fotele

tapicerka, fotele, uszczelki, podsufitka itp.
Mikrusiarz
-#Youngtimer
-#Youngtimer
Posty: 1049
Rejestracja: 2008-05-19, 22:00
Lokalizacja: RP

Post autor: Mikrusiarz »

Pasy tapicerskie to słaby pomysł ale próbuj.
Awatar użytkownika
Yanosik
-#Weteran
-#Weteran
Posty: 1707
Rejestracja: 2008-07-06, 13:03
Lokalizacja: Piła

Post autor: Yanosik »

Mi też tapicer dołożył pasy parciane (nie wiedziałem, że nazywają sie tapicerskie) i było ok.
I get up at seven, yeah,
and I go to work at nine.
I got no time for livin'.
Yes, I'm workin' all the time.
Awatar użytkownika
DarioRec
-#Youngtimer
-#Youngtimer
Posty: 617
Rejestracja: 2011-03-04, 19:46
Lokalizacja: 3miasto

Post autor: DarioRec »

Mikrusiarz pisze:Pasy tapicerskie to słaby pomysł ale próbuj.
No co Ty Mikrusiarz,
będzie działać, choć osobiście myślę o bardziej zaawansowanej zmianie, na płaskie sprężyny od malucha. Pytanie tylko czy rama siedziska nie jest za szeroka i czy sprężyny złapią za obie rurki.

Pasy nie są technicznym szczytem, ale chyba P70 miał stelaż obciągnięty mocnym materiałem? Jak się mylę to mnie poprawcie.
Mikrusiarz
-#Youngtimer
-#Youngtimer
Posty: 1049
Rejestracja: 2008-05-19, 22:00
Lokalizacja: RP

Post autor: Mikrusiarz »

Płaska sprężyna jest sprzedawana w dowolnym wymiarze, są do tego różne zapinki.
Przy komforcie jazdy jaki zapewnia Syrena na pewno montując pasy tapicerskie nie poczujemy się lepiej choć z drugiej strony ja patrzę z punktu widzenia wielogodzinnego użytkowania auta i patrzę na swój kręgosłup a dla większości Syreny nie opuszczają swoich powiatów więc pewnie się nadadzą.
Awatar użytkownika
DarioRec
-#Youngtimer
-#Youngtimer
Posty: 617
Rejestracja: 2011-03-04, 19:46
Lokalizacja: 3miasto

Post autor: DarioRec »

Do jazdy "wkoło komina" zastosowanie pasów się nada, ale tak jak piszesz, o dłuższych trasach przebytych Syreną mogą przypominać nam bolące plecy.
W dzisiejszych czasach można dodatkowo zastosować wiele materiałów tapicerskich (pianki o różnej gęstości) swego czasu rozbierałem fotele we współczesnym autku miejskim (clio sport), co składa się na konstrukcję siedziska? Kawał blachy, pianka i tapicerka. Poza średniomiękkim siedziskiem ważny jest odcinek lędźwiowy oparcia i podparcie boczne. Ale te konstrukcje są lata świetlne od foteli poczciwej Sarny.
Z autopsji mogę potwierdzić, że w kupowanych przeze mnie Syrenkach, regulacja siedziska polegała na zapakowaniu jednego bądź kilku! jaśków pod tyłek :D
Awatar użytkownika
jarko123
-#Youngtimer
-#Youngtimer
Posty: 644
Rejestracja: 2011-12-14, 20:34
Lokalizacja: radom

Post autor: jarko123 »

jaNo poszła wiadomość na Pw odnośnie mojego tapicera.dobry gościo,tani..da radę Ci to zrobić :grinser
jaNO
-#Nowy nabytek forum
-#Nowy nabytek forum
Posty: 52
Rejestracja: 2013-08-29, 10:14
Lokalizacja: Kielce

Post autor: jaNO »

A tak wyglądają fotele po liftingu do mojej R20.
Tapicer dołożył piankę pod uszyty pokrowiec a ja na wszelki wypadek jeszcze poprawiłem pasem tapicerskim pod spodem żebym się znowu nie zapadł i gra
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Awatar użytkownika
szczurpreriowy
-#Youngtimer
-#Youngtimer
Posty: 1294
Rejestracja: 2005-02-11, 00:12
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: szczurpreriowy »

krzysztof7707 pisze:U mnie:
syrena 73-fotele szerokie nierozkładane skaj
syrena 76 L-fotele wąskie rególowane oparcie skaj
syrena 77 fotele szerokie nierozkładane materiał + obszycie ze skaji


Rozkładane to tylko L-ki miały i są węszę bo ręczny :ok3 w podlodze
Z setek tysięcy różnych „Syrenek”składa się jedną Wielką Syrenę.Syrena Matka,
która rodzi się z własnych dzieci.Syreny,które swojej sprawności nie zawdzięczają już dziś fabryce i „składają się”z innych,poprzednich dawców detali...
Awatar użytkownika
Magister
-#Stara Gwardia
-#Stara Gwardia
Posty: 4491
Rejestracja: 2007-04-26, 20:00
Lokalizacja: Chełmno
Kontakt:

Post autor: Magister »

Mi również zapadł się fotel, normalnie masakra z tymi gumami ze starości nie pracują jak powinny. Dlatego przerobiłem na sprężyny ze starej wersalki i teraz siedzi się jak na tronie :faja
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Awatar użytkownika
necki
-#Youngtimer
-#Youngtimer
Posty: 579
Rejestracja: 2011-05-14, 17:34
Lokalizacja: Chełmno

Post autor: necki »

Magister, byle korona podsufitówki Ci nie podarła :D a tak serio to świetnie to wygląda dobrze wykonane :ok3
Awatar użytkownika
Magister
-#Stara Gwardia
-#Stara Gwardia
Posty: 4491
Rejestracja: 2007-04-26, 20:00
Lokalizacja: Chełmno
Kontakt:

Post autor: Magister »

necki, jeszcze lepiej się siedzi :P
abc

Post autor: abc »

Co uważacie na temat zestawu bordowe boczki + kremowe siedzenia (materiał + skaj)?
Awatar użytkownika
pietrekder
-#Youngtimer
-#Youngtimer
Posty: 1106
Rejestracja: 2013-06-01, 18:21
Lokalizacja: Chrzanów

Post autor: pietrekder »

Co by nie zakładać nowego tematu, zapytam tutaj.
Robię nową tapicerkę na fotele i kanapy. Gumowe pasy raczej wymienię na te płaskie sprężyny (http://www.mettap.pl/files/tapicerka/5.jpg)
Tylko teraz co z resztą. Oryginalnie była jakaś taka mata z włosia czy czegoś, po bokach obłożona gąbką. I nie wiem czy stosować takie same materiały, np mata kokosowa i na to jakąś gąbkę, czy może można się obejść bez tej maty i dać samą gąbkę lub piankę tapicerską? Jeśli piankę tapicerską, to polecacie jakaś konkretną gęstość? Czy może też jakoś warstwowo, że na sprężyny jakaś gęstsza ta pianka, a tuż pod czerwonym skajem bardziej miękka?
ODPOWIEDZ