Syrena 105 LUX - by razor34 Doszła SHL M11W :D

Pochwal się swoim pojazdem, technicznym wynalazkiem, udanymi zakupami. <br>Wszystko ściśle związane z motoryzacją.
razor34
-#Nowy nabytek forum
-#Nowy nabytek forum
Posty: 38
Rejestracja: 2010-11-30, 11:05
Lokalizacja: Śliwice

Syrena 105 LUX - by razor34 Doszła SHL M11W :D

Post autor: razor34 »

Witam wszystkich, chciałem się pochwalić moją syreną 105 L. Mam 16 lat i jestem fanem polskiej motoryzacji :D Posiadam jeszcze PF 126p z 91'. Syrenki szukałem już od dłuższego czasu, i dowiedziałem się że jest 40 km ode mnie za 300 zł w częściach. No to zadzwoniłem i kupiłem ją w ciemno :lol: ale mówiła że dopiero będzie można przyjechać po nią w sobotę. Cały tydzień się zastanawiałem co to będzie, jak wygląda itp. :lol: Gdy pojechaliśmy pan otworzył nam garaż i odrazu się zdziwiliśmy. buda syrenki stała na kilku paletach około 1,5m nad zemią :shock: Rama stała obok razem z kołami, a wszystkie części typu silnik szkrzynia leżały przed syreną. już byłem pozytywnie zaskoczony bo podłoga była wymieniona tylko zostały progi do zrobienia, lecz nie widziałem błotników i drzwi. Gdy wkońcu zdjeliśmy syrenę okazały się wszystkie błotniki i drzwi, i były one nowe! :shock: Gdy poszedłem do tej pani wytłumaczyła mi że syrena jest po jej babci, zaczął remontować ją, jej mąż ale wyjechał do pracy za granicę i nie miał czasu jej skończyć. :) Gdy już wychodziłem pani się mnie zapytała czy jak syrena będzie gotowa to czy jej mąż będzie mógł ją zobaczyć, naturalnie się zgodziłem. Gdy już wróciliśmy do domu segregowanie części zajęło mi całą sobotę i całą niedzielę. :/ W tą sobotę syrenka jedzie do blacharza na wymianę progów także w następnym tygodniu zaczynamy składanie.
A teraz jakieś zdjęcia :
Załadowana na lawetę:
Obrazek
Wszystkie częśći:
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
No i wiele innych :)
Sama syrenka :
Obrazek
Obrazek


Miłego czytania. Pozdrawiam ! :)
Ostatnio zmieniony 2011-06-03, 22:23 przez razor34, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
motonita
Moderator
Moderator
Posty: 7472
Rejestracja: 2006-12-26, 08:53
Lokalizacja: Stalowa Wola
Kontakt:

Post autor: motonita »

[Nie no a mowia ze juz okazji jezeli chodzi o syrene niema a tu jednak...:)

Super:) do przodu, jak by niepatrzec jestes w połowie remontu....

Czekamy na efekty pracy:)

A ja poporsze na PW numery syrenki.
ramy silnika budy


PoWoDzEnIa:)
Twoj symbol WSK twój bak słodko zaokrąglony...

Dewiacji posiadania nie da się wyleczyć

mój mail:
motonita@syrena.biz
Awatar użytkownika
walery
-#Youngtimer
-#Youngtimer
Posty: 378
Rejestracja: 2009-06-19, 23:58
Lokalizacja: pruszków

Post autor: walery »

niezły fart, kupiłeś sarnę za cenę jednego błotnika i do tego juz podłoga zrobiona. rób powoli, a dokładnie, widzę że masz sporo części tak więc nie powinno być problemów. jak już masz tak rozebraną sarnę to nie żałuj w piaskowanie i dobrą chemię a napewno nie będziesz żałował. rama, podłoga i to co od środka to podstawa, zrób raz a porządnie i już nigdy nie będziesz do tego wracał. powodzenia
razor34
-#Nowy nabytek forum
-#Nowy nabytek forum
Posty: 38
Rejestracja: 2010-11-30, 11:05
Lokalizacja: Śliwice

Post autor: razor34 »

rama i podłoga jest zakonserwowana 8)
a wie ktoś może co to ?
Obrazek
PYJTERSON
-#Youngtimer
-#Youngtimer
Posty: 501
Rejestracja: 2008-03-19, 16:34
Lokalizacja: Georgenberg

Post autor: PYJTERSON »

to jest uchwyt/wzmocnienie trzymania kolumny kierownicy. Dwa podłużne otwory to przychodzą do deski rozdzielczej i tam takim pałąkiem metalowym jest przykręcona kolumna kierownicy.
Pozostałe cztery otwory z drugiego krańca przychodzą do grodzi czołowej nad pedałami hamulca i sprzęgła . Pozdrawiam
jeżdżę Syreną od urodzenia non stop....
To takie małe perpetuom mobile dolnej zwrotnicy, życie po życiu na wieki Syrena :)
http://images77.fotosik.pl/645/9e851aeb87c4a225med.jpg
razor34
-#Nowy nabytek forum
-#Nowy nabytek forum
Posty: 38
Rejestracja: 2010-11-30, 11:05
Lokalizacja: Śliwice

Post autor: razor34 »

Dzięki :)
Jeszcze dziś jadę po zwrotnicę, atrapę grilla , i jakieś tam inne części. Jeszcze jest silnik i 2 skrzynie itp. I ojciec mi załawił za 250zł. Opłaca się ?
QWARUK
-#Youngtimer
-#Youngtimer
Posty: 429
Rejestracja: 2010-03-01, 21:34
Lokalizacja: Białobrzegi

Post autor: QWARUK »

Super zakup :ok3
Kuj żelazo puki gorące - zbieraj graty, silniki itp.
razor34
-#Nowy nabytek forum
-#Nowy nabytek forum
Posty: 38
Rejestracja: 2010-11-30, 11:05
Lokalizacja: Śliwice

Post autor: razor34 »

Czekam do soboty i wtedy składamy :)
Już się nie mogę doczekać, jak ona będzie wyglądać :helm
A te błotniki to ciężko się zakłada ?
Awatar użytkownika
PawelOlesno
-#Youngtimer
-#Youngtimer
Posty: 964
Rejestracja: 2009-06-07, 15:25
Lokalizacja: Olesno Śląskie

Post autor: PawelOlesno »

Kolego za 250 zł się opłaca :) tak w ogóle to cześc :) Jak któryś z Kolegów napisał masz już połowę roboty za sobą. Za taką cenę :) Ale CI się udało. Co do zakładania błotników, nie jest to jakoś specjalnie trudne i ciężkie. Dasz radę ;) Z tym że ja bym osobiście bym zrobił tak. Zanim je założysz to od strony wewnętrznej pomalował bym je farbą chlorokauczukową, minimum dwie warstwy. I tam gdzie blacha błotnika i blacha z budy będą się stykać też. Wtedy będziesz miał pewność że rdza Ci tam nie wyjdzie. Tylko nie możesz malować na gołą blachę, więc jeśli tam gdzieś masz odrapaną tą minię którą pokryte są błotniki to. to popraw też minią. Taka moja rada. Pozdrawiam.
''Nie matura, lecz chęć szczera, zrobi z Ciebie oficera''
razor34
-#Nowy nabytek forum
-#Nowy nabytek forum
Posty: 38
Rejestracja: 2010-11-30, 11:05
Lokalizacja: Śliwice

Post autor: razor34 »

te błotniki i drzwi są zabezpieczone przed rdzą, od zewnątrz jak i wewnątrz także nie mam się o co martwić :lol: martwi mnie to że brakuje kilka talji do środka głównie tapicerki ( tylna kanapa, fotel pasażera, boczki) wszysztko w kolorze czerwonym. Ale na początek muszę złożyć blacharsko potem się martwić :helm
Awatar użytkownika
CZESIO1958
-#Stara Gwardia
-#Stara Gwardia
Posty: 4293
Rejestracja: 2009-06-07, 19:20
Lokalizacja: Mysłowice

Post autor: CZESIO1958 »

Kurde miałeś farta i tyle :ok3
powodzenia i niech Moc bedzie z Tobą :helm
motomania na luzie
razor34
-#Nowy nabytek forum
-#Nowy nabytek forum
Posty: 38
Rejestracja: 2010-11-30, 11:05
Lokalizacja: Śliwice

Post autor: razor34 »

Wcześniej miałem już kupować syrene 105 z nowymi błotnikami do wstawienia i tam pare innych dupereli, ale progów i podłogi już prawie nie było. i to jeszcze za 2000zł.Postanowiłem się wstrzymać i opłacało się :lol: :grinser
Awatar użytkownika
Poczwar
-#Nowy nabytek forum
-#Nowy nabytek forum
Posty: 58
Rejestracja: 2010-10-01, 15:57
Lokalizacja: Grudziądz/Gdańsk
Kontakt:

Post autor: Poczwar »

No trafiło Ci się :D A skąd dokładnie? Te Śliwice to te z kujawsko-pomorskiego?
Politechnika - I czujesz, że żyjesz... ;)

Mietek Team - www.mietekteam.com :D
razor34
-#Nowy nabytek forum
-#Nowy nabytek forum
Posty: 38
Rejestracja: 2010-11-30, 11:05
Lokalizacja: Śliwice

Post autor: razor34 »

Tak. A kupiłem ją z Laskowic. :lol:
Awatar użytkownika
syrena104bili
-#Weteran
-#Weteran
Posty: 2021
Rejestracja: 2010-03-14, 15:32
Lokalizacja: Pionki

Post autor: syrena104bili »

witam kolege widzę że zagorzały i młody fan motoryzacji , ja mam 18 lat i zaczołem przygodę z syrenami od 12 roku życia wtedy kupiłem 104 i przez 6 lat remontowałem :/ ale za to teraz wygląda tak : http://syrena.nekla.pl/forum/viewtopic.php?t=11318 a od niedawna stałem się nabywcą 105l - http://syrena.nekla.pl/forum/viewtopic.php?t=12229 i pewnie na tym się nieskończy :devil3 , serdecznie gratuluje zakupu i życze wytrwałość w remącie i żebyś mimo wszystko się nie poddawał , a swoją droga to niezła okazja po ja za swoją 105l wprawdzie wciągłej eksploatacji i ze sprinterem część dałem około 3 tys , a to prawdziwa okazja bo syreny za te pieniądze to chodziły 10 lat temu jak mój wujek kupował pierwszą , udanego remontu i powodzenia , zawsze możesz liczyć na moje rady ;)


ps : który rok tej syreny ?????
ODPOWIEDZ