Zakup

Pochwal się swoim pojazdem, technicznym wynalazkiem, udanymi zakupami. <br>Wszystko ściśle związane z motoryzacją.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Marek.K.
-#Stara Gwardia
-#Stara Gwardia
Posty: 3989
Rejestracja: 2010-12-19, 17:41
Lokalizacja: Winda

Post autor: Marek.K. »

ja bym teraz pojeździł po blacharzach ;)
Gaz gaz gaz , wciskam do dechy gaz ,
Gaz gaz gaz , słychać syreny wrzask .


"Ja jestem chłop z Mazur,
I tak wołajcie na mnie - chłop z Mazur."
http://www.youtube.com/watch?v=OGXvxtiMOew :D
MaSa
-#Youngtimer
-#Youngtimer
Posty: 659
Rejestracja: 2007-05-03, 13:00
Lokalizacja: stargard

Post autor: MaSa »

Kozichwost, no właśnie wszedłem na stronę UFG i jest tak:
Tak, jednak tylko w sytuacji gdy – równocześnie - u któregokolwiek uczestnika wypadku nastąpiło „naruszenie czynności narządu ciała lub rozstrój zdrowia trwający dłużej niż 14 dni".
Ja bym kombinował w kierunku załamania nerwowego trwającego powyżej 14 dni, spowodowanego zniszczeniem auta, w które włożyłeś dużo serca i pracy, a darzysz je ogromnym sentymentem.- myślę że jakiś psycholog by ci pomógł to jakoś załatwić.

Ostatnio kumpel dostał odszkodowanie z UFG za auto którym dachował, bo jakiś gość mu drogę zajechał w nocy i uciekł.Też nie znali numerów rejestracyjnych a kumplowi nic się nie stało.Jakby co to napiszę do niego i się dowiem :grinser

[ Dodano: 2013-09-15, 17:51 ]
i co działałeś coś z tym odszkodowaniem?
Awatar użytkownika
Kozichwost
-#Youngtimer
-#Youngtimer
Posty: 1477
Rejestracja: 2006-04-11, 19:24
Lokalizacja: Polska

Post autor: Kozichwost »

Dawno nie było update. Ostatnia jazda Syreną miała miejsce w wigilię 2013. W Tarnobrzegu urwałem przegub i wróciłem na holu. Od tej pory nie działo się z nią nic...... do dzisiaj.
Dzisiaj nastąpił TEN dzień. Że zbiornika puściłem stare paliwo, wlałem 15 litrów nowego, spuściłem z gaźnika stare paliwo, zalałem komorę nowym, włożyłem akumulator i duży śrubokręt w krzyżak od strony urwanego przegubu. ZAPALIŁA OD STRZAŁA jakby wczoraj jeździła...... kochany wóz. Nie wyjeżdżałem z garażu, bo śrubokręt w krzyżaku zbyt mikry a i za te lata zastawiona gratami tak, że pół dnia zeszłoby odkopywać.
Pracowała długo aż złapała temperaturę pracy. Po ponad 3 latach postoju nie działają światła , wycieraczki, dmuchawa i wskaźnik paliwa.
Za kilka dni syrena przejedzie do garażu obok, gdzie będzie jej przywrócona pełna sprawność. Czekają już nowe łożyska kół, przeguby z opla i hamulce z samoregulacją i zamki z łady nivy. Muszę kupić nowe uszczelki trójkątów i zastanawiam się nad kompletem opon vredestein.
Obiecuję - będzie się działo - jest zamiar aby w tym roku nieźle syreną pojeździć

[ Dodano: 2017-02-20, 22:27 ]
I kolejny update, choć pewnie nikt tego nie czyta. Przednie hamulce z samoregulacją założone. Przeguby z opla również. Na tyle dołożyłem samoregulację do orygonalnych hamulców. Wykorzystałem oryginalne cylinderki i trochę przerobione szczęki z lublina. W teorii ma to działać. Dzisiaj kupiłem komplet opon vredestein a felgi zgodne ze specyfikacją 105L kilka dni są już w lakierni proszkowej.
W tym tygodniu jest jeszcze plan na wyhamrowanie tylnego resoru, bo siedzi mojej syrci tyłeczek niziutko
Widelec
-#Youngtimer
-#Youngtimer
Posty: 591
Rejestracja: 2015-10-16, 22:24
Lokalizacja: Mazowsze

Post autor: Widelec »

Ktoś jednak to czyta. 8)
Awatar użytkownika
SUPER.DAWID
-#Weteran
-#Weteran
Posty: 2045
Rejestracja: 2006-01-17, 20:11
Lokalizacja: Trzebinia-Małopolska

Post autor: SUPER.DAWID »

Panie wszystko pięknie i ładnie, ale żadnych zdjęć nie widzę. A miło by było gdybyś coś dodał bo sporo się podziało.
NIECH MIXOL BEDZIE Z SYRENIARZAMI
http://syrena.gminanekla.pl/forum/viewt ... 048#189048
Syrena 104 AD 1966r
Awatar użytkownika
Kozichwost
-#Youngtimer
-#Youngtimer
Posty: 1477
Rejestracja: 2006-04-11, 19:24
Lokalizacja: Polska

Post autor: Kozichwost »

Jestem mentalnie starej daty i ciężko mi się przekonać do wyjścia do garażu z aparatem.
Dzisiaj finalnie skończyłem koła. Felgi malowane proszkowo na biały połysk na podkładzie cynkowym. Od środka miały już wżery, więc zrobiłem im "bandaże" z włochatej taśmy izolacyjnej. Do tego nowe dętki kabat no i oponki vredestein. Koła wyważone naklejanymi cieżarkami. Udało się je wyważyć, choć jedna wymagała dodania 95 gram.
Na deser wyjąłem i rozebrałem tylny resor. Pojutrze będzie remontowany. Chcecie tutorial?
Awatar użytkownika
SUPER.DAWID
-#Weteran
-#Weteran
Posty: 2045
Rejestracja: 2006-01-17, 20:11
Lokalizacja: Trzebinia-Małopolska

Post autor: SUPER.DAWID »

Na początek dobrze jest cyknąć fotkę telefonem. Potem z czasem przyjdzie i aparat do garażu.
Oponki Vredesteiny Classic? Czy jakieś inne? Nie myślałeś o zrobieniu bezdętkowych kół?
NIECH MIXOL BEDZIE Z SYRENIARZAMI
http://syrena.gminanekla.pl/forum/viewt ... 048#189048
Syrena 104 AD 1966r
Awatar użytkownika
Kozichwost
-#Youngtimer
-#Youngtimer
Posty: 1477
Rejestracja: 2006-04-11, 19:24
Lokalizacja: Polska

Post autor: Kozichwost »

Opony oczywiście sprint classic. Wyglądają bardzo podobnie do naszych krajowych rekordów
Nie chcę robić bezdętkowych, bo po pierwsze - felgi stare i nie ma pewności czy byłyby szczelne, po drugie felgi konstrukcyjnie nie przystosowane do bezdętkowości. Mają za mały rant a chodzi mi na bezpieczeństwie, bo zamierzam dużo jeździć z rodziną.
Awatar użytkownika
SUPER.DAWID
-#Weteran
-#Weteran
Posty: 2045
Rejestracja: 2006-01-17, 20:11
Lokalizacja: Trzebinia-Małopolska

Post autor: SUPER.DAWID »

To fakt. Konstrukcyjnie felga nie przystosowana do opon bezdętkowych. Jednak taki patent stosowałem w maluchu gdzie też nie miałem felg pod bezdętki i odpukać kilka lat tak jeździłem i nic się nie stało. Jednak korzyść z mniejszych odważników wymierna.
NIECH MIXOL BEDZIE Z SYRENIARZAMI
http://syrena.gminanekla.pl/forum/viewt ... 048#189048
Syrena 104 AD 1966r
Awatar użytkownika
Kozichwost
-#Youngtimer
-#Youngtimer
Posty: 1477
Rejestracja: 2006-04-11, 19:24
Lokalizacja: Polska

Post autor: Kozichwost »

Miał ktoś z was styczność z tą taśmą do resorów?
http://mikesanders.pl/produkt/fettband-mike-sanders/
Widelec
-#Youngtimer
-#Youngtimer
Posty: 591
Rejestracja: 2015-10-16, 22:24
Lokalizacja: Mazowsze

Post autor: Widelec »

Chcemy tutorial! :faja
Awatar użytkownika
Kozichwost
-#Youngtimer
-#Youngtimer
Posty: 1477
Rejestracja: 2006-04-11, 19:24
Lokalizacja: Polska

Post autor: Kozichwost »

Tutorial jedyne tutorialach. Chcieliście, więc macie.
Praca ze skarpetą idą pełną parą. Kupiłem na olx nowe progi zewnętrzne od forumowicza z Niska na Podkarpaciu. Odebrałem osobiście i jestem w szoku. Cena super, pogadaliśmy w drzwiach mieszkania a jakość.... panowie poezja. Wyciąłem moje dotychczasowe progi i szczeka mi spadła po przymiarce. Przyszlifowałem jakieś 3mm i pasuje jak fabryka. Co ciekawe moje progi były źle zrobione dla tego zawadzały o drzwi. Teraz będzie tak, jak być powinno.
Hamulce z lublina na przodzie już działają, pozostało spiąć tył. Gitara i pierwszy tłumik nowe z polmozbytu od Mariusza i syrenka cichutka. Lewy błotnik nowy dopasowany, inne drzwi dopasowane . Prawdopodobnie do weekendu auto będzie złożone.

[ Dodano: 2017-03-25, 19:33 ]
Dzisiaj odpowietrzyłem układ hamulcowy z samoregulacją. Przód założyłem z żuka, na tył natomiast założyłem zwężone szczęki z samoregulacją od żuka do syrenkowych tłoczków i zmodyfikowanych syrenkowych tarcz kotwicznych. Do tego musiałem założyć przytoczone przednie bebny, bo dla ocierało na tylnych. Efekt porażający.... ale to hamuje. Skok pedału bardzo mały.....
Awatar użytkownika
motonita
Moderator
Moderator
Posty: 7472
Rejestracja: 2006-12-26, 08:53
Lokalizacja: Stalowa Wola
Kontakt:

Post autor: motonita »

a masz jakies fotki ?? co modyfikowałes ?
Twoj symbol WSK twój bak słodko zaokrąglony...

Dewiacji posiadania nie da się wyleczyć

mój mail:
motonita@syrena.biz
Awatar użytkownika
Kozichwost
-#Youngtimer
-#Youngtimer
Posty: 1477
Rejestracja: 2006-04-11, 19:24
Lokalizacja: Polska

Post autor: Kozichwost »

Fotek nie ma, bo na razie nie puszczam patentu w świat, ponieważ nie sprawdzony. Trzeba zwęzić szczęki z żuka / lublina i trochę je zmodyfikować, żeby dobrze współpracowały z syrenkowymi cylinderkami. Tarcze kotwiczne z syreny , usunąłem im mimosrody a na miejscu dolnych wstawiłem podstawę pod szczęki żuka. Dźwignie od ręcznego trzeba praktycznie zrobić od nowa. Dźwignie rozpieracza hamulców też przerobione z żukowych. Sprężyny szczęk dobrałem w motoryzacyjnym od czegoś....
Awatar użytkownika
motonita
Moderator
Moderator
Posty: 7472
Rejestracja: 2006-12-26, 08:53
Lokalizacja: Stalowa Wola
Kontakt:

Post autor: motonita »

czyli relacja pewnie po sezonie :)
Twoj symbol WSK twój bak słodko zaokrąglony...

Dewiacji posiadania nie da się wyleczyć

mój mail:
motonita@syrena.biz
ODPOWIEDZ