silnik

nieposegregowane, z dawnych lat, bez opcji zakładania nowych

Moderator: adameo2

ODPOWIEDZ
Fistasz

Post autor: Fistasz »

sereniarz(atom1) mozesz mi powiedziec w jaki sposób jest zamontowane sprzegło w syrenie jesli można odkręcic sprzęgło od silnika a nie od skrzyni to nie ma problemu z załozeniem innego silnika (oczywiscie jesli skrzynia wytrzyma)
Awatar użytkownika
Lajer105l
-#Weteran
-#Weteran
Posty: 1683
Rejestracja: 2005-01-25, 21:01
Lokalizacja: Ruda Śląska
Kontakt:

Post autor: Lajer105l »

Skrzynia Syreny jest słabiutka :!: Już na silniku wartburga trzeba bardzo uważać, żeby jej nie rozp.... , a jak wrzucisz tam motor z nowszego auta, to nie pojeździsz za długo....... - tak więc najlepiej zostaw orginalny silnik i skrzynię i wtedy raczej się nic nie stanie :!:

Pozdro :!:
Szukam Syrenki na sprzedaż
Awatar użytkownika
sereniarz(atom1)
-#Weteran
-#Weteran
Posty: 2467
Rejestracja: 2005-07-28, 23:41
Lokalizacja: z Podlasia
Kontakt:

Post autor: sereniarz(atom1) »

no sprzeglo jest przy silniku, a nie przy skrzyni ale to nie ma nic do rzeczy poprostu syrenowska skrzynia jest zrobiona tak delikatnie ze nawet przy ostrym jej uzywaniu w syrenie padaly....ponoc z moja orginalna tak bylo, nie znam sie na tym dlaczego nei ejst wytrzymala :-) ale tak jest i juz jak ktos doswiadczony to niech sie wypowie...
30 VI 1983 po 30 latach produkcji zaprzestano wytwarzania Syreny ;-(
http://img47.imageshack.us/img47/1990/m ... zy1jb5.jpg
Fistasz

Post autor: Fistasz »

Dzieki :D a mam jeszcze jedna prosbe cze w wolnej chwili mógł bys obliczyc objetość komory silnika??
Awatar użytkownika
Wojt
-#Weteran
-#Weteran
Posty: 2041
Rejestracja: 2005-05-02, 12:45
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Wojt »

Fistasz pisze:mozesz mi powiedziec w jaki sposób jest zamontowane sprzegło w syrenie jesli można odkręcic sprzęgło od silnika
A uświadomcie mnie, w jakim samochodzie sprzęgło jest przykręcane do s. biegów, bo ja jeszcze takiego nie widziałem :shock:
...no i poszedł biedaczysko, po szerokim szukać świecie czegoś, co jest bardzo blisko.
Fistasz

Post autor: Fistasz »

nie chodziło mi o samo przykerecenie sprzegła tylko o to cze pomiedzi silnikiem a skrzynią jest jeszce jeden element łączący?? przepraszam za nie dokładne zapytanie :?
Awatar użytkownika
Wojt
-#Weteran
-#Weteran
Posty: 2041
Rejestracja: 2005-05-02, 12:45
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Wojt »

Syrena nie ma osobnej obudowy sprzęgła, jest to całość z obudową s. biegów
...no i poszedł biedaczysko, po szerokim szukać świecie czegoś, co jest bardzo blisko.
inżynier

Post autor: inżynier »

Ja obliczyłem objętość komory silnika :!: Jest ona 280.7 cm3. Troche musiałem się nakombinować ale teraz już wiem. Bierzesz objętość całego silnika 842cm3 i dzielisz to przez 3 bo tyle garów ma ten motor. :idea: Nie dawaj już więcej takich zadań.
Awatar użytkownika
Cinek
-#Weteran
-#Weteran
Posty: 2290
Rejestracja: 2005-01-21, 22:35
Lokalizacja: z pomorza

Post autor: Cinek »

inżynier pisze:Ja obliczyłem objętość komory silnika :!: Jest ona 280.7 cm3. Troche musiałem się nakombinować ale teraz już wiem. Bierzesz objętość całego silnika 842cm3 i dzielisz to przez 3 bo tyle garów ma ten motor. :idea: Nie dawaj już więcej takich zadań.
:lol: Chyba chodzi o pojemność skrzyni korbowej. :D
Amerykaniec: "Ok, we have George Bush but we have Stevie Wonder, Bob Hope and Jonny Cash too!"
Polak: "We have Kaczyński and... No Wonder, No Hope and No Cash..."
Fistasz

Post autor: Fistasz »

Cinek pisze: Chyba chodzi o pojemność skrzyni korbowej.
_________________
przeprzasam ale mówiąc "komora silnika" miałem na mysli nie pojemnośc silnika tylko ile jest miejsca na ten silnik pod maską!!
Awatar użytkownika
Wojt
-#Weteran
-#Weteran
Posty: 2041
Rejestracja: 2005-05-02, 12:45
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Wojt »

Fistasz pisze:
Cinek pisze: Chyba chodzi o pojemność skrzyni korbowej.
_________________
przeprzasam ale mówiąc "komora silnika" miałem na mysli nie pojemnośc silnika tylko ile jest miejsca na ten silnik pod maską!!
Teraz, to już namieszałeś na maxa. Oblicz jeszcze objętość powietrza w kołach dzieląć ich obwód podniesiony do kwadratu przez całkowaną powierzchnię podłogi w granicach nieskończoności i będzie git. :?
...no i poszedł biedaczysko, po szerokim szukać świecie czegoś, co jest bardzo blisko.
CyklonB

Post autor: CyklonB »

inżynier pisze:Ja obliczyłem objętość komory silnika Jest ona 280.7 cm3. Troche musiałem się nakombinować ale teraz już wiem. Bierzesz objętość całego silnika 842cm3 i dzielisz to przez 3 bo tyle garów ma ten motor. Nie dawaj już więcej takich zadań.
chodziło o pojemność KOMORY SILNIKA a nie pojemność SKOKOWĄ POJEDYNCZEGO CYLINDRA, pojemność komory silnika (łopatologicznie) to jest taka liczba co wyraża ile wody zmieściłoby się pod maską syreny z wyjętym silnikiem
Awatar użytkownika
Cinek
-#Weteran
-#Weteran
Posty: 2290
Rejestracja: 2005-01-21, 22:35
Lokalizacja: z pomorza

Post autor: Cinek »

CyklonB pisze:chodziło o pojemność KOMORY SILNIKA a nie pojemność SKOKOWĄ POJEDYNCZEGO CYLINDRA, pojemność komory silnika (łopatologicznie) to jest taka liczba co wyraża ile wody zmieściłoby się pod maską syreny z wyjętym silnikiem

Z gumową kaczuszką czy bez?
Amerykaniec: "Ok, we have George Bush but we have Stevie Wonder, Bob Hope and Jonny Cash too!"
Polak: "We have Kaczyński and... No Wonder, No Hope and No Cash..."
Awatar użytkownika
Wojt
-#Weteran
-#Weteran
Posty: 2041
Rejestracja: 2005-05-02, 12:45
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Wojt »

Generalnie, to ta woda się wyleje, bo u dołu jest DZIURA ! :mrgreen:
...no i poszedł biedaczysko, po szerokim szukać świecie czegoś, co jest bardzo blisko.
Awatar użytkownika
sereniarz(atom1)
-#Weteran
-#Weteran
Posty: 2467
Rejestracja: 2005-07-28, 23:41
Lokalizacja: z Podlasia
Kontakt:

Post autor: sereniarz(atom1) »

to trza wyjmac silnik, z kartona zrobic uszczelkie na spod;] i tego ...wodomierz podlaczyc na szlauh wodny no i lać do pełna, jaki problem ?:P
30 VI 1983 po 30 latach produkcji zaprzestano wytwarzania Syreny ;-(
http://img47.imageshack.us/img47/1990/m ... zy1jb5.jpg
ODPOWIEDZ