Akumulator

schematy
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
sereniarz(atom1)
-#Weteran
-#Weteran
Posty: 2467
Rejestracja: 2005-07-28, 23:41
Lokalizacja: z Podlasia
Kontakt:

Akumulator

Post autor: sereniarz(atom1) »

Jak wiadomo zima zbliza sie do nas nieublaganymi krokami i wiele syrenek pojedzie na dlugi zimowy sen do garazy stad tez moje pytanie: jak zaopiekowac sie akumulatorem w tym trudnym okresie kiedy syrenka poprosu nie jezdzi i aku nie bedzie doladowywany? wiem ze aku nie lubi niskich temperatur i bezczynnego stania...pomozcie! ;)
30 VI 1983 po 30 latach produkcji zaprzestano wytwarzania Syreny ;-(
http://img47.imageshack.us/img47/1990/m ... zy1jb5.jpg
Awatar użytkownika
Kapitan Zbik
młody syreniarz
młody syreniarz
Posty: 248
Rejestracja: 2005-01-21, 16:17
Lokalizacja: Głubczyce/Trzebnica
Kontakt:

Post autor: Kapitan Zbik »

Mój akumulator pozyskałem 3 lata temu z Poloneza, w którym jeździł też ze 3 lata. Jako, że Syreną przejeżdżam średnio jakiś 20km rocznie (więcej stoi w remoncie - neverending story) to akumulator trzymam w bloku w piwnicy (temperatura roczna od 12st C w zimie do 17st C w lecie) i raz w miesiącu (czasem co 3 tygodnie, czasem co 5, zależy czy jestem w domu) podłączam go na 3-4 godziny do prostownika. Nie mam z nim żadnych problemów, dodam jeszcze, że nie jest to żaden Bosch czy inne cudo, po prostu zwykły akumulator nawet nie pamiętam jakiej firmy. Oczywiście dbam o to, żeby był suchy i o odpowiedni poziom elektrolitu - chociaz szczerze mówiąc nie dolewałem wody odkąd go mam, bo nie ubywa. Aż sam się dziwię trwałości tej akumy :|
FSM Syrena 105L, 1976r.
PZL Świdnik, M21W2 Kobuz 1983r.
Romet Ogar 200, Romet Pony 50M-2
Jawa 350TS (638-0) 1988r. (sprzedana)
Aprilia Pegaso 650, 1993r.
FSO Truck DC 1.9D 1997r.
Awatar użytkownika
szczurpreriowy
-#Youngtimer
-#Youngtimer
Posty: 1294
Rejestracja: 2005-02-11, 00:12
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: szczurpreriowy »

Ja będe jezdził zimą, ostatnio przez około 2tyg. jezdziłem tylko bosto
i chciałeł pojeżdzić 105 a tu amkumlator padaczy zerkam na wskaznik ładowania i :cry: ale że często bywam na złomie i mam jeszcze dwa dobre akumltory w domu szyko przełożylem :lol: i w droge...
Z setek tysięcy różnych „Syrenek”składa się jedną Wielką Syrenę.Syrena Matka,
która rodzi się z własnych dzieci.Syreny,które swojej sprawności nie zawdzięczają już dziś fabryce i „składają się”z innych,poprzednich dawców detali...
ODPOWIEDZ