Ortografia na forum

Informacje, sugestie, opinie, zażalenia, sprawy forumowiczów
Awatar użytkownika
Turn
-#Junior
-#Junior
Posty: 140
Rejestracja: 2007-04-08, 19:13
Lokalizacja: Knurów

Ortografia na forum

Post autor: Turn »

Wydzielony wasz temat o ortografii, radzę pisać coś sensownego niż wzajemnie się poniżać bo nie będzie sensu tego trzymać i podsycać spory, co zaowocuje usunięciem tematu. adameo2












syrena104bili, nic kolego do ciebie nie mam i osobiscie nie jestem jakims mistrzem ortografii ale Tobie naprawde przydaloby sie pare dobrych lekcji :>
Ostatnio zmieniony 2011-04-07, 09:07 przez Turn, łącznie zmieniany 1 raz.
Ogólnie rzecz biorąc mam wyebane na nowe plastiki. Preferuję Polskiego Fiata 70te lata !!
Polski Fiat 125p 1972
Polski Fiat 125p 1978
Polski Fiat 126p 1974
Polski Fiat 126p 1991
Awatar użytkownika
syrena104bili
-#Weteran
-#Weteran
Posty: 2021
Rejestracja: 2010-03-14, 15:32
Lokalizacja: Pionki

Post autor: syrena104bili »

lekcji miałem wystarczająco dużo , ale rozumie twoją aluzję , fakt , nie staranie napisałem ten tekst powyżej , ale trochę się śpieszyłem , a chciałem zawszeć w nim wszystko co miałem do powiedzenia :D
homer
-#Youngtimer
-#Youngtimer
Posty: 309
Rejestracja: 2005-12-25, 16:30
Lokalizacja: Łódź

Post autor: homer »

Błagam, popraw: rozumiem, starannie, zawrzeć...
W uszach świst, w oczach mgła, na liczniku dwajścia dwa!
kjan5
-#Junior
-#Junior
Posty: 169
Rejestracja: 2010-11-12, 10:37
Lokalizacja: wilków k/Mogielnica

Post autor: kjan5 »

tu jest forum gdzie mamy rozmaiwać, i skupiać sie na tym co autor chce nam przekazać czy szkółka ortografii? 8)
Syrenki da sie kochać;-)
Awatar użytkownika
syrena104bili
-#Weteran
-#Weteran
Posty: 2021
Rejestracja: 2010-03-14, 15:32
Lokalizacja: Pionki

Post autor: syrena104bili »

homer pisze:Błagam, popraw: rozumiem, starannie, zawrzeć...
no fakt masakra to co piszę , aż mnie kuje w oczy tylko jest problem w tym że jak mam takie schorzenie przez które sam nie dostrzegam swoich błędów mimo tego że dobrze znam pisownie :/ starczy...starczy... starczy ...?? :devil3
Awatar użytkownika
Sikor
-#Weteran
-#Weteran
Posty: 1583
Rejestracja: 2005-10-12, 11:37
Lokalizacja: Pruszków
Kontakt:

Post autor: Sikor »

syrena104bili pisze: mam takie schorzenie przez które sam nie dostrzegam swoich błędów mimo tego że dobrze znam pisownie :/ starczy...starczy... starczy ...?? :devil3
Dysmózgia?
Trzy cylindry, dwa takty, jeden samochód!
Dwa suwy w miniaturzef
Awatar użytkownika
PawelOlesno
-#Youngtimer
-#Youngtimer
Posty: 964
Rejestracja: 2009-06-07, 15:25
Lokalizacja: Olesno Śląskie

Post autor: PawelOlesno »

Sikor pisze:
syrena104bili pisze: mam takie schorzenie przez które sam nie dostrzegam swoich błędów mimo tego że dobrze znam pisownie :/ starczy...starczy... starczy ...?? :devil3
Dysmózgia?
ja się pytam gdzie moderator??
''Nie matura, lecz chęć szczera, zrobi z Ciebie oficera''
Awatar użytkownika
syrena104bili
-#Weteran
-#Weteran
Posty: 2021
Rejestracja: 2010-03-14, 15:32
Lokalizacja: Pionki

Post autor: syrena104bili »

Sikor pisze:
syrena104bili pisze: mam takie schorzenie przez które sam nie dostrzegam swoich błędów mimo tego że dobrze znam pisownie :/ starczy...starczy... starczy ...?? :devil3
Dysmózgia?
nie .... z mózgiem mam raczej wszystko ok , a jeśli chcesz wiedzieć to doucz się i poczytaj w fachowej literaturze , ja nie zamierzam tego objaśniać bo to nie forum poprawnej polszczyzny itp ...... i nie chcę robić bardachy w tym temacie i ciągnąć tego dalej :/
Awatar użytkownika
Mateusz
-#Weteran
-#Weteran
Posty: 2377
Rejestracja: 2005-11-21, 10:55
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Mateusz »

Piszesz coś, żeby inni forumowicze to przeczytali. Więc szanuj ludzi i zanim coś wyślesz to sprawdź pisownię w odpowiednim programie- ułatwisz czytelnikom swoich postów życie. Na innych forach, które mają poziom za takie rzeczy dostaje się bana "z automatu".
kjan5
-#Junior
-#Junior
Posty: 169
Rejestracja: 2010-11-12, 10:37
Lokalizacja: wilków k/Mogielnica

Post autor: kjan5 »

to teraz kolega bili bedzie każde zdanie sprawdzał w jakimś autoamcie żeby Pan mateusz nie miał kompleksów?
Syrenki da sie kochać;-)
Awatar użytkownika
Mateusz
-#Weteran
-#Weteran
Posty: 2377
Rejestracja: 2005-11-21, 10:55
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Mateusz »

Trochę mylisz pojęcia. Po prostu wchodząc na forum chciałbym czytać posty pisane po polsku, a nie grafomańskie wypociny. No ale jak kolega lubi czytać rzeczy napisane w ten sposób...
homer
-#Youngtimer
-#Youngtimer
Posty: 309
Rejestracja: 2005-12-25, 16:30
Lokalizacja: Łódź

Post autor: homer »

syrena104bili pisze:lekcji miałem wystarczająco dużo , ale rozumie twoją aluzję , fakt , nie staranie napisałem ten tekst powyżej , ale trochę się śpieszyłem , a chciałem zawszeć w nim wszystko co miałem do powiedzenia :D
syrena104bili pisze:homer napisał/a:
Błagam, popraw: rozumiem, starannie, zawrzeć...
no fakt masakra to co piszę , aż mnie kuje w oczy tylko jest problem w tym że jak mam takie schorzenie przez które sam nie dostrzegam swoich błędów mimo tego że dobrze znam pisownie :/ starczy...starczy... starczy ...?? :devil3
Skoro offtop jest kontynuowany: generalnie nie czepiam się pisowni, po prostu uderzyło mnie to, że piszesz "niestarannie napisałem ten tekst powyżej" i to wytłumaczenie piszesz jeszcze bardziej niestarannie... Myślałem, że może zrobisz szybki "edit" i rachu-ciachu. Daleki jestem od personalnego wytykania błędów i stękania na temat ortografii na forum, chociaż mnie też to razi. Tyle.
W uszach świst, w oczach mgła, na liczniku dwajścia dwa!
homer
-#Youngtimer
-#Youngtimer
Posty: 309
Rejestracja: 2005-12-25, 16:30
Lokalizacja: Łódź

Post autor: homer »

Jeśli nie odróżniasz pewnej stylizacji od błędu ortograficznego to dobranoc.
W uszach świst, w oczach mgła, na liczniku dwajścia dwa!
Awatar użytkownika
Sikor
-#Weteran
-#Weteran
Posty: 1583
Rejestracja: 2005-10-12, 11:37
Lokalizacja: Pruszków
Kontakt:

Post autor: Sikor »

młody pisze:Koledzy, koniec.
Koledzy, koniec.
Oooo pan moderator w końcu się wykazał, swoim autorytarnym "koniec!". Jest was tylu, że zamiast, jak nauczycielka w szkole, ucinać dyskusje, moglibyście się w wziąć za leni, dysortografów czy dysmózgów którym trudno zainstalować sobie wtyczkę do przeglądarki. Sposób pisania, to wyraz szacunku jakim darzy się odbiorcę i wy jako moderatorzy, powinniście najlepiej o tym wiedzieć. Sprawa wypływa co jakiś czas i jak zwykle nic z tego nie wynika, no może poza tym, że w kraju zastraszająco rośnie ilość wtórnych analfabetów.
Trzy cylindry, dwa takty, jeden samochód!
Dwa suwy w miniaturzef
Awatar użytkownika
Sikor
-#Weteran
-#Weteran
Posty: 1583
Rejestracja: 2005-10-12, 11:37
Lokalizacja: Pruszków
Kontakt:

Post autor: Sikor »

MIMBRO pisze:Witam.dokładnie piszmy o tym co możemy uratować,a kolegom którzy piszą nie na temat Podziękujemy!!!!
Musiałeś zabłysnąć, nie?

A moderatorom(owi) proponuje, zamiast iść na łatwiznę i ucinać dyskusje groźbami podzielić ten temat i przenieść do odpowiedniego działu, bo skoro temat powraca jak bumerang, to może warto by było w końcu go wyjaśnić?
Trzy cylindry, dwa takty, jeden samochód!
Dwa suwy w miniaturzef
ODPOWIEDZ