silnik

nieposegregowane, z dawnych lat, bez opcji zakładania nowych

Moderator: adameo2

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Cinek
-#Weteran
-#Weteran
Posty: 2290
Rejestracja: 2005-01-21, 22:35
Lokalizacja: z pomorza

Post autor: Cinek »

sereniarz(atom1) pisze:to trza wyjmac silnik, z kartona zrobic uszczelkie na spod;] i tego ...wodomierz podlaczyc na szlauh wodny no i lać do pełna, jaki problem ?:P

ZONK trzeba silnik wyjąć, innaczej będzie zły pomiar. I otwory zatkać by woda do kabiny nie szła.... ;D
Amerykaniec: "Ok, we have George Bush but we have Stevie Wonder, Bob Hope and Jonny Cash too!"
Polak: "We have Kaczyński and... No Wonder, No Hope and No Cash..."
Awatar użytkownika
syreniarz1992
-#Weteran
-#Weteran
Posty: 2631
Rejestracja: 2005-01-24, 16:21
Lokalizacja: Kraków

Post autor: syreniarz1992 »

przykleic tekture,posmołować,i wlewac wode szklankami
Fistasz

Post autor: Fistasz »

nie to nie róbcie tego bo sobie syrenki zniszczycie i do tego rachunek za wode będzie wieksze :?
Gość

Post autor: Gość »

jak czytam te wasze posty to mi sie slabo robi. co was to do kur... nedzy interesuje jak kto chce sobie zrobic auto czlowiek prosi o pomoc a wy mu robicie niepotrzebne wywody na temat oryginalnosci. Piszecie ze trzeba miec garaz czas i pieniadze, czy prosil by koles o pomoc jak nie spelnial by wszystkich tych warunkow ? Sami idioci siedzą na tym forum. Moze lepiej bedzie jak nie bedziecie w ogole odpowiadac na takie posty, ktore nawiazuja do przeszczepow silnikow lub do ogolnego tuningowania lub jakiegokolwiek przerabiania tego samochodu.

pozdrawiam wszystkich bez wyjątku.
Awatar użytkownika
Lajer105l
-#Weteran
-#Weteran
Posty: 1683
Rejestracja: 2005-01-25, 21:01
Lokalizacja: Ruda Śląska
Kontakt:

Post autor: Lajer105l »

Gość pisze:Sami idioci siedzą na tym forum
Czyli Ty pewnie też, skoro tu jesteś :twisted:
Gość pisze:jak czytam te wasze posty to mi sie slabo robi. co was to do kur... nedzy interesuje jak kto chce sobie zrobic auto czlowiek prosi o pomoc a wy mu robicie niepotrzebne wywody na temat oryginalnosci. Piszecie ze trzeba miec garaz czas i pieniadze, czy prosil by koles o pomoc jak nie spelnial by wszystkich tych warunkow ?
Bo zwykle tak jest, że ktos nie ma garażu, pieniędzy i myśli, że to zrobi w jedno popołudnie, a poza tym to jest Forum Syreniarskie a nie "golfo-syrenkowe" :twisted:

Równierz Cię Pozdrawiam :!:
Szukam Syrenki na sprzedaż
Awatar użytkownika
Cinek
-#Weteran
-#Weteran
Posty: 2290
Rejestracja: 2005-01-21, 22:35
Lokalizacja: z pomorza

Post autor: Cinek »

Anonymous pisze:jak czytam te wasze posty to mi sie slabo robi. co was to do kur... nedzy interesuje jak kto chce sobie zrobic auto czlowiek prosi o pomoc a wy mu robicie niepotrzebne wywody na temat oryginalnosci.

Więc udowodnij, że umiesz coś zrobić, a potem pluj na nas za to że broniliśmy oryginalności.

Anonymous pisze:Piszecie ze trzeba miec garaz czas i pieniadze, czy prosil by koles o pomoc jak nie spelnial by wszystkich tych warunkow ?

Albo mu się wydaje...Patrz co napisałem wyżej.

Czegoś nie rozumiem - facet ma chęci, kupe szmalu do wydania i pyta o wymiary....
zaraz zaraz - nie kupił jeszcze Syreny?! :shock:

Anonymous pisze: Sami idioci siedzą na tym forum.

Witaj, ostojo mądrości! :D Czemuż tak zacny człowiek pisze jako anonim?
Anonymous pisze:Moze lepiej bedzie jak nie bedziecie w ogole odpowiadac na takie posty, ktore nawiazuja do przeszczepow silnikow lub do ogolnego tuningowania lub jakiegokolwiek przerabiania tego samochodu.

pozdrawiam wszystkich bez wyjątku.

Bo my kochamy Syreny z bagażem ich niedoskonałości. Innaczej byłoby to forum pojazdów typu SAM bazujących na Syrenie. A nie jest. Raczej pytanie zadano w kiepskim miejscu.

Również pozdrawiam.
Amerykaniec: "Ok, we have George Bush but we have Stevie Wonder, Bob Hope and Jonny Cash too!"
Polak: "We have Kaczyński and... No Wonder, No Hope and No Cash..."
Gość

Post autor: Gość »

Lajer105l pisze:Bo zwykle tak jest, że ktos nie ma garażu, pieniędzy i myśli, że to zrobi w jedno popołudnie, a poza tym to jest Forum Syreniarskie a nie "golfo-syrenkowe"
to znaczy ze "zwykle" ludzie są kompletnymi debilami jak tak sądzą. Myślę, ze kazdy kto ma trochę oleju w glowie zdaje sobie sprawę z tego ze nie przerobi tego samochodu w jeden dzien zresztą co tu duzo gadac.


Lajer105l pisze:Czyli Ty pewnie też, skoro tu jesteś
moze i jestem idiotą ale na pewno kocham syrenki takimi jakimi są i jakimi mogą byc. nie zaleznie od tego czy jest w 100% oryginalna czy tez nie zresztą czego nie robi się dla wygody. ja wole jechac szybciej i ciszej ale samochodem do reszty przypominającym oryginal z wyglady zewnetrznego i wewnetrznego nie wlaczajac do tego silnika skrzyni i innych podzespolow mechanicznych...
Gość

Post autor: Gość »

Cinek pisze: Witaj, ostojo mądrości! Czemuż tak zacny człowiek pisze jako anonim?
co z tego ze sie przedstrawie jak i tak nie macie zielonego pojecia kim jestem ?
Gość

Post autor: Gość »

Cinek pisze:Anonymous napisał:


Moze lepiej bedzie jak nie bedziecie w ogole odpowiadac na takie posty, ktore nawiazuja do przeszczepow silnikow lub do ogolnego tuningowania lub jakiegokolwiek przerabiania tego samochodu.

pozdrawiam wszystkich bez wyjątku.




Bo my kochamy Syreny z bagażem ich niedoskonałości. Innaczej byłoby to forum pojazdów typu SAM bazujących na Syrenie. A nie jest. Raczej pytanie zadano w kiepskim miejscu.

gdzie tutaj pytanie ?

pozdrawiam :D :twisted:
Awatar użytkownika
Cinek
-#Weteran
-#Weteran
Posty: 2290
Rejestracja: 2005-01-21, 22:35
Lokalizacja: z pomorza

Post autor: Cinek »

Gość pisze:gdzie tutaj pytanie ?

Od niego zaczęła się dyskusja.
Amerykaniec: "Ok, we have George Bush but we have Stevie Wonder, Bob Hope and Jonny Cash too!"
Polak: "We have Kaczyński and... No Wonder, No Hope and No Cash..."
CyklonB

Post autor: CyklonB »

no no ale sie wojna zrobiła...

pozatym moja wypowiedź z tą wodą była czysto teoretyczna i tylko po to aby sprecyzować co to jest "pojemność komory silnika"

p.s.
Z gumową kaczuszką czy bez?
z gumowym kaczyńskim :twisted:
Awatar użytkownika
Lajer105l
-#Weteran
-#Weteran
Posty: 1683
Rejestracja: 2005-01-25, 21:01
Lokalizacja: Ruda Śląska
Kontakt:

Post autor: Lajer105l »

Gość pisze:na pewno kocham syrenki takimi jakimi są
Na pewno nie, bo wtedy byś akceptował je, razem z ich wszystkimi wadami, a nie próbował robić kolejny szmelc, ktory Ci sie znudzi po roku i go sprzedasz albo zezłomujesz .......
Gość pisze:a wole jechac szybciej i ciszej ale samochodem do reszty przypominającym oryginal
To kup sobie lepsze auto, niż Syrena i po kłopocie, a jeżeli lubisz się bawić w smarze to kup sobie Syrenke i zadbaj aby była w jak najlepszym stanie :!: Syrena to też nie jest moje jedyne auto, na codzień jeżdżę czymś innym, a o Syrenę dbam tak jak tylko umiem i staram się aby była w jak najlepszej kondycji .......

Pozdro :!:
Szukam Syrenki na sprzedaż
Awatar użytkownika
syreniarz1992
-#Weteran
-#Weteran
Posty: 2631
Rejestracja: 2005-01-24, 16:21
Lokalizacja: Kraków

Post autor: syreniarz1992 »

Anonymous pisze: kazdy kto ma trochę oleju w glowie
toś pomylił fora.Syreniarze mają swarowanie z krwia :D


zresztą sie zarejestrój mozna by Cie zbanowac 8)
Awatar użytkownika
msws
-#Nowy nabytek forum
-#Nowy nabytek forum
Posty: 41
Rejestracja: 2005-06-01, 09:29
Lokalizacja: Prawno

Post autor: msws »

Po przeczytaniu tego tematu zastanawiam się czy się wychylać, ale raz kozie śmierć, To ja właściciel Syreny-Renoult (jak to ktoś określił). Przyznaje się do zbeszczeszczania Syreny 104 wkładając do niej inny silnik.
Na swoją obronę mam tylko to, co już kiedyś pisałem na tym forum:
Zgadzam się z przedmówcą, w pewnym momencie porostu syrena przestaje być syreną a tylko wygląda jak syrena. Moja maszyna ma zmieniony silnik, ale jest to wykonane w taki sposób by w każdym momencie można było powrócić do oryginału. Silnik ustawiony jest na specjalnych płytach i zamocowany do ramy tak by można go było szybko i bezboleśnie zdemontować. Jak mi się znudzi Syrenoult to wyremontuje oryginalny silnik i przełożę go z powrotem. Z zewnątrz moja 104ka wygląda 100% oryginał i jeśli ktoś nie zajrzy przez atrapę lub pod spód to się niczego nie domyśli. A w środku jest tylko dodatkowa kontrolka smarowania. Koniec cytatu.
Proszę o łagodny wymiar kary.

Poważnie: to już od dłuższego czasu noszę się z zamiarem napisania artykułu na temat wymiany silnika w syrenie i może kiedyś to zrobię (pewnie dopiero jak skończę remoncik).
Jeśli ktoś chce i ma ku temu warunki to chętnie pomogę. A może by tak założyć kolejny dział na forum pt.: Przeróbki Syren
Awatar użytkownika
DAN-CTT
-#Youngtimer
-#Youngtimer
Posty: 367
Rejestracja: 2005-07-05, 07:06
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Post autor: DAN-CTT »

msws - Czytałem kiedyś w jakimś piśmie o Twojej syrenie...mi się podobała.

A co do tworzenia działu PRZERÓBKI SYREN...jestem jak najbardziej za, tylko że nie wszyscy będą podobnego zdania.
CHCĘ REMONTOWAĆ WAWĘ...

...ale najpierw remont Syreny

www.klasycznie.pl
ODPOWIEDZ