Co to ?? Syrena 607

Materiały i informacje historyczne. Zmiany w czasie produkcji, identyfikacja części, detali,roczników, pytania o oryginalność.

Awatar użytkownika
anabol
-#Administrator
-#Administrator
Posty: 3145
Rejestracja: 2008-11-17, 12:10
Lokalizacja: Białobrzegi n Pilicą
Kontakt:

Post autor: anabol »

jak to zwykle bywa pełno szumu i ślad po niej zaginął, nikt nic nie wie, żadnych zdjęć ani nic o_O
O czystość forumowych szeregów dbają specjalnie przeszkoleni funkcjonariusze spraw wewnętrznych - moderatorzy.

>wujek Sławek<
Awatar użytkownika
Kozak90
Moderator
Moderator
Posty: 3229
Rejestracja: 2011-04-25, 12:59
Lokalizacja: Pieńsk

Post autor: Kozak90 »

Tak to jest niestety. Ludzie nie radzą sobie z remontem 105L a co dopiero z takim rarytasem. Według mnie są trzy możliwości:
-Trafiła do konkretnego kolekcjonera między setki i inne prototypy
-Stoi na podwórku u Pana Henia obłożona oponami i spawy zaczynają rdzewieć
-Została przerobiona na buggy

Miejmy nadzieje,że jest odbudowywana sumiennie. Jeżeli tak jest to błagam o fotki.
Mariusz
-#Weteran
-#Weteran
Posty: 2197
Rejestracja: 2006-01-05, 19:10
Lokalizacja: Bielsko - Biała

Post autor: Mariusz »

Wy to byście chcieli żeby właściciel pokazywał każdą śrubkę jaką przykręca jak ja w komarku.
Napisałem Wam. Prace wstrzymała kasa. A raczej inne wydatki.
Jak prace ruszą i właściciel będzie chciał to się ujawni.
I nie jest przerobiona na buggi i nie stanęła u Pana Henia i nie jest miedzy setką innych..

Ma zrobione hamulce, ramę i jest w trakcie poprawek po poprzednim blacharzu który ją tylko spartaczył.
Pare osób z forum wie ode mnie co i jak..
Takie samochody robi się kilka lat :ok3
SyrenaBielskoklub
zapraszam też na:
www.martech.bielsko.pl
www.polmozbytbielsko.pl pierwszy i jedyny prawdziwy sklep z częściami do Syreny.
Awatar użytkownika
Kozak90
Moderator
Moderator
Posty: 3229
Rejestracja: 2011-04-25, 12:59
Lokalizacja: Pieńsk

Post autor: Kozak90 »

No to mnie uspokoiłeś. Ale w razie czego będę śledził allegro. Może wypłynie. :ok3
QBS
-#Junior
-#Junior
Posty: 132
Rejestracja: 2013-01-14, 22:46
Lokalizacja: Łódź

Post autor: QBS »

Mariusz pisze:Takie samochody robi się kilka lat
Takie samochody robi się jak się ma pieniądze.
Mariusz pisze:jest w trakcie poprawek po poprzednim blacharzu który ją tylko spartaczył.
Takich aut nie powierza się pierwszemu lepszemu blacharzowi, no ale wiadomo jak się oszczędza z braku pieniędzy, to potem takie są efekty.
Awatar użytkownika
Kozak90
Moderator
Moderator
Posty: 3229
Rejestracja: 2011-04-25, 12:59
Lokalizacja: Pieńsk

Post autor: Kozak90 »

:ok3 :piwo: :ok3
Maciekb
-#Youngtimer
-#Youngtimer
Posty: 643
Rejestracja: 2012-04-19, 17:36
Lokalizacja: Zagnańsk

Post autor: Maciekb »

He he, no jasne że lepiej być młodym pięknym i bogatym, ale każdy próbuje realizować motoryzacyjne marzenia, i choćby go ta realizacja przerastała w pewnym momencie, to myślę że zawsze warto próbować :grinser
Polski Fiat 125p '72
ZAZ Zaporożec 968 '77
FSO Syrena 104 '69
FSM Syrena 105 '73
FSC Star 3W200-803 '80
Wartburg 1.3 '90
Renault Safrane 3.0 RXE '94
Fiat Seicento 900 SX '99
Mariusz
-#Weteran
-#Weteran
Posty: 2197
Rejestracja: 2006-01-05, 19:10
Lokalizacja: Bielsko - Biała

Post autor: Mariusz »

Gadanie nie bardzo ma teraz sens.
Będzie robiona przez fachowców najlepszych jakich znam.
Teraz śpi sobie smacznie.
SyrenaBielskoklub
zapraszam też na:
www.martech.bielsko.pl
www.polmozbytbielsko.pl pierwszy i jedyny prawdziwy sklep z częściami do Syreny.
Awatar użytkownika
Gieroy
-#Weteran
-#Weteran
Posty: 1843
Rejestracja: 2005-12-24, 21:53
Lokalizacja: W-wa

Post autor: Gieroy »

A kiedy ją obudzisz?
"Samochody Syrena nie są na pewno pojazdami na wskroś nowoczesnymi" mgr inż. Z. Glinka
premek
Posty: 16
Rejestracja: 2013-06-02, 09:35
Lokalizacja: Zabrze

Post autor: premek »

QBS pisze:
Mariusz pisze:Takie samochody robi się kilka lat
Takie samochody robi się jak się ma pieniądze.
Mariusz pisze:jest w trakcie poprawek po poprzednim blacharzu który ją tylko spartaczył.
Takich aut nie powierza się pierwszemu lepszemu blacharzowi, no ale wiadomo jak się oszczędza z braku pieniędzy, to potem takie są efekty.
Piękny post. Jak właściciel nie sra gotówką to nie jest godzień posiadać niczego wyjątkowego. Takie rzeczy zarezerwowane są dla wybrańców przecież. To jest jego auto, Jak zdecyduje się je pociąć i zrobić z niego kwietnik to jego sprawa.
Już się nie mogę doczekać...
Awatar użytkownika
Żuczek
-#Youngtimer
-#Youngtimer
Posty: 1411
Rejestracja: 2009-10-31, 15:53
Lokalizacja: KRK/DUB/WWA/MUN

Post autor: Żuczek »

jak juz sie zagłębiamy w takie aspekty to... to i wypowiem moj ppogld na takie sprawy....
uwazam ze lepiej by takie auto bylo zrobione niedokladnie technicznie jak oryginal, nie idealnie, ale by jezdzilo.. i bylo sprawne...
generalnie drażnia mnie ludzie co to sie spusczają ze maja nakrętke od sroby tylnego :"aromatyzatora" oryginalną... wiecej... tacy ludzie w wiekrzosci nieumieją NIC samemu robic kolo swojego auta....

natomiast cenie ludzi - jakiekolwiek by auto nie mieli - ktorzy po pierwsze maja je od kilkunstu lat ( nieuznaje fanow marki co to zmieniają auta co kilka chwil nawet na te same marke/model) masz auto to sie z nim nie rozstajesz....
a po drugie sami sobie przy nim robia wszystko.. WSZYSTKO. nie uznaje czegos takiego ze jak mam duzo kasy to ide do zakladu i mowie ze to to i to robcie a najpeiej jeszcze to i przyjde za miesiąc/ dwa /rok. dlatego bardzej szanuje auta ktore nie sa idealne ale widac- i slchyac po rozmowie ze wlasciciel wklada serce i czas w niego a nie kase...
i niemowie tgo z zazdrosci ze komus kasy zazdroszcze.... tylko uwazam ze tacy ludzie to nie są prawdziwi pasjonaci... tylko mają bo... bo est taka moda/ bo wypada miec jakis stary rupiec / bo im sie podoba wiec se kupuja jak dziecku resoraka.
no tak ze pokazywac te syrene i psie ucho jezdzic nią bo poto jest samochod!!
syrena 1.0pyr pyr
polonez 2.0Turbo
Tarpan 2.9 v6 4x4
wigry 2
http://www.muzeumratownictwa.pl/
Awatar użytkownika
KIEROWCA
-#Stara Gwardia
-#Stara Gwardia
Posty: 4555
Rejestracja: 2005-02-24, 23:43
Lokalizacja: PRL
Kontakt:

Post autor: KIEROWCA »

Nic dodać nic ująć :piwo: :ok3
::::Poradnik kompleksowej wiedzy syrenkowej ==UZUPEŁNIENIE GLINKI::::
===> http://chomikuj.pl/mariuszw2145/SYRENA <=== :dresiarz
::::Najljepsze jest nalanie do pełna w progi łoju baraniego na gorąco::::
Awatar użytkownika
PONY007
-#Youngtimer
-#Youngtimer
Posty: 1275
Rejestracja: 2008-04-06, 12:20
Lokalizacja: Kalisz

Post autor: PONY007 »

QBS pisze:
Mariusz pisze:Takie samochody robi się kilka lat
Takie samochody robi się jak się ma pieniądze.
Aż czuć cebulę.

W sumie nie ma co tego komentować, bo to tak żałosne, próżne i nowobogackie stwierdzenie, że nie mam słów- złotówki się świecą w oczach. Jak to szkoda, że taki samochód nie trafił na warsztat nie? Może przytoczę taki przykład:
http://www.vwrides.com/viewtopic.php?t= ... c&start=15
To jest właśnie artysta i pasjonat, zwróćcie uwagę na sprzęt (lub jego brak).
Obrazek
Przykład drugi:
Remontuję Żuka, nie sram pieniędzmi- ogólnie bardzo ograniczony budżet wiec wszystko rozciągnięte w czasie. Kiedyś trochę mnie to nawet denerwowało - w myślach marzyłem o "wygraniu w totka" i zrobieniu go raz dwa. Uwierzcie mi- nie warto. Po pierwsze- czy mając nieograniczony budżet znalazłbym części typu oryginalne szyby do drzwi "kurołapnych"? To prawie cud nad Wisłą, czy miałbym stary typ deski rozdzielczej- ogólnie czy te i wiele innych części bym dorobił? Nie mówię już o studiowaniu historii i wiedzy, która w tym przypadku była bardzo ograniczona i w dalszym ciągu coś mnie jeszcze potrafi zaskoczyć.
Po drugie- to moje auto, nic mnie nie goni i jego renowacja sprawia mi niesamowitą frajdę- chyba nie chciałbym mieć go już gotowego, może skończę go na emeryturze? Czemu nie! Śpieszą się jedynie sezonowcy.

Warsztacik i parę zrobionych trabantów (lub nawet już tych jaguarów) nie robi z Ciebie "Rzepeckiego".

Co do tematu Syreny- tutaj popieram to, że ten samochód powinien być zrobiony porządnie, znalezienie kogoś kto podejdzie do tematu z sercem będzie z pewnością trudne- więc dużym błędem było oddanie samochodu przypadkowej osobie.

Tutaj pojawia się drugi aspekt, ja robię samochód seryjny- a tutaj jest prototyp, pewnego rodzaju dziedzictwo i naprawdę należałoby się zastanowić co z tym zrobić. I raczej nie fajnie jest eksperymentować na takim materiale- a na pewno nie psuć. Właściciela nie znam, wiec ciężko powiedzieć "co i jak" - z poprzednich lakonicznych wypowiedzi- może po prostu trafił na ta Syrenę jak "ślepa kura ziarno" i też liczy jedynie na zysk przy odsprzedaży- mam nadzieje, że jednak nie. Przez chwilę przeszło mi przez myśl czy może iść na jakaś współprace z jakimś muzeum, ale przecież w PL "muzeach"(ew jedynie jakiś Szczecin?) lepiej nie będzie - powolne dogorywanie. Byłoby fajnie i miło, gdyby prawda była w tym, że jest u osoby z prawdziwym zacięciem i pasją i w przyszłości będzie eksponatem na miarę niektórych egzemplarzy przedwojennych Polskich Fiatów w prywatnych kolekcjach.
Robota musi być wykonana dobrze, a nie źle!
http://odrdzewiacz.fora.pl/
Forum ODRDZEWIACZ pojazdy zabytkowe- rzemiosło, fotoporadniki, techniki renowacji,odnawianie krok po kroku, remonty, technologie www.facebook.com/ForumOdrdzewiacz
Awatar użytkownika
michalalex
-#Weteran
-#Weteran
Posty: 1651
Rejestracja: 2012-03-21, 20:43
Lokalizacja: Okolice Krakowa

Post autor: michalalex »

Myślę, że skoro prace zostały tymczasowo wstrzymane to mogłaby stanąć na ten czas w Muzeum Inżynierii Miejskiej w Krakowie. Tam są wystarczające warunki, na pewno nic by się nie stało złego, a przynajmniej zainteresowani mogliby dotrzeć do prototypu. Skoro i teraz właściciel nie chwali się Syreną to pewnie i w przyszłości raczej się nie będzie pokazywał na zlotach, a tym bardziej nie będzie oprowadzał zwiedzających po swoim garażu. Mam nadzieję, że się mylę i jednak kiedyś zobaczę ją na żywo.
Syrena 104, Syrena Bosto
Awatar użytkownika
Tomasz
-#Weteran
-#Weteran
Posty: 2334
Rejestracja: 2006-11-21, 11:38
Lokalizacja: Bełdów

Post autor: Tomasz »

A ja tam jestem dobrej myśli :)
ODPOWIEDZ