Brak dowodu rejestracyjnego, zaginął

Materiały i informacje historyczne. Zmiany w czasie produkcji, identyfikacja części, detali,roczników, pytania o oryginalność.

felix1
Posty: 2
Rejestracja: 2011-07-08, 18:50
Lokalizacja: warszawa

Brak dowodu rejestracyjnego, zaginął

Post autor: felix1 »

Witam właśnie natrafiłem na syrenę 104, która chcę kupić ,ale jest problem bo zaginął dowód rejestracyjny ale tablice rejestracyjne pozostały, właściciele już niestety nie żyje. Moje pytanie jest takie, czy była by możliwość zarejestrowanie auta bez dowodu rejestracyjnego.Bardzo proszę was o pomoc. Pozdrawiam.

Uprzejmie proszę o stosowanie interpunkcji. Pozdrawiam moderator.
Ostatnio zmieniony 2011-07-09, 23:23 przez felix1, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
arturromarr
-#Weteran
-#Weteran
Posty: 1633
Rejestracja: 2006-07-03, 14:19
Lokalizacja: Łódź

Post autor: arturromarr »

Jak właściciel nie żyje to spadkobiercy muszą przejąć auto i wyrobić mu nowy dowód jeśli auto jest zarejestrowane.
Mariusz
-#Weteran
-#Weteran
Posty: 2197
Rejestracja: 2006-01-05, 19:10
Lokalizacja: Bielsko - Biała

Post autor: Mariusz »

jeśli auto ma właściciela lub właścicieli - spadkobierców po zmarłym właścicielu to normalnie kupujesz auto spisujesz umowe dają ci ksero wyroku w sprawie postępowania spadkowego i normalnie idziesz i rejestrujesz auto
jeśli nie mają to będzie problem z zarej. bo MUSISZ mieć akt własności (umowę) dowód rej nie jest potrzebny, wystarczy w umowie napisać że się zgubił

podstawą do rejestracji jest AKT WŁASNOŚCI - CZYLI UMOWA KUPNA ZAWARTA ZE SPADKOBIERCAMI MAJĄCYMI PRAWO DO SAMOCHODU POTWIERDZONE WYROKIEM SĄDU - bez tego daj se spokój
SyrenaBielskoklub
zapraszam też na:
www.martech.bielsko.pl
www.polmozbytbielsko.pl pierwszy i jedyny prawdziwy sklep z częściami do Syreny.
felix1
Posty: 2
Rejestracja: 2011-07-08, 18:50
Lokalizacja: warszawa

Post autor: felix1 »

A jeżeli auto nie posiada spadkobiercy to co wtedy???
Awatar użytkownika
piotker
młody syreniarz
młody syreniarz
Posty: 237
Rejestracja: 2010-04-08, 21:41
Lokalizacja: Turek, woj.Wlkp.
Kontakt:

Post autor: piotker »

To nie zarejestrujesz takiego auta.
Chłopaki Ci napisali co musisz mieć do rejestracji.
---------------------------------------------
Syrena 105L, 1979, biegi w kier.
Romet 750, 1978 oryginał od nowości
Silnik rowerowy GNOM
Tu filmik z moją syrenką
http://www.youtube.com/watch?v=RtEnMOXyeME
Mariusz
-#Weteran
-#Weteran
Posty: 2197
Rejestracja: 2006-01-05, 19:10
Lokalizacja: Bielsko - Biała

Post autor: Mariusz »

felix1 pisze:A jeżeli auto nie posiada spadkobiercy to co wtedy???

Mariusz pisze:podstawą do rejestracji jest AKT WŁASNOŚCI - CZYLI UMOWA KUPNA ZAWARTA ZE SPADKOBIERCAMI MAJĄCYMI PRAWO DO SAMOCHODU POTWIERDZONE WYROKIEM SĄDU - bez tego daj se spokój

myślałem że to jasne
SyrenaBielskoklub
zapraszam też na:
www.martech.bielsko.pl
www.polmozbytbielsko.pl pierwszy i jedyny prawdziwy sklep z częściami do Syreny.
Awatar użytkownika
arturromarr
-#Weteran
-#Weteran
Posty: 1633
Rejestracja: 2006-07-03, 14:19
Lokalizacja: Łódź

Post autor: arturromarr »

jak nie ma spadkobierców to auto chyba przechodzi na własność skarbu państwa i trafia na licytację, ale to bardzo rzadki przypadek. Gość nie miał dzieci rodziny, żony?
kartezjush
Posty: 8
Rejestracja: 2012-01-08, 00:02
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: kartezjush »

Podpinam się. Moja sytuacja jest taka: syrenka należała/y do mojego ojca, dowód rej nie wiadomo gdzie jest, na aucie czarne tablice - wiadomo, umowa była widziana ostatnio 300 lat temu. Jak to zarejestrowac?


Dodam, że ojciec żyje i ma się dobrze :D
OLO
-#Junior
-#Junior
Posty: 150
Rejestracja: 2011-11-17, 22:00
Lokalizacja: Wawa

Post autor: OLO »

Skoro należy do ojca to wyślij go po nowy dowód do WK
kartezjush
Posty: 8
Rejestracja: 2012-01-08, 00:02
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: kartezjush »

I to tyle? Rozumiem, że pokaże dowód osobisty i po wypełnieniu sterty papierów nie bedzie problemu tak?
OLO
-#Junior
-#Junior
Posty: 150
Rejestracja: 2011-11-17, 22:00
Lokalizacja: Wawa

Post autor: OLO »

Nie wiem czy lepiej jak zginie, zniszczy sie na proszek czy jak go ukradną.
Tak czy inaczej gratis nie dadzą :)
Awatar użytkownika
zzr2320
-#Youngtimer
-#Youngtimer
Posty: 565
Rejestracja: 2010-04-23, 08:33
Lokalizacja: Gurny Ślonsk

Post autor: zzr2320 »

kartezjush pisze:Podpinam się. Moja sytuacja jest taka: syrenka należała/y do mojego ojca, dowód rej nie wiadomo gdzie jest, na aucie czarne tablice - wiadomo, umowa była widziana ostatnio 300 lat temu. Jak to zarejestrowac?


Dodam, że ojciec żyje i ma się dobrze :D

To niech pójdzie do urzędu z tekstem: "dzień dobry, zgubił mi się dowód z auta, może mi pani powiedzieć, co mam wypełnić?"

Oczywiście nie wydadzą mu dowodu bez potwierdzenia aktualnego OC i kwitu z przeglądu, które to nie wiem jak mieliby wydać bez dowodu. Może urząd wyda zaświadczenie dla ubezpieczalni i dla diagnosty?
...po prostu Zipa
Awatar użytkownika
ryfiu
-#Junior
-#Junior
Posty: 108
Rejestracja: 2010-10-31, 17:19
Lokalizacja: Nowy Tomyśl
Kontakt:

Post autor: ryfiu »

Witam. Nie chciałbym się tu wcinać. kartezjush , myślę że możesz zrobić tak jak ja. A mianowicie: kupiłem Syrenę bez dowodu rejestracyjnego , spisałem normalną umowę itd. Po całym remoncie załatwiłem kononserwatora itd. Aby zarejestrować musiałem zrobić przegląd wieczysty którego bez dowodu nie chcieli mi zrobić. Udałem się do WK w miejscowości gdzie była ostatni raz rejestrowana i otrzymałem zaświadczenie gdzie w uwagach dodano : " Zaświadczenie wydano w związku z brakiem dowodu rejestracyjnego w celu przeprowadzenia badania technicznego." Jest tam wzmianka że pojast był zarejestrowany pod numerem rej XXX XXX. Wszystko ze starych archiwum z księgi rejestracyjnych. Ten sam papier okazałem podczas rejestracji w moim WK. Myślę że możesz zrobić tak samo , spisz umowę z ojcem (nie trzeba podbijać już w Urzędzie skarbowym) wpisz kwotę do 1000zł , nie róbcie darowizny bo za dużo zachodu , jedź do WK że chcesz papier do przeglądu o potwierdzeniu ze taki pojazd był tam zarejestrowany pod takimi i takimi numerami (opłata chyba 16zł) , robisz przegląd i rejestrujesz. Na przeglądzie warto dodać że są stare tablice rejestracyjne bo coś tam dopiszą i później jest łatwiej w WK. Myślę że coś to pomoże komuś ... pozdrawiam wszystkich

[ Dodano: 2012-07-28, 12:25 ]
.. A i zapomniałem dodać że w WK musiałem też dać zaświadczenie pod rygorem karnym jak napisał kolega wyżej że pojazd jest twoją własnością a dowód rejestracyjny zaginął i wpisać że np podzcas porządków itp ,, wzory są w necie ...
Awatar użytkownika
motonita
Moderator
Moderator
Posty: 7472
Rejestracja: 2006-12-26, 08:53
Lokalizacja: Stalowa Wola
Kontakt:

Post autor: motonita »

ryfiu pisze: Aby zarejestrować musiałem zrobić przegląd wieczysty którego bez dowodu nie chcieli mi zrobić.
to nie jest przegląd to jest potwierdzenie stanu i do tego DR jest niepotrzebny ... jak sie ktos kłuci niech pokaze paragraf pod to...
Twoj symbol WSK twój bak słodko zaokrąglony...

Dewiacji posiadania nie da się wyleczyć

mój mail:
motonita@syrena.biz
Awatar użytkownika
ryfiu
-#Junior
-#Junior
Posty: 108
Rejestracja: 2010-10-31, 17:19
Lokalizacja: Nowy Tomyśl
Kontakt:

Post autor: ryfiu »

Tak wiem , ale niestety diagności na co dzień nie robią takich aut i wszyscy chcą mieć jak najwięcej pokserowanych papierów bo się boją i tyle. U mnie akurat tak było... Znajomość paragrafów i procedur w urzędach i innych siedzibach jest słaba. Wszyscy robią wszystko odruchowo na pamięć :-) Jeżeli coś nowego to zaraz problemy i masa telefonów ...
ODPOWIEDZ