Motonita

Przedstaw siebie i swoje pojazdy. Mój login - moim tytułem tematu
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
CZESIO1958
-#Stara Gwardia
-#Stara Gwardia
Posty: 4285
Rejestracja: 2009-06-07, 19:20
Lokalizacja: Mysłowice

Post autor: CZESIO1958 »

No to pojazd historyczny 😆
motomania na luzie
Awatar użytkownika
suchy
-#Weteran
-#Weteran
Posty: 1583
Rejestracja: 2009-01-06, 15:29
Lokalizacja: Kielce

Post autor: suchy »

A co to za ten wstawiony gaźnik k60b?
Syrena 105L 1980
1938 NSU 251 OSL
1956 Iż 49
1962 Junak M10
1979 2x Jawa Mustang
197... Komar
Awatar użytkownika
motonita
Moderator
Moderator
Posty: 7472
Rejestracja: 2006-12-26, 08:53
Lokalizacja: Stalowa Wola
Kontakt:

Post autor: motonita »

CZESIO1958 pisze:No to pojazd historyczny 😆
masz racje :) z racji wieku tylko historyczny pojazd :) jeszcze nie zabytkowy :) ale historie egzemplarza juz buduje... za jakis czas bede szukał 1 właściciela :) xero 1 dowodu rej mam :)

[ Dodano: 2016-04-16, 23:36 ]
suchy to taki fajny gaźnik jak na tamtej fotce :) nie pytaj po co.... wiesz że ja zboczeniec na oryginał i nie kumam takich zmian



A TERAZ dla tych co pytali gdzie zgubiłem 2 bieg.... i oprócz tego że leży gdzieś koło Warszawy, to tutaj się znalazł....

Obrazek

[ Dodano: 2016-10-02, 11:21 ]
Obrazek


Skoro tak ładnie rozwiną sie temat TAVRI dlaczego temat skody 100 się nie rozwija ??
nikt z syreniarzy nie ma wspomnień z Czechosłowacka motoryzacja ?
Twoj symbol WSK twój bak słodko zaokrąglony...

Dewiacji posiadania nie da się wyleczyć

mój mail:
motonita@syrena.biz
Awatar użytkownika
Pasjonat87
młody syreniarz
młody syreniarz
Posty: 282
Rejestracja: 2016-08-10, 12:29
Lokalizacja: PL

Post autor: Pasjonat87 »

Mam wspomienia moim drugim autem po syrenie jakie mialem byla skoda 105s ;) rocznik 77 jedna pierwszych rocznikow.Bardzo fajny samochod ogromny bagaznik z przodu.Silnik z tylu prosty w obsludze jak w maluchu no i ten licznik na skale jak w Df .Pewnie kazdy wie opisywac nie ma sensu jak wyglada ;)Bardzo wdzieczny samochodzik mialem go niedlugo bo niecaly rok milo wspominam !!! Co do skody 100 podoba mi sie skoda 100 ale jakos nie mialem okazji sie przejechac fajne sa setki coupe ale to taki bialy kruk juz obecnie mozna powiedziec ze czechoslowackie porsche :D Favoritka jezdzilem ale to byla pozyczona na kilka dni wiec sie nie liczy.Wrazenia ? nie to samo co 105 czy 120 nie przemawiala do mnie

[ Dodano: 2017-04-03, 18:59 ]
Jeszcze z ciekawostek dodam że najuboższa wersja S-ki nie miała w standardzie wewnętrznych uchwytów do zamykania drzwi.Zamiast nich są plastikowo materialowe sznurki w petelkie,oraz uwaga brak otwierania tylnych szyb.Akurat moja miala uchwyty oraz otwierane tylne szyby i nawet spojler na tylnej klapie :D
Ostatnio zmieniony 2017-04-03, 19:53 przez Pasjonat87, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
CZESIO1958
-#Stara Gwardia
-#Stara Gwardia
Posty: 4285
Rejestracja: 2009-06-07, 19:20
Lokalizacja: Mysłowice

Post autor: CZESIO1958 »

Coś mi nie pasuje
Skoda z silnikiem chłodzonym powietrzem ???
A od kiedy to ? :fire
Nie pomylił Ci się Zaporożec he he
motomania na luzie
Awatar użytkownika
Pasjonat87
młody syreniarz
młody syreniarz
Posty: 282
Rejestracja: 2016-08-10, 12:29
Lokalizacja: PL

Post autor: Pasjonat87 »

literowka poprawiona ehh pisalem z telefonu ;)

[ Dodano: 2017-04-03, 20:09 ]
maluch jest chlodzony powietrzem a skoda ma tak samo prosty silnik o to chodzilo

[ Dodano: 2017-04-03, 20:21 ]
Wracajac do skody 1000mb znana jako 1000 malych bledow a skoda 100 roznily sie tylko liftingiem zewnetrznym czy tez zaszly zmiany mechaniczne ??? pamietam i 100 i 1000mb tyle lat minelo ze pamiec sie zaciera jak nie ma sie stycznosci z takim samochodem na codzien
Awatar użytkownika
motonita
Moderator
Moderator
Posty: 7472
Rejestracja: 2006-12-26, 08:53
Lokalizacja: Stalowa Wola
Kontakt:

Post autor: motonita »

a to zależy :) bo skoda 1000MB podczas produkcji przechodziła rożne zmiany, miedzy innymi z dachu zniknęła płetwa :) ostatnie skody 1000MB mechanicznie praktycznie były identyczne do skody 100 :)
Twoj symbol WSK twój bak słodko zaokrąglony...

Dewiacji posiadania nie da się wyleczyć

mój mail:
motonita@syrena.biz
Awatar użytkownika
KIEROWCA
-#Stara Gwardia
-#Stara Gwardia
Posty: 4555
Rejestracja: 2005-02-24, 23:43
Lokalizacja: PRL
Kontakt:

Post autor: KIEROWCA »

W Skodzie 105 ten fiatowy licznik jest trochę oszukany. :grinser W 125p jest to rzeczywiście skala od radia. W Skodziance mechanizm jest jak w okrągłym tylko cyferki rozrzucone po szerokości.
Skoda embeczka to temat na oddzielną dyskusję :devil3 Trochę jeździło tego w moim mieście jeszcze na przełomie lat 90/2000. Najfajniejszy był wlew umieszczony pod znaczkiem otwieranym na linkę ze środka nadwozia.
Stare wersje miały wspomniany grzebień jak w kasku strażackim, trochę inny przód, boczne wloty powietrza i tylnią szybę zachodzącą na boki. Nowsze można było upodobnić do S100 poprzez wymianę błotników i pokryw.
::::Poradnik kompleksowej wiedzy syrenkowej ==UZUPEŁNIENIE GLINKI::::
===> http://chomikuj.pl/mariuszw2145/SYRENA <=== :dresiarz
::::Najljepsze jest nalanie do pełna w progi łoju baraniego na gorąco::::
Awatar użytkownika
Pasjonat87
młody syreniarz
młody syreniarz
Posty: 282
Rejestracja: 2016-08-10, 12:29
Lokalizacja: PL

Post autor: Pasjonat87 »

teraz ze swieca dobrej szukac skody a tu takie zdjecie z internetu
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Awatar użytkownika
motonita
Moderator
Moderator
Posty: 7472
Rejestracja: 2006-12-26, 08:53
Lokalizacja: Stalowa Wola
Kontakt:

Post autor: motonita »

Pasjonat, ranisz moje serce....

ale drazni mnie ze ktoś wstawił znak wodny.... fajne foto i tak spierdzielone ....

powiem ci że skode łatwiej znaleśc niż fiata 125p :)
Twoj symbol WSK twój bak słodko zaokrąglony...

Dewiacji posiadania nie da się wyleczyć

mój mail:
motonita@syrena.biz
Awatar użytkownika
Pasjonat87
młody syreniarz
młody syreniarz
Posty: 282
Rejestracja: 2016-08-10, 12:29
Lokalizacja: PL

Post autor: Pasjonat87 »

Moje serce tez jest zranione jak to widze...Efekt doplat do zlomowania w czechach.Ładna 105 taka jak moja byla to chetnie bym kupil nawet teraz,fajne autko bylo.Bagaznik mnie wrecz urzekl !!! tam wchodzilo doslownie wszystsko ;) Jak wspomnialem wczesniej,niestety lata leca i dobrej skodziny ze swieca szukac zdrowej i ladnej za przystepne pieniadze...

[ Dodano: 2017-04-05, 18:58 ]
Czy latwiej jak fiata 125p ?? hmm nie porownywalem w tej kategori.Bardziej skoda mi sie podoba,moze i z sentymentu ??? ;) Miescil sie w bagazniku caly namiot,spiwory,grill,ciuchy,napoje wyskokowe i wiele innych rzeczy zawsze wszystko dalo rade zmiescic.....Plus cztery osoby na pokladzie.

[ Dodano: 2017-04-05, 19:04 ]
Trzeci byl opel kadett D "kanciak jak pudelko" TO JUZ INNA HISTORIA INNE WYKONANIE INNY POZIOM ;)
Awatar użytkownika
KIEROWCA
-#Stara Gwardia
-#Stara Gwardia
Posty: 4555
Rejestracja: 2005-02-24, 23:43
Lokalizacja: PRL
Kontakt:

Post autor: KIEROWCA »

Ojciec kolegi z pracy ma S105 rocznik bodajże 89. Nie sprzeda za żadne pieniądze. Tylko pucuje, garażuje i leje specyfiki antykorozyjne. Skodziarz starej daty, wcześniej mieli dwie setki. Głowicę zmieniał już ze dwa razy :grinser
Skoda to zawsze był taki do bUlu poprawny, nie wyróżniający się samochód. Ani się specjalnie nie psuły i nie gniły na tle innych marek z lat 60-80 ani też nie miały szczególnego wyglądu ani osiągów.
Najsłynniejsza Skoda w naszym mieście to bez wątpienia czerwona 100, która jeszcze z 10-12 lat temu krążyła w weekendy po osiedlach z watą cukrową.

@Pasjonat ====na 125p jest cały ten niezdrowy szał związany z FSO/PRL jedyny taki zobacz, Mirki walą po 4000 za jakieś kryzysowe padło 1.5 ME z 90 roku tylko dlatego, że to jest kant.
Dla odmiany na Skodę nie ma koneserów i "kultu" a przynajmniej nie w takim stopniu jak na Fiaciora. Jak się już trafia jakiś egzemplarz to naprawdę ładna sztuka po dziadku za połowę ceny 125p do remontu dla konesera rejstracja na zabytek. Wbrew pozorom nie każdy stary samochód staje się kultowy. Niektóre giną w czeluści hutniczego pieca a ludzie zapominają, że w ogóle coś takiego było. Taki los spotkał m.in. Dacię, Zastavę, Zaporożca, Moskwicza, Daihatsu Charade, Simki z lat 80. W Polsce nigdy nie dorównywały popularnością 125/126 i tak jest też w roli jaktajmera.
::::Poradnik kompleksowej wiedzy syrenkowej ==UZUPEŁNIENIE GLINKI::::
===> http://chomikuj.pl/mariuszw2145/SYRENA <=== :dresiarz
::::Najljepsze jest nalanie do pełna w progi łoju baraniego na gorąco::::
Awatar użytkownika
motonita
Moderator
Moderator
Posty: 7472
Rejestracja: 2006-12-26, 08:53
Lokalizacja: Stalowa Wola
Kontakt:

Post autor: motonita »

ale skoda 105 to samochód porównywalny z fiatem 125p :) jednak cen juz nie mozna porównywac :)

a takie szroty w czechach jeszcze są ?? moze by sie wybrac ?? :P
Twoj symbol WSK twój bak słodko zaokrąglony...

Dewiacji posiadania nie da się wyleczyć

mój mail:
motonita@syrena.biz
Awatar użytkownika
Pasjonat87
młody syreniarz
młody syreniarz
Posty: 282
Rejestracja: 2016-08-10, 12:29
Lokalizacja: PL

Post autor: Pasjonat87 »

Raczej watpie ze takie szroty tam sa ;) Bylo hurtem zlomowane i hurtem doplacane do nowych samochodow...
Awatar użytkownika
KIEROWCA
-#Stara Gwardia
-#Stara Gwardia
Posty: 4555
Rejestracja: 2005-02-24, 23:43
Lokalizacja: PRL
Kontakt:

Post autor: KIEROWCA »

::::Powyższa fotka dobrze obrazuje, jak łatwo można coś ludziom wmówić. W pewnym kraju za górami na południu wszyscy normalnie utrzymywali swoje Skody, nie było ślepej pogoni za nowoczesnością. Z pokolenia na pokolenie było wiadomo, że w każdej czeskiej rodzinie musi być Skoda.
Z dnia na dzień dowalono zaporowy podatek ekologiczny, dopłaty na zakup nowego pojazdu przy złomowaniu starego a wszyscy się na to rzucili. :fire

P.S. Foto chyba trochę starsze ponieważ nie widać Favoritek i Felicji, które zgodnie z obowiązującymi kryteriami także powinny pójść na odstrzał...
::::Poradnik kompleksowej wiedzy syrenkowej ==UZUPEŁNIENIE GLINKI::::
===> http://chomikuj.pl/mariuszw2145/SYRENA <=== :dresiarz
::::Najljepsze jest nalanie do pełna w progi łoju baraniego na gorąco::::
ODPOWIEDZ