Jaki olej do skrzyni biegów

(silnik, skrzynia)
Awatar użytkownika
Magister
-#Stara Gwardia
-#Stara Gwardia
Posty: 4491
Rejestracja: 2007-04-26, 20:00
Lokalizacja: Chełmno
Kontakt:

Post autor: Magister »

Ja też już muszę dolać oleju do skrzyni , ale za cholerę nie wiem jakiego. :/
Każdy piszę tu co innego,
Awatar użytkownika
Lesiu
-#Weteran
-#Weteran
Posty: 2616
Rejestracja: 2010-01-10, 15:23
Lokalizacja: Szczecin

Post autor: Lesiu »

Ja na podstawie tych wypowiedzi nalałbym na waszym miejscu oleju o specyfikacji 80w90 gl4. Marka oleju myślę że nie jest taka ważna. Ja mam zalany olej 80w140 gl4 i też jest dobrze.
Awatar użytkownika
Magister
-#Stara Gwardia
-#Stara Gwardia
Posty: 4491
Rejestracja: 2007-04-26, 20:00
Lokalizacja: Chełmno
Kontakt:

Post autor: Magister »

Ja już w tym wszystkim się gubię. Na olejach kompletnie się nie znam dlatego pytam.
zielarz
-#Nowy nabytek forum
-#Nowy nabytek forum
Posty: 85
Rejestracja: 2011-09-19, 01:24
Lokalizacja: RP

Post autor: zielarz »

Wczoraj kupiłem Hipol MF na opakowaniu GL3 cena 14,5zł litr.
Awatar użytkownika
mkopis
-#Junior
-#Junior
Posty: 178
Rejestracja: 2010-01-06, 22:38
Lokalizacja: Trójmiasto

Post autor: mkopis »

Właśnie się wybieram po olej do skrzyni a po tych postach to chyba kupię słonecznikowy bo już kuźwa taka mieszanian tu powstała że jeszcze jadalnego nikt nie zalecił........... :majk
Awatar użytkownika
Pyza20
młody syreniarz
młody syreniarz
Posty: 229
Rejestracja: 2006-06-08, 23:14
Lokalizacja: Gorzów Wlkp.

Post autor: Pyza20 »

Czy na zasadzie ogarnięcia tego tematu ktoś może napisać 3 wersje do wyboru czyli:

Podstawowa( fabryczna)- jaki olej zaleca producent (jaki hipol produkowany obecnie?)


Rozszerzona (zamiennik) - czyli jak kogoś nie przekonuje hipol to jaki olej zalać jako jego zamiennik

Rozszerzona lux (leprze właściwości) - czyli mam dużo kasy i chciał bym mieć najlepszy olej do mojej skrzyni taki który wycisza skrzynie, smaruje chłodzi ma idealną konsystencję na zimno i po rozgrzaniu i jest najlepszy na naszej planecie.

tylko proszę Panowie bez dyskusji piszemy konkretnie a nie, że kiedyś zalałem taki olej a potem taki bo przeczytałem cały temat i wiem, że nic nie wiem o_O .
artur.konkol
młody syreniarz
młody syreniarz
Posty: 262
Rejestracja: 2009-03-25, 20:53
Lokalizacja: trojmiasto

Post autor: artur.konkol »

odswierze temat udalo mi sie dostac nowke skrzynke do 105 i zastanawiam sie nad wyborem oleju i mysle jak to jest podobno oleje klasy gl5 maja siarkowe uszlachetniacze powodujace ze przy ekstremalnych temp na styku stali wytapiaja sie z oleju i zapobiegaja zuzyciu czy tez zatarciu elementow stalowych ale z tego co kojarze to przy takim wytraceniu sie dodadkow siarczanych nie zajdzie niemila reakcja z mosiadzem z ktorego wykonane sa synhronizatory???? ale nawet jak zlejemy stary olej sprzed 30 lat to i tak wali tu prosze o wybaczenie plec piekna "stara cipka" czyli wytraconymi solamiz siarczanow i fosforantow a lepsza klasa oleju przy tej samej lepkosci - tu mowimy o oznaczeniu przed i po w - nie bedzie wydzielac soli przy lekkiej i nie ekstrenalnie eksploatacji skrzyni??? czy jest na forum jakis chemik ktory liznal troszka technologii produkcji olejow i zweryfikuje moje podejrzenia co do zawartosci siarki i jej wytracania w postaci soli w normalnej eksploatacji skrzynki w srycie przy dzisiejszym ruchu i w gorace letnie dni??? czyli lejac gl5 zapobiegamy wytracaniu soli z olejow w ciezszych warunkach i przy uzyciu oleju gl5 ktory ma dodatkow wiecej) - czyli reakcja z mosiadzem intensywniejsza) przez slabsze sie ich wytracanie mimo wszystko lepiej chronimy skrzynie przed zuzyciem niz przy uzyciu gl4 ktory dodatkow ma mniej ale za to szybciej sie one wytracaja ???? a maze ktos wie dlaczego oleje gl4 sa gestsze od gl5 przy tej samej klasie lepkosci???
Awatar użytkownika
DeMaDeS
-#Junior
-#Junior
Posty: 135
Rejestracja: 2005-07-19, 17:22
Lokalizacja: Przasnysz

Post autor: DeMaDeS »

odgrzewamy kotleta...
Millers Oil ma w ofercie oleje do klasyków: http://www.millersoils.pl/produkty/clas ... kladniowe/

W ramach eksperymentów zamowiłem 140stkę GL4, pewnie przesadziłem ale zdam relacje jak to się ma do Lotus Parus 80w90 gl4

edit:
Olej dotarł, krótko mówiąc.. jest gęsty.
ODPOWIEDZ