Zwolennikom oryginalnych syren, wstęp wzbroniony.

Bertez
Posty: 12
Rejestracja: 2010-04-07, 19:54
Lokalizacja:

Post autor: Bertez »

Nawet w dobrym stanie blacharskim ta rakieta :P Ale juz wole swoja 105'tkę doprowadzic do stanu uzywalnosci :) No i ta z silnikiem fiata nie jest na chodzie, nawet widac ze ten silnik tam nie pasuje, bo przedni pas jest zdjęty...
Awatar użytkownika
Franki
-#Youngtimer
-#Youngtimer
Posty: 798
Rejestracja: 2005-01-21, 22:08
Lokalizacja: Częstochowa
Kontakt:

Post autor: Franki »

Koledzy jeśli mogę to podłączyłbym się z jednym pytaniem. Była tutaj mowa po drodze o elektrycznych szybach, czy ktoś może montował w jakimkolwiek aucie takie zestawy uniwersalne jak są na alledrogo za 100 coś tam zeta? Jak tak to jak to się sprawuje. Czemu pytam, oczywiście że mam zamiar zrobić elektryczne też w mojej, ale chodzi o to że takie uniwersalne to tylko dokładka i generalnie szybę obsługują dwa mechanizmy co wymusza sprawne współdziałanie obu. Natomiast widziałem gdzieś, chyba na allegro w podobnej cenie jakieś mechanizmy do elektrycznych, może renault 19 albo coś takiego, ale jest to jeden mechanizm i generalnie dopasowanie go do srytki nie powinno być problemem i wydaje mi się to lepszym rozwiązaniem niż takie doklejanie dla leniwych (a tak na prawdę roboty tyle samo) i powinno działać lepiej. Jak będę miał chwilę to rozejrzę się po szrotach obejrzeć to to na żywo, pomiary nawet zdjąć.
BTW. Fantazując jeszcze kapkę, może przyszło komuś do głowy aby zrobić opuszczane szyby tylne w syrenie. Wiem że to już więcej zabawy i szyby trzeba dorabiać ale podrzucam jako ciekawostkę, taki sen szaleńca :P
bende-niebende-bende-bende-niebende-bende
-- -- -- -- -- -- -- -- -- -- -- -- -- -- -- -- -- -- -- -
Awatar użytkownika
kpt_witko
młody syreniarz
młody syreniarz
Posty: 241
Rejestracja: 2008-08-20, 14:47
Lokalizacja: Kraków

Post autor: kpt_witko »

Myślę, że prędzej dałoby się zrobić uchylne jak w 126 el. no i zawsze można by wykorzystać poliwęglan.
Awatar użytkownika
Jarecki
-#Youngtimer
-#Youngtimer
Posty: 516
Rejestracja: 2008-09-07, 00:09
Lokalizacja: Elbląg

Post autor: Jarecki »

Franki pisze:Fantazując jeszcze kapkę, może przyszło komuś do głowy aby zrobić opuszczane szyby tylne w syrenie. Wiem że to już więcej zabawy i szyby trzeba dorabiać ale podrzucam jako ciekawostkę, taki sen szaleńca
Idz na całość, pomyśl o dachu panoramicznym! :grinser
Ku drugiej młodości czyli reNOWAcja 105L 1979'
http://syrena.nekla.pl/forum/viewtopic.php?t=9245
Awatar użytkownika
Franki
-#Youngtimer
-#Youngtimer
Posty: 798
Rejestracja: 2005-01-21, 22:08
Lokalizacja: Częstochowa
Kontakt:

Post autor: Franki »

HEHE dobre, nie no z dachem już nic będę modził, jest od spodu podklejony na wyciszenie ekranami, może jeszcze jakaś dodatkowa gąbka albo cóś przyjdzie, szyberdach mi kiedyś po głowie chodził ale też wywietrzał już dawno.
Co do tylnych też mi przyszły do głowy te uchylne jak w fiacikach ale i z tym raczej nie będę się bawił.
Najbardziej zależy mi na opinii odnośnie tych uniwersalnych zestawów do elektrycznych w drzwiach...
bende-niebende-bende-bende-niebende-bende
-- -- -- -- -- -- -- -- -- -- -- -- -- -- -- -- -- -- -- -
Awatar użytkownika
motonita
Moderator
Moderator
Posty: 7472
Rejestracja: 2006-12-26, 08:53
Lokalizacja: Stalowa Wola
Kontakt:

Post autor: motonita »

a moze faldach do syreny?
Twoj symbol WSK twój bak słodko zaokrąglony...

Dewiacji posiadania nie da się wyleczyć

mój mail:
motonita@syrena.biz
Awatar użytkownika
Dymek
-#Junior
-#Junior
Posty: 162
Rejestracja: 2009-02-28, 09:55
Lokalizacja: Starogard Gdański

Post autor: Dymek »

ja sam gdy już skończę remont mojej syrenki to skoro tego ze mój ojciec jest elektrykiem, planuje założyć centralny zamek na drzwi sterowany z pilota, no i możne jakieś ukryte radyjko... :>
Syrena 103 (1965r.)
WSK M06-64 (1966r.)
Simson Sr2 (1960r.)
Komar 232 (1961r.)
Żak Mr2 (1962r.)
Awatar użytkownika
Franki
-#Youngtimer
-#Youngtimer
Posty: 798
Rejestracja: 2005-01-21, 22:08
Lokalizacja: Częstochowa
Kontakt:

Post autor: Franki »

Zamek centralny z alarmem to jedna z najprostszych rzeczy co można spokojnie samemu w jeden dzień założyć w syrenie. Gorzej jest w nowszych samochodach gdzie trzeba pół deski rozkręcać żeby się dostać do odpowiednich połączeń no i gdzieś sensownie upchnąć centralkę żeby nie był do niej łatwy dostęp. Siłowniki do centralnego też się w syrenie bajecznie montuje, bo jest w drzwiach dużo miejsca i bardzo dobry dostęp, czego nie można powiedzieć o co niektórych nowszych autach.
bende-niebende-bende-bende-niebende-bende
-- -- -- -- -- -- -- -- -- -- -- -- -- -- -- -- -- -- -- -
Awatar użytkownika
Pyza20
młody syreniarz
młody syreniarz
Posty: 229
Rejestracja: 2006-06-08, 23:14
Lokalizacja: Gorzów Wlkp.

Post autor: Pyza20 »

ja mam taką felgę na do syreny. projekt na wygląd po remoncie to te felgi kolor auta biały to co w chromie to nowe a klosze lamp białe. myślę że minimalna modyfikacja a dodaje dużo uroku. No i może jakieś audio. Myślałem nad ukryciem subwoofera w jakimś starym dużym radiu lampowym a samo radio schować za panelem przednim od jakiegoś safari. System do puszczania ognia z rury i zmodyfikowany wydech żeby lepiej było słychać bicie serca. To takie moje przerubkowe fantazje

http://img168.imageshack.us/i/28630541uc6.jpg/
Awatar użytkownika
Żuczek
-#Youngtimer
-#Youngtimer
Posty: 1411
Rejestracja: 2009-10-31, 15:53
Lokalizacja: KRK/DUB/WWA/MUN

Post autor: Żuczek »

a mi sie tam mazy silnik... dwusuwowy oczywiscie ale przynajmniej 3 litry..:) :fire
syrena 1.0pyr pyr
polonez 2.0Turbo
Tarpan 2.9 v6 4x4
wigry 2
http://www.muzeumratownictwa.pl/
Awatar użytkownika
ToMuŚ
-#Youngtimer
-#Youngtimer
Posty: 475
Rejestracja: 2009-04-14, 19:02
Lokalizacja: Zamość/Rzeszów

Post autor: ToMuŚ »

Żuczek pisze:dwusuwowy oczywiscie ale przynajmniej 3 litry..:)
sklej do kupy 4 bloki syreny, zrobi się śliczne v12 2,4 XD
...coś trzeba w życiu robić...
Awatar użytkownika
krzemien323
-#Youngtimer
-#Youngtimer
Posty: 431
Rejestracja: 2009-01-27, 20:51
Lokalizacja: Ostrowiec Św.

Post autor: krzemien323 »

Obrazek

Syrena na feli wygląda kozacko :ok3

Zdjęcie Twojej Syreny było inspiracją do zakupu felg do Wołgi :) :majk

Obrazek
Obrazy samochodów na zamówienie.
Awatar użytkownika
CZESIO1958
-#Stara Gwardia
-#Stara Gwardia
Posty: 4293
Rejestracja: 2009-06-07, 19:20
Lokalizacja: Mysłowice

Post autor: CZESIO1958 »

Mengelsy chromowane ??
motomania na luzie
Awatar użytkownika
Franki
-#Youngtimer
-#Youngtimer
Posty: 798
Rejestracja: 2005-01-21, 22:08
Lokalizacja: Częstochowa
Kontakt:

Post autor: Franki »

Hehe co do silnika(ów) to raz na zlocie spotkałem takiego jegomościa i w prawdzie nad wartburgiem dewagowaliśmy, ale podrzucił ten sam pomysł co mi kiedyś po łbie łaził, mianowicie V6 z dwóch silników, tylko on w wartku ja w syrenie, ale co lepsze to odchodząc powiedział coś takiego "tak tak ja to zrobię" i poleciał :P Swoją drogą może nie jest to niemożliwe, ale to już trzeba być prawdziwym hardkorem, aczkolwiek z drugiej strony jak by to dobrze wykonać i dobrze wyregulować, to wydaje mi się że w zupełności na syrenę taki generator napędu by wystarczał, oj wystarczał...
bende-niebende-bende-bende-niebende-bende
-- -- -- -- -- -- -- -- -- -- -- -- -- -- -- -- -- -- -- -
Awatar użytkownika
Żuczek
-#Youngtimer
-#Youngtimer
Posty: 1411
Rejestracja: 2009-10-31, 15:53
Lokalizacja: KRK/DUB/WWA/MUN

Post autor: Żuczek »

latwiejby bylozrobic R6 moze by sie zmiescilo na dlugosc..? ewentualnie r5 z s31 i s15;p :devil3
syrena 1.0pyr pyr
polonez 2.0Turbo
Tarpan 2.9 v6 4x4
wigry 2
http://www.muzeumratownictwa.pl/
ODPOWIEDZ