silnik

nieposegregowane, z dawnych lat, bez opcji zakładania nowych

Moderator: adameo2

Awatar użytkownika
Cinek
-#Weteran
-#Weteran
Posty: 2290
Rejestracja: 2005-01-21, 22:35
Lokalizacja: z pomorza

Post autor: Cinek »

Nie dziwota że Cię rzuciła....tak zbeszcześcić jej auto....... :mrgreen: :mrgreen:

Kondo, staram się nie szufladkować ludzi ale kolega zdaje się jest typem człowieka, który lubi gdy go widać. Ja kocham to auto, bo MI się podoba, i nie dbam o to czy będzie się ktoś za mną oglądał czy nie. Wolałbym nawet pozostać niepostrzeganym, licho nie śpi, a denerwować się nie lubię.Daj spokój Syrence, albo zrób ją naprawdę porządnie. Jak już zaczniesz robić mix to znając życie wyjdzie hybryda syrenich krągłości i kadeciarskich prostokątow. Jak widzisz to w teorii? Okrągłe na zewnątrz i kanciasto-plastikarsko w środku?? Niektórzy tworzą cuda, dopieszczone w każdym calu, tracą lata tylko po to, by wszystko harmonijnie do siebie pasowało. Fotele, kierownica, tapicerki, zegary - to nie może być z kadeta, bo będzie lipa. Trzebaby praktycznie wszystko dorabiać pod styl, tworząc coś niepowtarzalnego. Wybacz że mądrzę się, skoro nie posiadam takiej maszyny - po prostu nie rzucam się z motyką na słońce.

Kolega chciałby nosić elegancki garnitur na klacie i wygodne adidasy na nogach jednocześnie...można....ale jak to wygląda? :roll:
Amerykaniec: "Ok, we have George Bush but we have Stevie Wonder, Bob Hope and Jonny Cash too!"
Polak: "We have Kaczyński and... No Wonder, No Hope and No Cash..."
k0nd0
Posty: 11
Rejestracja: 2005-10-03, 15:38
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: k0nd0 »

autko miało być zrobione od A do Z
ale wyszło jak wyszło i przestałem je robić.

nie lubię być w centrum zainteresowania ale uwielbiam jak każda z części mojego auta nie jest seryjna 8)

ja jeszce nic nie powiedziałem o łączeniu syrki z kadetem
narazie pytam się czy były już takie przeróbki i jakie auta były do tego używane :?:
Awatar użytkownika
Cinek
-#Weteran
-#Weteran
Posty: 2290
Rejestracja: 2005-01-21, 22:35
Lokalizacja: z pomorza

Post autor: Cinek »

ZTCW Renault.
Amerykaniec: "Ok, we have George Bush but we have Stevie Wonder, Bob Hope and Jonny Cash too!"
Polak: "We have Kaczyński and... No Wonder, No Hope and No Cash..."
Awatar użytkownika
Lajer105l
-#Weteran
-#Weteran
Posty: 1683
Rejestracja: 2005-01-25, 21:01
Lokalizacja: Ruda Śląska
Kontakt:

Post autor: Lajer105l »

k0nd0 pisze:nie lubię być w centrum zainteresowania ale uwielbiam jak każda z części mojego auta nie jest seryjna
To zbuduj sobie auto od podstaw, zaczynają od ramy, potem sam zaprojektuj silnik itd.... wtedy napewno będziesz miał niepowtarzalne auto i żadna jego częśc nie będzie seryjna :twisted: Lepiej przerób sobie jakiegoś malucha byle też nie za starego....

Pozdro :!:
Szukam Syrenki na sprzedaż
Awatar użytkownika
Cinek
-#Weteran
-#Weteran
Posty: 2290
Rejestracja: 2005-01-21, 22:35
Lokalizacja: z pomorza

Post autor: Cinek »

Lajer105l pisze:To zbuduj sobie auto od podstaw, zaczynają od ramy, potem sam zaprojektuj silnik itd....

Chciałbym zobaczyć, jak nasz kolega dziarga na drutach osnowę kapci.... :mrgreen:
Amerykaniec: "Ok, we have George Bush but we have Stevie Wonder, Bob Hope and Jonny Cash too!"
Polak: "We have Kaczyński and... No Wonder, No Hope and No Cash..."
Awatar użytkownika
Lajer105l
-#Weteran
-#Weteran
Posty: 1683
Rejestracja: 2005-01-25, 21:01
Lokalizacja: Ruda Śląska
Kontakt:

Post autor: Lajer105l »

Cinek pisze:Chciałbym zobaczyć, jak nasz kolega dziarga na drutach osnowę kapci.... :mrgreen:
Jak chce mieć wszystko niepowtarzalne to musi być wytrwały w tym co robi, jak mus to mus ......

ps. Prawie zaplułem monitor..... :lol: :lol: :lol:

Pozdro :!:
Szukam Syrenki na sprzedaż
Marcinek 77

Post autor: Marcinek 77 »

powienien byc taki paragraf jak ktos wyzej napisal ze za tuning syren lapy odcinaja.ja kupilem 103 po tuningu ico????KUNDEL BRZYDNY STRASZNIE WIESZ ILE MNIE PIENIEDZY BEDZIE KOSZTOWAC DOPROWDZENIE JEJ DO ORGINALU.nawet niewiem czy to sie oplaci :? caly czas sie zastanawiam czy nie lepiej kupic org 103 mam na oku.
A ty chcesz z noramlenej syrenki robic takie cos???.Ludzie na ulicach sie smieja z takich pokrak jak syrenka po tuningu.kazdy woi widziec PYRKAJACA ZAMULAJACA :wink: POPROSTU SYRENKE anie jakis dziwolong :twisted: Wiem co mowie jak by to byla nie prawda to bym moja 103 normalnie smigal po ulicach i tzn szpanowal tuningiem a wszczegolnosci maydayem z tylu PFFFU CO TO MA WOGoLE BYC SMIECH NA ULICY I BRANIE MNIE ZA WARJATA :mrgreen: :mrgreen: :wink: Zastanow sie lepiej co bedzie fajniejsze org ladna syrenka nawet 105 lux czy taka pokraka jak moja 103??????
CyklonB

Post autor: CyklonB »

marcinek współczuję tej twojej syrence poprzedniego właściciela - skretyniałego wieśniaka który tak ją oszpecił ochydną spawaniną z rur wodociągowych :( ale nie poddawaj sie to jest 103 a więc nie byle co nawet jak nie ma tego dachu włożysz w to mnóstwo pracy ale będziesz zadowolony z efektu. ja mam 125p którego dostałem w stanie rozpadu (tylko blachy były dobre) i go powoli remontuję już drugi rok ( bo nie mam kasy:( ) chociaż każdy sie śmieje i mówi żebym go oddał na złom. nie zrobię tego i wiem że za jakiś czas sie zdziwią... to jest typowy MR, nie trzymam się oryginału ale też nie chcę żeby się wyróżniał na ulicy, dla mnie wyróżniać się może tylko ładnym lakierem (jak znajde kase na przemalowanie go :wink: , jedyny cel przeróbek to taki żeby się wygodnie nim jeździło
Awatar użytkownika
Kapitan Zbik
młody syreniarz
młody syreniarz
Posty: 248
Rejestracja: 2005-01-21, 16:17
Lokalizacja: Głubczyce/Trzebnica
Kontakt:

Post autor: Kapitan Zbik »

CyklonB pisze:marcinek współczuję tej twojej syrence poprzedniego właściciela - skretyniałego wieśniaka który tak ją oszpecił ochydną spawaniną z rur wodociągowych :( ale nie poddawaj sie to jest 103 a więc nie byle co nawet jak nie ma tego dachu włożysz w to mnóstwo pracy ale będziesz zadowolony z efektu. ja mam 125p którego dostałem w stanie rozpadu (tylko blachy były dobre) i go powoli remontuję już drugi rok ( bo nie mam kasy:( ) chociaż każdy sie śmieje i mówi żebym go oddał na złom. nie zrobię tego i wiem że za jakiś czas sie zdziwią... to jest typowy MR, nie trzymam się oryginału ale też nie chcę żeby się wyróżniał na ulicy, dla mnie wyróżniać się może tylko ładnym lakierem (jak znajde kase na przemalowanie go :wink: , jedyny cel przeróbek to taki żeby się wygodnie nim jeździło
Mi mówili "oddaj ją na złom i kup se malucha" jak 10 lat temu kupiłem Syrenę za cenę "pół roweru" - składak kosztował wtedy jakiś 4mln złotych :)
Nie przejmuj się, za parę lat kanciak będzie też dużo warty.
FSM Syrena 105L, 1976r.
PZL Świdnik, M21W2 Kobuz 1983r.
Romet Ogar 200, Romet Pony 50M-2
Jawa 350TS (638-0) 1988r. (sprzedana)
Aprilia Pegaso 650, 1993r.
FSO Truck DC 1.9D 1997r.
gmc

Post autor: gmc »

c77 nie zastanawiaj sie długo, reaktywuję syrenki im starsza tym lepsza, zniszczenia niewazne, masz chętnego na remont twojej 103
Fistasz

Post autor: Fistasz »

Przecież nie trzeba wsadzac całego silnka razem ze skrzynią!!! mozna wsadzic silnik na skrzynie syrenki.


A ludzie człowiekowi trzeba pomóc a nie wyrzucać hasła o orginalnosci przeciez taka syrenka bedzie ogginalna i jedyna w swoim rodzaju. Kazda jest inna i ma własna dusze nie ma dwóch identycnych a jesli zrobi to profesjonalnie to czemu nie!!!
Awatar użytkownika
Cinek
-#Weteran
-#Weteran
Posty: 2290
Rejestracja: 2005-01-21, 22:35
Lokalizacja: z pomorza

Post autor: Cinek »

Fistasz pisze:Przecież nie trzeba wsadzac całego silnka razem ze skrzynią!!! mozna wsadzic silnik na skrzynie syrenki.

Człowieku, silnik Syreny ma 50 KM i skrzynia tyle wytrzymuje, problemy zaczynają się już z silnikiem Wartburga....
Amerykaniec: "Ok, we have George Bush but we have Stevie Wonder, Bob Hope and Jonny Cash too!"
Polak: "We have Kaczyński and... No Wonder, No Hope and No Cash..."
Fistasz

Post autor: Fistasz »

Przecież nie trzeba wsadzac całego silnka razem ze skrzynią!!! mozna wsadzic silnik na skrzynie syrenki.


A ludzie człowiekowi trzeba pomóc a nie wyrzucać hasła o orginalnosci przeciez taka syrenka bedzie ogginalna i jedyna w swoim rodzaju. Kazda jest inna i ma własna dusze nie ma dwóch identycnych a jesli zrobi to profesjonalnie to czemu nie!!!
Awatar użytkownika
sereniarz(atom1)
-#Weteran
-#Weteran
Posty: 2467
Rejestracja: 2005-07-28, 23:41
Lokalizacja: z Podlasia
Kontakt:

Post autor: sereniarz(atom1) »

Fistasz pisze:Przecież nie trzeba wsadzac całego silnka razem ze skrzynią!!! mozna wsadzic silnik na skrzynie syrenki.
czlowkieku czy ty wiesz o czym piszesz??ta skrzynia nie wytrzymuje silnika od wartburga co dopiero od auta ktore ma powyzej 60 koni, do tego nie wyobrazam sobie przerobki..i przejsciowek do tej skrzyni
30 VI 1983 po 30 latach produkcji zaprzestano wytwarzania Syreny ;-(
http://img47.imageshack.us/img47/1990/m ... zy1jb5.jpg
Fistasz

Post autor: Fistasz »

sereniarz(atom1) pisze:ta skrzynia nie wytrzymuje silnika od wartburga
Nie wierze ze jest taka słaba bo to niemozliwe. A na dobra sprawe to wsadzic tam jakis silnik od samochodu z napedem na przód tytlko zeby sie zmiescił bo dla mnie to to jest najwiekszy problem ""brak miejsca pod maską""
ODPOWIEDZ