TAPICERKA

Zapytania i porady techniczne
ODPOWIEDZ
ziomekziomski
Posty: 5
Rejestracja: 2010-02-22, 22:09
Lokalizacja: Podlaskie-m

TAPICERKA

Post autor: ziomekziomski »

Witam. jestem w trakcje odnawiania warszawy i stoję nad problemem tapicerki siedzeń i boczków drzwi. jakim zdaniem wasza była by najlepsza chodzi mi o dobór kolorów. macie moze jakieś zdjęcia? na allegro itp chodziłem zaglądałem i ogolnie nie jest żle ale szukam czegos takiego zeby miała serce i dusze zabytka ale i oszałamiający wygląd. podsufitka juz jest:) chodzi mi o siedzenia i boczki drzwi
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
AMPIR
-#Youngtimer
-#Youngtimer
Posty: 399
Rejestracja: 2006-10-31, 23:21
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Witam, myślę iż nie o zestawienie kolorów tak naprawdę....

Post autor: AMPIR »

..chodzi i ni od tego powinieneś Kolego zacząć!

Witam.

Mogę się oczywiście mylić, ale ja na Twoim miejscu czaąłbym od znalezienia dobrego, starego tapicera samochodowego (najlepiej po 60-tce), który miałby pojecie o tym jakie kolory i jakiego rodzaju tkaniny były używane do tych aut jeszcze w latach siedemdziesiątych. Powiem więcej może gdzieś tam w swoich "zapasach" będzie miał np. wykończeniówke, czy choćby dziurkowany w charakterystyczny sposób materiał na podsufitkę z epoki, czy taśmy wykończeniowe coby całość wyglądała na oryginał.
Teoretycznie nie jest sztuką uszyć nową podsufitkę mająć na wzór starą na drutach, ale nie jest to tak naprawdę proste, jeśli chce się uniknąć zmarszeń i innych niedoróbek.
Co zaś do tego jak to wyglądało w oryginale najlepiej sięgnąć albo do folderów reklamowych z tamtych lat, czy cjoćby do archiwalnych roczników motor-u.

Pozdrawiam

AMPiR

PS. Autko na ofce wygląda symatycznie z zewnątrz, szkoda więć aby zostało skundlone w sowim wnętrzu...
ziomekziomski
Posty: 5
Rejestracja: 2010-02-22, 22:09
Lokalizacja: Podlaskie-m

Post autor: ziomekziomski »

podsufitka przyjechała z poznania aż na specjalne zamowienie była robiona i wygląda naprawdę świetnie. w mojej okolicy w promieniu 200km nie ma takiego dobrego tapicera. są jakieś cfele co niby sie znają i zrobią ale trzeba zdjęcie pokazać a takim ufać sie nie chce a daleko wysyłać to strach bo mogą spier.... robote i tylko kasa w bloto pojdzie
Awatar użytkownika
Mateusz
-#Weteran
-#Weteran
Posty: 2377
Rejestracja: 2005-11-21, 10:55
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Mateusz »

Po raz kolejny polecę dział warszawowski na forum lowrider.pl
Chłopaki znają się na rzeczy i na pewno mają kilka sprawdzonych namiarów.
AMPIR
-#Youngtimer
-#Youngtimer
Posty: 399
Rejestracja: 2006-10-31, 23:21
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Tylko pogratulować....

Post autor: AMPIR »

Witaj,
OK, że udało się znaleźć Tobie fachmana od podsufitki, ale ciszyć powinieneś się dopiero jak uda się ją zamontować, tak aby nie było jednej zmarszczki, a wszystko po naciągnięciu pasowało co do milimetra, tego Tobie życzę...
Pozdrawiam
AMPiR
arek81d
Posty: 16
Rejestracja: 2009-03-05, 16:19
Lokalizacja: Dąbrówka

Post autor: arek81d »

Witam widzę iż kolega jest również z Podlaskiego więc mogę polecić starego dobrego i sprawdzonego tapicera, który robił tapicerkę do mojej syrenki. Jeśli poszukujesz kogoś takiego to dzwoń do mnie a podam namiary 602 586 405
Awatar użytkownika
Jacek B.
-#Youngtimer
-#Youngtimer
Posty: 673
Rejestracja: 2006-05-29, 21:46
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Post autor: Jacek B. »

A ja z innej beczki :)
Masz nadkola w Wawce? Dedykowane czy dopasowywane?
--o00o----'(_)'----o00o--
ziomekziomski
Posty: 5
Rejestracja: 2010-02-22, 22:09
Lokalizacja: Podlaskie-m

Post autor: ziomekziomski »

nadkola mam dorabiane:) opalarką troche przypalasz i idealnie sie układają. juz w dwóch tak robiłem i nie było żadnego problemu
Awatar użytkownika
Jacek B.
-#Youngtimer
-#Youngtimer
Posty: 673
Rejestracja: 2006-05-29, 21:46
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Post autor: Jacek B. »

A od jakiego wozu można dopasować? Kiedyś słyszałem, że od Transita.
Dopasowywałem nadkola do auta w którym nie przewidziano nadkoli, a rzemieślnicy produkują. I nie każde niestety się tak ładnie formują, niektóre pod wpływem temp. się kurczą a nawet znikają (topią/wypalają).
--o00o----'(_)'----o00o--
TAPICERSTWO
Posty: 1
Rejestracja: 2011-07-07, 11:24
Lokalizacja: Garwolin

Post autor: TAPICERSTWO »

Witam
posiada ktoś może zdjęcia jak wygląda nowa bądź dobrze wykonana podsufitka ????
Był bym bardzo wdzięczny jak ktoś by podesłał bo muszę wykonać bardzo zniszczona. w warszawie M 20 grzybowskitappicer@wp.pl z góry dziękuje za pomocne materiały
Zajmuje się tapicerstwem samochodowym i meblowym
ODPOWIEDZ