie zgasła i cała regulacja gaźnika.
minio
-#Nowy nabytek forum
-#Nowy nabytek forum
Posty: 85
Rejestracja: 2013-07-28, 14:59
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza

Post autor: minio »

pozwolicie, że się podepnę pod temat. u mnie w syrence silnik chodzi bez zarzutu, odpala od strzała. tylko jest mankament taki, że powoli wchodzi na wyższe obroty, a jak spadają te obroty to spadają na tak małe , że gaśnie. gdy podkręcę śrubkę od przepustnicy to troszkę się utrzyma na niskich i albo zgaśnie, albo wejdzie na zbyt wysokie. za mało powietrza czy za dużo, czy chodzi o paliwo ? jak odpowiednio wyregulować poziom paliwa w komorze ?
Kajojk
-#Junior
-#Junior
Posty: 112
Rejestracja: 2006-11-13, 16:57
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Kajojk »

Witam

Jak narazie pomogła regulacja poziomu paliwa , niestety u mnie było za mało teraz mam nadzieje jest dobrze wczoraj chodziła dobrze ale nadal mam odczucie że z wysokich obrotów schodzi zbyt wolno.

Zobzczę dzisiaj jak odpali i będzie chodzić.

Mam jeszcze jedno pytanie dotyczące linki ssania czym ją zastąpić???

Pozdrawiam
Kamil
Hura Hura juz mam Syrenke :)
citoz
-#Nowy nabytek forum
-#Nowy nabytek forum
Posty: 53
Rejestracja: 2006-02-17, 16:39
Lokalizacja: Gdansk

Post autor: citoz »

Minio: Poziom paliwa jest opisany w Glince, znajdz sobie i zrob to zgodnie z ksiazka. Podobnie tez wyreguluj porzadnie gaznik. Jesli po regulacji poziomu paliwa i gaznika nic sie nie poprawi, to warto sprawdzic czy nie lapie falszywego powietrza.

Kajojk: Ta sama sytuacja - zrob ksiazkowa regulacje gaznika wg Glinki i sprawdz co dalej. Tez moze lapac falszywe powietrze np. kolektorem ssania. Mialem tak w swojej :) a co do linki ssania-najlepiej dorobic gdzies, bedzie tanio, chwilowo na allegro ani na tablicy nie ma zadnej, bo tez szukalem.
Citoz
ODPOWIEDZ