moja 105l ukończona:) (prawie):)

Relacje z przeprowadzonych remontów.
Awatar użytkownika
PawelOlesno
-#Youngtimer
-#Youngtimer
Posty: 964
Rejestracja: 2009-06-07, 15:25
Lokalizacja: Olesno Śląskie

Post autor: PawelOlesno »

Ja jak byłem na przeglądzie to nie chciał mi podbić bo stwierdził że Syrena gubi płyny eksploatacyjne, tzn woda kapała z wężyka co idzie z chłodnicy(z nadmiaru, przy korku). Mówię ''wielkiemu fachowcowi'' ze tutaj jest takie rozwiązanie i nie ma zbiorniczka wyrównawczego a on swoje. Tez chcial wjezdzac Syrena ale mu nie dalem, powiedziałem ze jak cos to moge napisac oswiadczenie ze wjezdzam na wlasna odpowiedzialność. W koncu podbil mi przeglad i moge jedzic.
''Nie matura, lecz chęć szczera, zrobi z Ciebie oficera''
Awatar użytkownika
drobson
-#Youngtimer
-#Youngtimer
Posty: 1049
Rejestracja: 2009-03-16, 22:07
Lokalizacja: Kraśnik

Post autor: drobson »

JEst moja migotka ma juz swoje numery:) LKR 10301, wiec wypatrujcie mnie w rejonie koledzy:):):) na dniach dam zdjęcia z nowymi numerami:):) Dzisiaj godzine siedziałem w garażu piłem sobie piwko i patrzyłem na nią i nie mogłem uwierzyć, że to już koniec. 3 lata pracy, ale jest. Jak mam zły dzień to wchodzę do garażu, popatrzę na nią "podotykam" :grinser i już mam radoche:) pozdro:)
104-1969 r- oryginal
shl m11- 1961r- oryginal
MZ etz 250 - 1983r - oryginał
Klania sie PRL
Awatar użytkownika
Magister
-#Stara Gwardia
-#Stara Gwardia
Posty: 4491
Rejestracja: 2007-04-26, 20:00
Lokalizacja: Chełmno
Kontakt:

Post autor: Magister »

Dotykanie to jest coś szczególnie po przednich błotnikach :D
Awatar użytkownika
ryfiu
-#Junior
-#Junior
Posty: 108
Rejestracja: 2010-10-31, 17:19
Lokalizacja: Nowy Tomyśl
Kontakt:

Post autor: ryfiu »

płyny ekploatacyjne zwane dalej wodą :-) no tak trzeba dbać o ekologię , woda jest szkodliwa :-) a jakby tak jakiś murzynek widział jak sobie na ziemię kapie a u nich we wiosce się o nią zabijają to hoho .. żartuje oczywiście , szkoda gadać co na tych przeglądach sie dzieje , skarpeta nie ma co gubić no chyba że hipol ze skrzyni a dzisiejsze auta prawie każde leje płynem ze wspomagania itd ... Dobrze że nie chciał sondy pchać w tłumik :-) pozdrawiam
Awatar użytkownika
Tomek223T
-#Youngtimer
-#Youngtimer
Posty: 405
Rejestracja: 2007-08-18, 11:56
Lokalizacja: Kuj-pom

Post autor: Tomek223T »

Albo normy euro sprawdzać :lol: No ale ważne że kolejna Syrenka powraca na drogi. Gratuluje!
Poszukuję instrukcji obsługi, katalogów części, prospektów, folderów reklamowych i innej literatury oraz emblematów autobusów Jelcz, San, Autosan, Sanos, Ikarus
Awatar użytkownika
Mateusz
-#Weteran
-#Weteran
Posty: 2377
Rejestracja: 2005-11-21, 10:55
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Mateusz »

No ładnie, syrena gotowa, a paczka dla Ciebie już rok czeka.
Awatar użytkownika
drobson
-#Youngtimer
-#Youngtimer
Posty: 1049
Rejestracja: 2009-03-16, 22:07
Lokalizacja: Kraśnik

Post autor: drobson »

Może ktoś mi doradzi jakie klucze wozić w aucie i ewentualnie jakie części zapasowe mam zgromadzić.???
104-1969 r- oryginal
shl m11- 1961r- oryginal
MZ etz 250 - 1983r - oryginał
Klania sie PRL
Awatar użytkownika
PawelOlesno
-#Youngtimer
-#Youngtimer
Posty: 964
Rejestracja: 2009-06-07, 15:25
Lokalizacja: Olesno Śląskie

Post autor: PawelOlesno »

Co do części to trochę trzeba mieć, ja wożę m.in, 2 sprawne pompki paliwa, 3 paski klinowe, świece, fajki, przewody WN, gaźnik, Elementy gumowe( guma na przegub, harmoonijka, fajka, kawałek węża do docięcia jakby któryś strzelił itd), uszczelkę pod głowice, przeguby, rożne śrubki, podkładki, nakrętki, drut, rożne zawleczki, butelkę 4 L wody, jakieś szmaty, opaski do kabli(spinacze elektryczne), membrany do pompki paliwa, żarówki różne, kawałek kabla, pewnie jeszcze coś ale nie pamiętam. Z narzędzi, to młotek średni, nóż, haczyki do naciągania gumy na przegub, kombinerki, żabka, kleszcze, piłkę do metalu, komplet śrubokrętów, komplet kluczy płaskich od nr 6 do 22( poszczegolne większe też jakieś mam), klucz do świec, latarkę, brechę, trochę pasty BHP, trochę smaru do przegubów, trochę zwykłego smaru, szczotkę drucianą, papier ścierny, zmiotkę małą, kluczyk do regulacji położenia szczęk (mimośrodów, dorobiłem sobie taki), płyn hamulcowy, mixol, lejek, miarka do odmierzania mieszanki, jakieś klucze rurkowe, klucz do kół, pompkę do kół, na pewno coś jeszcze. Się wydaje dużo, ale mam jeszcze dużo miejsca w bagażniku :)
''Nie matura, lecz chęć szczera, zrobi z Ciebie oficera''
Awatar użytkownika
Magister
-#Stara Gwardia
-#Stara Gwardia
Posty: 4491
Rejestracja: 2007-04-26, 20:00
Lokalizacja: Chełmno
Kontakt:

Post autor: Magister »

Ludzie po co Wy to wszystko wozicie ? :zdziwko Ja wożę tylko pompkę paliwa, gruszkę, harmonijkę, dwie świece, przerywacz i kondensator i to wszystko. Nawet jak jechaliśmy do Anglii to nie brałem nic więcej.
Awatar użytkownika
drobson
-#Youngtimer
-#Youngtimer
Posty: 1049
Rejestracja: 2009-03-16, 22:07
Lokalizacja: Kraśnik

Post autor: drobson »

I masz... ślizga się sprzęgło na 3 i 4 biegu, wszystkie regulacje jakie mogłem zrobić to zrobiłem i nic ślizga się dalej... :/ znów wyjmowanie silnika mnie czeka... :F tak myślę , że to docisk nie daje już rady... jak rozbiorę top zobaczę dokładnie. Ma ktoś jeszcze jakieś pomysły??
104-1969 r- oryginal
shl m11- 1961r- oryginal
MZ etz 250 - 1983r - oryginał
Klania sie PRL
Awatar użytkownika
Lesiu
-#Weteran
-#Weteran
Posty: 2616
Rejestracja: 2010-01-10, 15:23
Lokalizacja: Szczecin

Post autor: Lesiu »

Jak rozbierzesz to sprawdź też stan i grubość tarczy sprzęgłowej.
Awatar użytkownika
Magister
-#Stara Gwardia
-#Stara Gwardia
Posty: 4491
Rejestracja: 2007-04-26, 20:00
Lokalizacja: Chełmno
Kontakt:

Post autor: Magister »

drobson, a wymieniałeś tarczę ?
Awatar użytkownika
mariusz.w06
młody syreniarz
młody syreniarz
Posty: 294
Rejestracja: 2011-11-07, 19:19
Lokalizacja: Mińsk-Maz.

Post autor: mariusz.w06 »

U nas nie ma takich przygód z przeglądami... ;)
Oby był dowód osobisty to przejdzie przegląd :devil3
Syrena 105l
Warszawa Garbus 201
WFM
WSK x5
Motorynka M3
SHL m11
MZ ETZ 250

http://syrena.gminanekla.pl/forum/viewt ... sc&start=0
Awatar użytkownika
drobson
-#Youngtimer
-#Youngtimer
Posty: 1049
Rejestracja: 2009-03-16, 22:07
Lokalizacja: Kraśnik

Post autor: drobson »

Tak nowa tarcza była sprzęgłowa, łożysko też nowe. Tak myślę, może sprężyny wymienię w docisku na jakieś trochę mocniejsze?? co o tym myślicie??
104-1969 r- oryginal
shl m11- 1961r- oryginal
MZ etz 250 - 1983r - oryginał
Klania sie PRL
Awatar użytkownika
Magister
-#Stara Gwardia
-#Stara Gwardia
Posty: 4491
Rejestracja: 2007-04-26, 20:00
Lokalizacja: Chełmno
Kontakt:

Post autor: Magister »

A sprawdzałeś grubość tarczy? To ma znaczenie.
ODPOWIEDZ