po zakupie juz w garazu

Relacje z przeprowadzonych remontów.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Magister
-#Stara Gwardia
-#Stara Gwardia
Posty: 4491
Rejestracja: 2007-04-26, 20:00
Lokalizacja: Chełmno
Kontakt:

Post autor: Magister »

zzr2320 pisze:Odezwij się za pół roku, jak smar się ze szczelin powypala i zacznie lać na wszystkie strony, albo zacznie rozsadzać układ chłodzenia...
Co Ty gadasz...

Ja zawsze robię na grafit i nigdy powtarzam nigdy się nic nie dzieje . Od ostatniej wymiany uszczelki zrobiłem ponad 8 tyś km i jakoś nie leci. Coś masz nie takie informacje.
marek02
-#Youngtimer
-#Youngtimer
Posty: 1071
Rejestracja: 2010-01-03, 14:55
Lokalizacja: Sicienko

Post autor: marek02 »

zostanę przy robocie marcina a jak zacznie kiedyś lecieć to przynajmniej będzie co robić :P
Awatar użytkownika
Mateusz
-#Weteran
-#Weteran
Posty: 2377
Rejestracja: 2005-11-21, 10:55
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Mateusz »

Lesiu pisze:
Mateusz pisze:
Lesiu pisze:20 zł za planowanie to bardzo tanio. U mnie byłem ostatnio się dowiadywać i chcą 50zł.
Z ciekawości- gdzie Ci tyle krzykneli?
Firma Moto-Szlif w Szczecinie. Gościu twierdzi że tyle bo jest problem z jej zamontowaniem ze względu na żeberka.
Nie wiem czy to dużo za planowanie głowicy, bo za szlif gładzi trzech cylindrów chce 200zł.
Zapytaj na Żołnierskiej, albo Chopina. Zresztą obok Lubelskiej są też dwie głowicownie.
Awatar użytkownika
motonita
Moderator
Moderator
Posty: 7472
Rejestracja: 2006-12-26, 08:53
Lokalizacja: Stalowa Wola
Kontakt:

Post autor: motonita »

ja powiem ze uwazam jak zzr.... uszczelke pod głowiza mozna przed montarzem jedynie przesmarowac lekko olejem tyle....
Twoj symbol WSK twój bak słodko zaokrąglony...

Dewiacji posiadania nie da się wyleczyć

mój mail:
motonita@syrena.biz
Awatar użytkownika
jarko123
-#Youngtimer
-#Youngtimer
Posty: 644
Rejestracja: 2011-12-14, 20:34
Lokalizacja: radom

Post autor: jarko123 »

co fachowiec to inna opinia..teraz to juz wogole nie wiadomo jak ta uszczelke zakladac..
marek02
-#Youngtimer
-#Youngtimer
Posty: 1071
Rejestracja: 2010-01-03, 14:55
Lokalizacja: Sicienko

Post autor: marek02 »

tom 2212 ostatnio składał na sucho kumplowi i nie leci, marcin u mnie składał na grafit i też nie leci, a jak ty zrobisz to już twoja robota, powinno być dobrze czy zrobisz tak czy inaczej, ja w późniejszym terminie mam 2 silniki do złożenia to spróbuję też złożyć jeden na sucho i się przekonam czy mi wychodzi :P
kombi
-#Youngtimer
-#Youngtimer
Posty: 1239
Rejestracja: 2005-01-28, 23:24
Lokalizacja: Szczecin Dabie :]

Post autor: kombi »

najlepiej to smarować i przyklejać na SUPERGLU
trwale i pewnie :helm :smiech
a tak na poważnie w latach 80 nie było jakis tam wynalazków i jak dobrze pamiętam to był tylko smar ŁT-4 I GRAFITOWY
I TYM SIE LEKKO SMAROWAŁO I ROBIŁO SIE PRZEBIEGI ,NIE TAKIE JAK TERAZ [NIEDZIELNE]
ALE ZAWSZE NA STANIE MIAŁO SIE w zapasie uszczelkę pod głowicę [nawet w bagażniku pamietam ojciec woził]

smarowac czy nie WÓBÓR NALEZY DO TEGO CO ROBI WYMIANE
jak coś nie tak to metodą prób i błędów zrobi drugi raz :ok3
kombi
MaSa
-#Youngtimer
-#Youngtimer
Posty: 659
Rejestracja: 2007-05-03, 13:00
Lokalizacja: stargard

Post autor: MaSa »

zzr2320, chłopie nie spinaj się tak.To że jeździsz syreną na codzień, nie oznacza że jesteś w jakimś wyższym stopniu wtajemniczenia.Każdy robi po swojemu tak jak umie, a ty nie możesz skakać na wszystkich co robią tak jak ty.Twoje wypowiedzi przypominają mi wypowiedzi Taedy, ale akurat ten użytkownik trochę lat syreny robi więc jemu trzeba wybaczyć i posłuchać rad.Ale w twoim przypadku wkurza mnie to że dla większości użytkowników to wiekowo jesteś smarkiem a zachowujesz się jak mechanik, który od 50 lat spod syreny nie wychodzi.
Sorki za ot. musiałem se ulżyć
marek02
-#Youngtimer
-#Youngtimer
Posty: 1071
Rejestracja: 2010-01-03, 14:55
Lokalizacja: Sicienko

Post autor: marek02 »

kombi dobrze gada, dać mu pić, jak coś nie tak to się zrobi, teraz już sam będę kombinował gdyby coś
Awatar użytkownika
jarko123
-#Youngtimer
-#Youngtimer
Posty: 644
Rejestracja: 2011-12-14, 20:34
Lokalizacja: radom

Post autor: jarko123 »

MaSa dobrze mowi,masz browar u mnie :piwo ,ja bd skladal na grafitowy..jak bedzie cieklo to zycie,zrobi sie bez smaru nastepnym razem :grinser
Awatar użytkownika
PawelOlesno
-#Youngtimer
-#Youngtimer
Posty: 964
Rejestracja: 2009-06-07, 15:25
Lokalizacja: Olesno Śląskie

Post autor: PawelOlesno »

Chłopaki tyle że Natan ma pojęcie o Syrenie. Niektórzy jeżdżą w niedziele i się mądrują a Natan dobrze zna to auto i ma wiedzę i tyle w temacie. Sorry za zaśmiecanie, ale znam Natana osobiście i wiele wychuchanych Syrenek mechanicznie nie może się z Jego Zipą równać.
''Nie matura, lecz chęć szczera, zrobi z Ciebie oficera''
MaSa
-#Youngtimer
-#Youngtimer
Posty: 659
Rejestracja: 2007-05-03, 13:00
Lokalizacja: stargard

Post autor: MaSa »

PawelOlesno, ale dobre wychowanie też trzeba umieć pokazać- ja rozumiem że chłopak ma łeb do tego, ale nie oznacza to że ma wyłączność.Czasami trzeba posłuchać starszych, albo przemilczeć.Każdy uczy się na własnych błędach.
Mi nawet nie chodzi o to co chłopak umie a co nie, ale niestety jego zachowanie tutaj to jest jakaś parodia.On się czasami zachowuje jakby wszystkie rozumy pozjadał, i tylko sieje niezdrową atmosferę w tematach.
Awatar użytkownika
tom2212
-#Weteran
-#Weteran
Posty: 2949
Rejestracja: 2011-02-13, 22:02
Lokalizacja: CB

Post autor: tom2212 »

Chłopaki, a czy nie wydaje wam się że robicie autorowi spory bałagan w tym temacie ??? ... Sorki za OT
Awatar użytkownika
jarko123
-#Youngtimer
-#Youngtimer
Posty: 644
Rejestracja: 2011-12-14, 20:34
Lokalizacja: radom

Post autor: jarko123 »

pany koniec tematu na co skladac uszczelke..skladam na grafitowy
Awatar użytkownika
CZESIO1958
-#Stara Gwardia
-#Stara Gwardia
Posty: 4293
Rejestracja: 2009-06-07, 19:20
Lokalizacja: Mysłowice

Post autor: CZESIO1958 »

Ja bym zwykly towot sugerował :helm
motomania na luzie
ODPOWIEDZ