Polonezzzz.....

Pochwal się swoim pojazdem, technicznym wynalazkiem, udanymi zakupami. <br>Wszystko ściśle związane z motoryzacją.
Awatar użytkownika
Cinek
-#Weteran
-#Weteran
Posty: 2290
Rejestracja: 2005-01-21, 22:35
Lokalizacja: z pomorza

Polonezzzz.....

Post autor: Cinek »

Dzisiaj skończyliśmy jedną stronę Poloneza. Ochrzciłem go Gucio. Dlaczego?
Auto było przeznaczone do ciągnięcia przyczepki, i tym podobnych szczytnych zadań. Kosztowało nas 700 zł, w tym instalacja gazowa z długim terminem homologacji, hak, i gratis w postaci kulania sie do przodu. :mrgreen: Wyglądał nieźle, progi zdrowe, trochę podgnite błotniki i drzwi z dołu, cóż - nikt nie spodziewa się cudów po poldasie z 1992 o wartości nowego haka holowniczego. Wzięliśmy się za drobny remoncik i - o matko! :shock:
Błotniki wygnite - małe wżery okazały się rozległe....nadkola zewnętrzne również skorodowane, wewnętrzne do podłatania...dziurawa podłużnica i wieżyczki do których umocowane są resory... w sumie po wycięciu zgnilizny trochę tego Poloneza ubyło... :mrgreen:
Nie było co biadolić, kupiliśmy nowe elementy i wymieniamy. Przy okazji auto dostało nowe progi, choć stare były nienajgorsze, podłatało się nieco konstrukcje w środku. Najgorsza strychnina z prawej strony już zażegnana, podłużnica zrekonstruowana, błotnik tylni wstawiony, przedni ma wymienioną reperaturę. Drzwi być może dostaną nowe płaty.
Zdążyłem wymienić przednie teleskopy na nowe, wszystkie tarcze hamulcowe (miałem nowe klocki, ale te w aucie zdaje się były świeże) wyczyściłem i przesmarowałem tylnie zaciski (makabra - kto ma 125p ten wie dlaczego), przeczyściłem przewody hamulcowe, zostało mi tylko rozebranie i oczyszczenie przednich zacisków, ale to w wolnym czasie. Z blacharki pozostała lewa strona, czyli błotnik tylni, próg, płaty drzwi (być może) i podszybie przednie....
Tym sposobem Polonez zamiast pracowitej pszczółki okazał się kosztownym trutniem. Ale i tak go lubię....stąd imię. :jupi:


P.S. Foty - robię co jakiś czas, może nie na bieżąco bo mi się nie chce - ale zapodam gdy trut...pardon, Gucio, zostanie ukończony. ;D
Amerykaniec: "Ok, we have George Bush but we have Stevie Wonder, Bob Hope and Jonny Cash too!"
Polak: "We have Kaczyński and... No Wonder, No Hope and No Cash..."
Awatar użytkownika
sereniarz(atom1)
-#Weteran
-#Weteran
Posty: 2467
Rejestracja: 2005-07-28, 23:41
Lokalizacja: z Podlasia
Kontakt:

Post autor: sereniarz(atom1) »

niezle, wczoraj moj kolega kupil poldka z 94 za 500 zl;) takze z gazem i hakiem niestety oc konczy sie w grudniu a przeglad robiony mial tydzien temu;) poldek ma przeciekajacy szyber, 2 alusy i tez nie wyglada tragicznie:D a najlepsze jest to ze tam sa siedzenia prawie kubelki!! tak super wyprofilowane widzial kto takie co?
30 VI 1983 po 30 latach produkcji zaprzestano wytwarzania Syreny ;-(
http://img47.imageshack.us/img47/1990/m ... zy1jb5.jpg
Awatar użytkownika
DAN-CTT
-#Youngtimer
-#Youngtimer
Posty: 367
Rejestracja: 2005-07-05, 07:06
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Post autor: DAN-CTT »

najprawdopodobniej ma fotele InterGroclin :mrgreen:
CHCĘ REMONTOWAĆ WAWĘ...

...ale najpierw remont Syreny

www.klasycznie.pl
Awatar użytkownika
sereniarz(atom1)
-#Weteran
-#Weteran
Posty: 2467
Rejestracja: 2005-07-28, 23:41
Lokalizacja: z Podlasia
Kontakt:

Post autor: sereniarz(atom1) »

juz przesylam foteczki!! tego polonezika za 500 :) no wiec 1 to fotka foteli!! widzial ktos takie??? i jeszcze zapytam moze akurat ktos ma na zbyciu 2 takie felgi aluski jak na ostatniej focie:) bo koles szuka
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
30 VI 1983 po 30 latach produkcji zaprzestano wytwarzania Syreny ;-(
http://img47.imageshack.us/img47/1990/m ... zy1jb5.jpg
Awatar użytkownika
Wojt
-#Weteran
-#Weteran
Posty: 2042
Rejestracja: 2005-05-02, 12:45
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Wojt »

DAN-CTT pisze:najprawdopodobniej ma fotele InterGroclin :mrgreen:
To właśnie te, hit wczesnych lat 90 tych i do tego jeszcze ospoilerowanie Oricari :rotfl:

PS
Te fotele miały czasem pompowaną poduszkę pod lędźwie :mrgreen:
...no i poszedł biedaczysko, po szerokim szukać świecie czegoś, co jest bardzo blisko.
Awatar użytkownika
Cinek
-#Weteran
-#Weteran
Posty: 2290
Rejestracja: 2005-01-21, 22:35
Lokalizacja: z pomorza

Post autor: Cinek »

Ooo, taki jak moja padaka! :lol:
Amerykaniec: "Ok, we have George Bush but we have Stevie Wonder, Bob Hope and Jonny Cash too!"
Polak: "We have Kaczyński and... No Wonder, No Hope and No Cash..."
Awatar użytkownika
sereniarz(atom1)
-#Weteran
-#Weteran
Posty: 2467
Rejestracja: 2005-07-28, 23:41
Lokalizacja: z Podlasia
Kontakt:

Post autor: sereniarz(atom1) »

hehe one wszystkie takie ;P ale 120 ganial za moim Jankiem bo tak sie nazywa moj passat:D ale o tym moze w pochwal sie napisze:P haha ale te fotele bardzo mi sie podobaja!!
30 VI 1983 po 30 latach produkcji zaprzestano wytwarzania Syreny ;-(
http://img47.imageshack.us/img47/1990/m ... zy1jb5.jpg
Awatar użytkownika
Cinek
-#Weteran
-#Weteran
Posty: 2290
Rejestracja: 2005-01-21, 22:35
Lokalizacja: z pomorza

Post autor: Cinek »

Fotele są niezłe <ok>, zresztą prawie każdy fotel jest lepszy niż oryginał, kto wie może też coś lepszego zapodam. :)
Amerykaniec: "Ok, we have George Bush but we have Stevie Wonder, Bob Hope and Jonny Cash too!"
Polak: "We have Kaczyński and... No Wonder, No Hope and No Cash..."
Awatar użytkownika
Wojt
-#Weteran
-#Weteran
Posty: 2042
Rejestracja: 2005-05-02, 12:45
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Wojt »

W tych oryginalnych, starego typu, to się siedzi jak na domowym fotelu.

Natomiast te nowsze, montowane chyba od 93 roku, twardsze, ale cholernie wygodne - nawet w porównaniu do wielu zagramanicznych samochodów
...no i poszedł biedaczysko, po szerokim szukać świecie czegoś, co jest bardzo blisko.
Awatar użytkownika
Cinek
-#Weteran
-#Weteran
Posty: 2290
Rejestracja: 2005-01-21, 22:35
Lokalizacja: z pomorza

Post autor: Cinek »

Kanapy są dobre, jak już zauważyłeś, w domu. ;)
Amerykaniec: "Ok, we have George Bush but we have Stevie Wonder, Bob Hope and Jonny Cash too!"
Polak: "We have Kaczyński and... No Wonder, No Hope and No Cash..."
Awatar użytkownika
Sokół
-#Youngtimer
-#Youngtimer
Posty: 705
Rejestracja: 2005-11-06, 13:24
Lokalizacja: Szydłowiec

Post autor: Sokół »

Poldas fajna rzecz...a teraz zima, driftuje jak bmw :lol:
Awatar użytkownika
DAN-CTT
-#Youngtimer
-#Youngtimer
Posty: 367
Rejestracja: 2005-07-05, 07:06
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Post autor: DAN-CTT »

Też kiedyś miałem Poldera, ale tzw przejściówkę z 90r. Jak przychodziła zima, to się aż paliłem do jazdy po zaśnieżonych drogach. Latał bokiem aż miło...

...a teraz mam Sierrę 2.0 i dopiero wiem co znaczy lecieć bokiem. Właśnie wczoraj sobie śmigałem :mrgreen:
CHCĘ REMONTOWAĆ WAWĘ...

...ale najpierw remont Syreny

www.klasycznie.pl
Awatar użytkownika
sereniarz(atom1)
-#Weteran
-#Weteran
Posty: 2467
Rejestracja: 2005-07-28, 23:41
Lokalizacja: z Podlasia
Kontakt:

Post autor: sereniarz(atom1) »

naped na tyl to podstawa do takich zabaw...ale na dobrym recznym tez mozna conieco przydzikowac :D tez wczoraj smigalem ;P tyko pasat jest troche zaduzy ;p
30 VI 1983 po 30 latach produkcji zaprzestano wytwarzania Syreny ;-(
http://img47.imageshack.us/img47/1990/m ... zy1jb5.jpg
Awatar użytkownika
Sokół
-#Youngtimer
-#Youngtimer
Posty: 705
Rejestracja: 2005-11-06, 13:24
Lokalizacja: Szydłowiec

Post autor: Sokół »

Ja jak miałem Kadetta to fajnie się na recznym śmigało, teraz mam Vectre B i wogóle się do zabawy nie nadaje :cry: przód znosi :( tzn. tatus miał Kadetta a teraz ma Vectre :)
Marcinek 77

Post autor: Marcinek 77 »

Moj tatko mial kiedys starego zielonego poldasa rok 77 fajny byl milo go wspominam :wink:
ODPOWIEDZ