104 "Hasiok"

Pochwal się swoim pojazdem, technicznym wynalazkiem, udanymi zakupami. <br>Wszystko ściśle związane z motoryzacją.
patefon95
Posty: 20
Rejestracja: 2014-02-08, 23:05
Lokalizacja: Kraków

Post autor: patefon95 »

ponieważ temat syrenki odżył, podbijam pytanie na temat szpilki :D
Awatar użytkownika
michalalex
-#Weteran
-#Weteran
Posty: 1651
Rejestracja: 2012-03-21, 20:43
Lokalizacja: Okolice Krakowa

Post autor: michalalex »

U mnie w jednym silniku jest taka sytuacja, ze bylo rozwiercone pod szpilke. Lepiej to zabierz do warsztatu, bo i tak ktos musi potem szpilke dorobic - skoro nie masz jak rozwiercic to zgaduje, ze tokarki tez nie masz. U mnie to tak wygladalo, ze na dole w bloku bylo M12, a powyzej tam gdzie jest uszczelka i glowica bylo stoczone do M10, czyli tak jak powinno byc. Nie bylo wywalania uszczelki, bo pare tysiecy przejechalem na tym silniku. Teraz mam inny, bo w tym jest kompresja rozna na cylindrach.
Wazne to wytoczyc szpilke z innej szpilki, a nie ze zwyklej sruby. Na moim silniku tak zrobil poprzedni wlasciciel i oczywiscie to dziadostwo sie ukrecilo przy pierwszej okazji. Kupilem gruba szpilke, zanioslem do tokarza i zrobil jak nalezy. Szpilke M12 znalazlem w sklepie Regmot w Krakowie (gdyby byl problem).
Syrena 104, Syrena Bosto
Awatar użytkownika
syreniarz1992
-#Weteran
-#Weteran
Posty: 2631
Rejestracja: 2005-01-24, 16:21
Lokalizacja: Kraków

Post autor: syreniarz1992 »

jutro próbuje to rozwiercić wiertłem ósemką, gwintuje na lewy gwint i popróbujemy wykręcać :piwo:
Awatar użytkownika
CZESIO1958
-#Stara Gwardia
-#Stara Gwardia
Posty: 4286
Rejestracja: 2009-06-07, 19:20
Lokalizacja: Mysłowice

Post autor: CZESIO1958 »

W handlu są wykrętaki. Wygląda jak lewy gwintownik ze sporym stożkiem.
Polecam
motomania na luzie
Awatar użytkownika
syreniarz1992
-#Weteran
-#Weteran
Posty: 2631
Rejestracja: 2005-01-24, 16:21
Lokalizacja: Kraków

Post autor: syreniarz1992 »

ze szpilką się udało, czekam na przypływ gotówki, żeby porobić szlify, regeneracje itp.
Zwrotnice udało się dopiero rozebrać w zakładzie kowalskim, po kilkunastu podgrzaniach i dospawaniu do miseczek kilkumetrowych prętów. Nie poddaje się, na dniach wrzucę fotki gotowego zawieszenia przód tył. Drążki nowe od motonity, nowe sworznie na łożyskach, resory po naprawie i owinięte, cybanty do resorów dorobione, nowe amortyzatory i gałki, nowe tulejki.


Dzięki koledze patefon95 jest już komplet ładnych rekordów, teraz czas wypiaskować felgi i pomalować.

Tylko czekać na ocieplenie i syrena po trzydziestu latach stanie na kołach. Myślę, że robota nabierze rumieńców, kiedy będe mógł ją wepchnąć do warsztatu.
Awatar użytkownika
anabol
-#Administrator
-#Administrator
Posty: 3145
Rejestracja: 2008-11-17, 12:10
Lokalizacja: Białobrzegi n Pilicą
Kontakt:

Post autor: anabol »

a to gdzie ją trzymasz? na dworze?
O czystość forumowych szeregów dbają specjalnie przeszkoleni funkcjonariusze spraw wewnętrznych - moderatorzy.

>wujek Sławek<
Awatar użytkownika
Kozak90
Moderator
Moderator
Posty: 3229
Rejestracja: 2011-04-25, 12:59
Lokalizacja: Pieńsk

Post autor: Kozak90 »

anabol pisze:a to gdzie ją trzymasz? na dworze?
http://www.aukcjoner.pl/gallery/0191090 ... ro.html#I2
Awatar użytkownika
syreniarz1992
-#Weteran
-#Weteran
Posty: 2631
Rejestracja: 2005-01-24, 16:21
Lokalizacja: Kraków

Post autor: syreniarz1992 »

W rekordowym tempie :fire po dwóch i pół roku od zapowiedzi syrena ma w końcu zawieszenie. Zawsze było coś innego do roboty, a swoje stoi i stoi.

Jutro lądowanie z baaaaardzo długiego lotu. Chyba pierwszy raz od 1984 roku pokona kilka metrów na kołach.

W tzw. międzyczasie zakupiłem wartburga 353 z którego pozyskałem kompletny zespół napędowy w stanie bdb i taki będzie kierunek dalszego rozwoju.
Awatar użytkownika
Kangur
-#Youngtimer
-#Youngtimer
Posty: 395
Rejestracja: 2011-06-14, 16:53
Lokalizacja: Rybnik

Post autor: Kangur »

:) ..a gdzie pokona?, u Ciebie, tam gdzie byłem, w Nowej Hucie? :wink:
No to trzymam kciuki 8)
Aha, muszę z bólem potwierdzić medialne pogłoski, że w Polsce najbardziej zatłoczone miasto to .. Kraków :x
Nie tak dawno dwukrotnie chciałem Cię odwiedzić tak od strzała- po prostu na czas rehabilitacji mojej Małżonki miałem 2 godziny luzu więc :ok2
Niestety to tylko w teorii.. albo palcem na mapie :???:
Za pierwszym razem z ul. Golikówki, a drugim spod stadionu Cracovii, to mogłem sobie pomarzyć.. Nie pamiętam już skąd nawracałem, zrezygnowany.. lity korek :shock: :/
Awatar użytkownika
CZESIO1958
-#Stara Gwardia
-#Stara Gwardia
Posty: 4286
Rejestracja: 2009-06-07, 19:20
Lokalizacja: Mysłowice

Post autor: CZESIO1958 »

I te światła nie wykrywają motocykla wrrr
motomania na luzie
Suwmiarka
młody syreniarz
młody syreniarz
Posty: 248
Rejestracja: 2014-07-07, 09:30
Lokalizacja: PL

Post autor: Suwmiarka »

Minęło prawie 4 lata od ostatniego wpisu. Mam nadzieję, że udało się pokonać więcej niż te kilka metrów. Może jakieś zdjęcia w aktualnym stanie
ODPOWIEDZ