Jak to jest

nieposegregowane, z dawnych lat, bez opcji zakładania nowych

Moderator: adameo2

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Piotr Surma
młody syreniarz
młody syreniarz
Posty: 265
Rejestracja: 2005-04-10, 20:32
Lokalizacja: Opoczno

Jak to jest

Post autor: Piotr Surma »

JA to niewiem musze elektryka ściągnąć bo nic prawie nie działa w mojej bosto narazie tonie ma prawa bo mawet nie mam gdzie jej wstawic i musze zrobic pożądek w 2 garażu tylko oczywiście kiedy no kiedy ....
nawet jak wyczyściłem podświetlanie tylne tablicy (zdjołem wyczyściłem dokładnie założyłem nową żarówka ) to nic nie działało
chodzi klakson
oczywiście silnik sie odpala tylko cały układ wydechowy trzeba wymienić
wycieraczki
tylnie światła jak sie włączy światła
przednie nie działają
kierunki żaden ni w ząb nie działają jak włączyłem światła to sie jeden kierunek zaświecił
pomieszane ja nic w syrence
zresztą przecież ja nic o tym nie wiem
co by tu zrobić
miałem już wymieniać instalacje ale mechanik odradzał i wy terz odradzacie maci echyba racje bo naprawde wygląda solidnie.
no i co tu zrobic jak sie czasu nie ma.... :? :? :oops: :( :( :cry: :cry:
taeda

Post autor: taeda »

Tak , to są rzeczy paskudne, ale nic nie wymieniaj.
Naipierw trzeba koniecznie tak zrobić, zeby LAMPY MIAŁY MASĘ.
Większosć problemów z lampami to brak masy !!!!! W lampie nie ma masy czyli nie ma plusa !
Zwłaszcza z tyłu--to dlatego się nie świeci tył.
Żaden tam elektryk nie jest potrzebny. Zrób sobie żaróweczkę od lampki choinkowej na przewodzie..
-----------------------------------O-------------------------------------
zakończ te końce krokodylkami. Przewód (dwa przewody jak widać) dosć długie bo szukanie masy bywa cieżkie:::: masa nie występuje tam gdzie jest rdza, więc czasem szukamy jej i 60 cm dalej niż tylna lampa.
NOrmalnie biegun "plus" dochodzi poprzez śruby mocujące lub blachowkręty( w reflektorach osobnym drutem przynitowanym--do dupy on jest i nie przewodzi także). Ale jeśli są pordzewiałe --to nie ma prądu !
Przygotuj sobie jeszcze jeden przewód z krokodylkami na obu końcach (bez żaróweczki tym razem) i nim możesz wpuścic chwilowo masę do lampy.
I teraz zapal lampę (włącz pozycyjne).
Sprawdź czy bezpieczniki i ich gniazda są oczyszczone z nalotu ! Często bezpiecznik jest cały ale zaśniedziały na biało. I jego gniazdo też.
Reflektory główne mają fatalny punkt na fartuchach (po podniesieniu maski po obu stronach masz do blachy fartuchów przykręcone takie połączenia przewodów.....albo na konektory albo na oczka do ebonitu).To są miejsca połączenia instalacji z drutami lamp reflektorów (każdy reflektor ma około 30 cm przewodów i można je w tym punkcie właśnie odkręcić (odłączyć) od instalacji. I te miejsca są brudne, pordzewiałe (zwłaszcza konektory w wersji "Bosto nowsze"). I to tam--jeśli sie przełoży przewód migacza na to miejsce gdzie przewód od reflektora powinien być--to ci sie zapali migacz zamiast reflektora.
Masz swój próbnik z lampki choinkowej----macaj co jest co i dojdziesz bez pudła.
k***a---nie jest tam tego dużo !!!!!
Ostatnie miejsce podejrzane---to taki łącznik na ścianie przedniej (podnosisz maskę i poniżj rynienki ściekowej tam blisko szyby ale pod maską) ---tam jest taki rozdzielnik instalacji......nie pamiętam co gdzie, ale może być brudne--oczyść po odkręceniu. Tylko nie na chama--polej naftą z olejem lub WD40.
I jeszcze--syfilis straszny moze być tam gdzie jest przełącznik nożny przy podłodze. Zajrzyj tam....czy przewody są całe a nie sama rdza.
Wszelkie schematy masz w książce. A tu ją masz wogóle ???????
Jest tam dobry opis połączeń na wypadek gdyby ktoś popieprzył coś w kabinie w okolicy wskaźników.....
Bez nerw......:-))))))))
PS. Sprawdzić, czy przewody idące do tyłu Bostonki nie sa przerwane o karoserię--tak w bosto bywa.
Jak zrobisz ten próbnik to żaróweczka ma się palic po dotknięciu plusa i minusa akumulatora tymi jej krokodylkami.
Awatar użytkownika
Piotr Surma
młody syreniarz
młody syreniarz
Posty: 265
Rejestracja: 2005-04-10, 20:32
Lokalizacja: Opoczno

Post autor: Piotr Surma »

prubnik to ja ma tylko czsu ni w ząb elektryka do silnika jest nowa to i z resztą też bedzie dobrze tylko żebym miał kiedy....
Cypek

Post autor: Cypek »

popieram Taede
U mnie po zakupie elektryki nie bylo - cos podobnego jak u ciebie Wystarczylo powymieniac bezpieczniki i poczyscic styki Dodatkowo sprawdz osadzenie bezpiecznikow u mnie chodzily jak chcialy podociagaj te blaszki tak aby byl opor przy wkladaniu oczysc papierem sciernym W syrenie naprawde jest bardzo prosta instalacja elektryczna i wlasciwie na wierzchu
ODPOWIEDZ