Kolejnictwo

Wszystko to co nie pasuje do pozostałych działów
Awatar użytkownika
syreniarz1992
-#Weteran
-#Weteran
Posty: 2631
Rejestracja: 2005-01-24, 16:21
Lokalizacja: Kraków

Kolejnictwo

Post autor: syreniarz1992 »

coraz częsciej łapie sie na tym że fascynuja mnie lokomotywy-w końcu mieszkam przy magistrali kolejowej i przelatują gagariny a na pobliskim składzie lataja stonki i rumuny.Mam bzika na punkcie lokomotywki 409da.Wy też sie tym interesujecie?taka pokrewna motoryzacji branża 8)

pozdrawiam
Awatar użytkownika
Cinek
-#Weteran
-#Weteran
Posty: 2290
Rejestracja: 2005-01-21, 22:35
Lokalizacja: z pomorza

Post autor: Cinek »

Moi dziadkowie byli dróżnikami, zdarzało mi się spędzać tam dłuższy czas, sypiając może dziesięć metrów od torowiska. Tak blisko torów budowano wówczas te domki, a w małych miasteczkach i wsiach nie było automatycznych rogatek. Te założono u nas dopiero około piętnastu lat temu.
Noce dla kogoś nieprzyzwyczajonego do kolejarskich klimatów były czymś niepowtarzalnym. Każdy nadjeżdżający pociąg było słychać już z daleka, a jego przejazdom towarzyszył akompaniament podskakującego na kredensie szkła........ :mrgreen: Szczególnym zjawiskiem był przejazd pociągu towarowego, złożonego z czterdziestu wagonów ciągniętych przez gagarina...To trzeba usłyszeć, poczuć, drżenie ziemii przy przejeździe tej spalinówki jest niesamowite.

Kolejnictwo nigdy specjalnie mnie nie fascynowało. Może dlatego, że widywałem pociągi z bliska, zwykle w ruchu, ze dwa razy i stojące...Mimo małej styczności z samymi ciuchciami zawsze był jakiś kontakt z ludźmi, którzy kręcili się w tym temacie "od kuchni", co chwila coś się psuło, a to rogatki, a to łączność i wizyty techników były dość częste. Może dlatego nie widziałem nic ciekawego w temacie, któreykojarzył mi się z rozpiską pociągów, nocną zmianą i machaniem korbami opuszczającymi rogatki.... Mimo to przyznam, że TA lokomotywa coś w sobie ma.

A tak przy okazji, właśnie sobie coś uświadomiłem. Pamiętam jeszcze widoki normalnie eksploatowanych parowozów, sporadycznie lecz jednak......
Amerykaniec: "Ok, we have George Bush but we have Stevie Wonder, Bob Hope and Jonny Cash too!"
Polak: "We have Kaczyński and... No Wonder, No Hope and No Cash..."
CyklonB

Post autor: CyklonB »

możecie mi powiedzieć która lokomotywa to gagarin, która stonka a która rumun? nie orientuję się w tym a chciałbym... dajcie zdjęcia jak możecie
Awatar użytkownika
Cinek
-#Weteran
-#Weteran
Posty: 2290
Rejestracja: 2005-01-21, 22:35
Lokalizacja: z pomorza

Post autor: Cinek »

"Gagarin":

Obrazek

Nie mam pojęcia, co to "stonki i rumuny", może chodziło mu o lokalne menelstwo? :mrgreen:
Amerykaniec: "Ok, we have George Bush but we have Stevie Wonder, Bob Hope and Jonny Cash too!"
Polak: "We have Kaczyński and... No Wonder, No Hope and No Cash..."
CyklonB

Post autor: CyklonB »

niezła maszyna, mieszkam dość blisko torów i jeżdżą tu prawie same towarowe pociągi ale gagarina nigdy nie widziałem...


takie maszyny tutaj jeżdżą:
Obrazek
albo czasami trafi się taka:
Obrazek
Maateusz
-#Junior
-#Junior
Posty: 127
Rejestracja: 2005-02-22, 12:33
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Maateusz »

Ja się troche interesowałem tym tematem. O ile się nie myle to ta pierwsza to ST-44 a druga to nie wiem, podobna do EU-07, ale to nie ta chyba. Nie widziałem jeszcze takiej.
Zajefajny symulator, fajna strona: http://www.eu07.pl/
Myszon

Post autor: Myszon »

CyklonB pisze:niezła maszyna, mieszkam dość blisko torów i jeżdżą tu prawie same towarowe pociągi ale gagarina nigdy nie widziałem...


takie maszyny tutaj jeżdżą:
Obrazek

To jest właśnie "stonka" czyli SM42

albo czasami trafi się taka:
Obrazek
A to "Rumun" - ST43.

Pozdrawiam kolejowo :-)

Myszon (być może przyszły Syreniarz, a na pewno Miłośnik Kolei :-))
Awatar użytkownika
syreniarz1992
-#Weteran
-#Weteran
Posty: 2631
Rejestracja: 2005-01-24, 16:21
Lokalizacja: Kraków

Post autor: syreniarz1992 »

060DA maja migacze od syreny

Obrazek

o światłach nie wspominam bo połowa lokomotyw ma syrenowskie :lol:
Awatar użytkownika
Cinek
-#Weteran
-#Weteran
Posty: 2290
Rejestracja: 2005-01-21, 22:35
Lokalizacja: z pomorza

Post autor: Cinek »

syreniarz1992 pisze:o światłach nie wspominam bo połowa lokomotyw ma syrenowskie

Ostatnio zastanawiałem się nad światłami, na moje oko t co mają lokomotywy jest znacznie większej średnicy, niż reflektor syrenowski.
Amerykaniec: "Ok, we have George Bush but we have Stevie Wonder, Bob Hope and Jonny Cash too!"
Polak: "We have Kaczyński and... No Wonder, No Hope and No Cash..."
Kumpelek

Post autor: Kumpelek »

Mój kumpel z klasy ma bzika na punkcie kolei :D
Więc Syreniarzu mogę Ci podać do niego gg :P
CyklonB

Post autor: CyklonB »

Cinek pisze:Ostatnio zastanawiałem się nad światłami, na moje oko t co mają lokomotywy jest znacznie większej średnicy, niż reflektor syrenowski.
heh coś o tym akurat wiem :) "rumuny" czyli st43 mają reflektory o dużej średnicy na 110V (jak zajrzeć do środka to tam jest duża wkręcana żarówka jak w żyrandolu) sp42 czyli ta zielona z czerwonym paskiem chyba ma takie same. w ramach ciekawostki powiem jeszcze że znajomy kolejarz zrobił kiedyś mojej babci wielki grill z takiego właśnie reflektora

060DA i gagariny nie wiem jakie mają światła ale możliwe że 060DA ma faktycznie od syreny... te lokomotywy widziałem tylko na zdjęciach
CyklonB

Post autor: CyklonB »

http://ssb.strefa.pl/mitor/galeria/sm31-149_01.jpg
tą maszyne widziałem z bliska tylko raz, muszę powiedzieć że robi wrażenie
Awatar użytkownika
syreniarz1992
-#Weteran
-#Weteran
Posty: 2631
Rejestracja: 2005-01-24, 16:21
Lokalizacja: Kraków

Post autor: syreniarz1992 »

409da maja syrenowskie

i wszelkie małe przetokówki
Awatar użytkownika
syreniarz1992
-#Weteran
-#Weteran
Posty: 2631
Rejestracja: 2005-01-24, 16:21
Lokalizacja: Kraków

Post autor: syreniarz1992 »

a oto jamnik mój ulubiony elektrowóz

Obrazek
Awatar użytkownika
Cinek
-#Weteran
-#Weteran
Posty: 2290
Rejestracja: 2005-01-21, 22:35
Lokalizacja: z pomorza

Post autor: Cinek »

CyklonB pisze:tą maszyne widziałem z bliska tylko raz, muszę powiedzieć że robi wrażenie

czegos takiego w życiu nie widziałem, a kształt ma trudny do pomylenia... :shock: :lol:
Amerykaniec: "Ok, we have George Bush but we have Stevie Wonder, Bob Hope and Jonny Cash too!"
Polak: "We have Kaczyński and... No Wonder, No Hope and No Cash..."
ODPOWIEDZ