REMONT 104 1969r

Relacje z przeprowadzonych remontów.
Zablokowany
Awatar użytkownika
Kozak90
Moderator
Moderator
Posty: 3229
Rejestracja: 2011-04-25, 12:59
Lokalizacja: Pieńsk

Post autor: Kozak90 »

Potrzebnej,potrzebnej. Gdyby nie natrysk szpachel mogła by usiąść po pewnym czasie i widziałbym rysy. To nie akryl którym zalejesz i finał. Tu widzisz wszystko jak na dłoni przez bezbarwny. Podkład nie da idealnie gładkiej powierzchni gdy jest nałożony na rysy w szpachli.
Awatar użytkownika
Tomasz
-#Weteran
-#Weteran
Posty: 2334
Rejestracja: 2006-11-21, 11:38
Lokalizacja: Bełdów

Post autor: Tomasz »

Kozak90 pisze:Podkład nie da idealnie gładkiej powierzchni gdy jest nałożony na rysy w szpachli
Dlatego szpachel wygładza się na koniec przed podkładem, by skorygować rysy. Papierem gradacji 100 wystarczy i na to podkład (gęsto) i nie ma bata by nie pokrył rys nawet po dotarciu już podkładu pod lakier. No ale skoro dajesz baza + clar no to robota pierwszorzędna :ok3 :piwo:
Awatar użytkownika
Kozak90
Moderator
Moderator
Posty: 3229
Rejestracja: 2011-04-25, 12:59
Lokalizacja: Pieńsk

Post autor: Kozak90 »

Tomasz, Jednak natrysk to natrysk. Dokładniejsza robota:) A czy akryl czy baza i bezbarwny nie ma znaczenia z wizualnego punktu widzenia. Są nie do rozpoznania na pierwszy rzut oka. Bezbarwny będzie się ładniej i dłużej błyszczał.
Awatar użytkownika
Tomasz
-#Weteran
-#Weteran
Posty: 2334
Rejestracja: 2006-11-21, 11:38
Lokalizacja: Bełdów

Post autor: Tomasz »

Wiem, wiem... :)
Tylko kup dobry zestaw bazy i klaru by klar po pewnym czasie się nie złuszczył... :npowiem :piwo: :ok3
Awatar użytkownika
Kozak90
Moderator
Moderator
Posty: 3229
Rejestracja: 2011-04-25, 12:59
Lokalizacja: Pieńsk

Post autor: Kozak90 »

Kupiłem Diamontop z CSV. Górna półka
Awatar użytkownika
Yanosik
-#Weteran
-#Weteran
Posty: 1707
Rejestracja: 2008-07-06, 13:03
Lokalizacja: Piła

Post autor: Yanosik »

Tomasz pisze:Papierem gradacji 100 wystarczy i na to podkład
No może nie jestem fachowcem, ale do podkładu szlifowałbym szpachlówkę papierem 240-320.
I get up at seven, yeah,
and I go to work at nine.
I got no time for livin'.
Yes, I'm workin' all the time.
Awatar użytkownika
Kozak90
Moderator
Moderator
Posty: 3229
Rejestracja: 2011-04-25, 12:59
Lokalizacja: Pieńsk

Post autor: Kozak90 »

Yanosik pisze:
Tomasz pisze:Papierem gradacji 100 wystarczy i na to podkład
No może nie jestem fachowcem, ale do podkładu szlifowałbym szpachlówkę papierem 240-320.
Masz rację. Przeoczyłem to co Tomasz napisał. chociaż przy odrobinie szczęścia pod mocno polany akryl powinno wydać.
Awatar użytkownika
anabol
-#Administrator
-#Administrator
Posty: 3145
Rejestracja: 2008-11-17, 12:10
Lokalizacja: Białobrzegi n Pilicą
Kontakt:

Post autor: anabol »

hm a co cie skłoniło żeby kłaść baze i bezbarwny? akryl jest zły>???? osobiście nie podoba mi się to ale każdy robi to po swojemu.
O czystość forumowych szeregów dbają specjalnie przeszkoleni funkcjonariusze spraw wewnętrznych - moderatorzy.

>wujek Sławek<
Awatar użytkownika
syrena104bili
-#Weteran
-#Weteran
Posty: 2021
Rejestracja: 2010-03-14, 15:32
Lokalizacja: Pionki

Post autor: syrena104bili »

no wiadomo , że natryskowa zawsze musi być na koniec żeby rys nie było widać , ale jeśli chodzi o szpachle to jeśli jest miejscami dużo to i tak będzie siadać po czasie
Awatar użytkownika
Lesiu
-#Weteran
-#Weteran
Posty: 2616
Rejestracja: 2010-01-10, 15:23
Lokalizacja: Szczecin

Post autor: Lesiu »

Kozak90 pisze:Kupiłem Diamontop z CSV. Górna półka
Czy to tak górna półka. Dobry klar i tyle. Szczerze znam lepsze, ale skoro robisz wszystko materiałami z CSV to niech tak już zostanie.
Awatar użytkownika
Kozak90
Moderator
Moderator
Posty: 3229
Rejestracja: 2011-04-25, 12:59
Lokalizacja: Pieńsk

Post autor: Kozak90 »

Lesiu, Brałem wszystko z CSV z jednego sklepu i u nich to najlepszy i najdroższy klar. Nie chodziło mi ,że najlepszy na świecie. Ale kilku znajomych blacharzy szczerze polecało mi go.

anabol, Optycznie nie poznasz róznicy czy to akryl czy nie. Nie będzie to metalik ani jakis inny wynalazek. Robię dwuwarstwowy ponieważ lepiej się go poleruje. Bardziej się błyszczy. I kolega ma tak polakierowanego Poloneza i po dwóch latach polerowania,mycia na myjniach (czasem automatycznych) jazdy w róznych warunkach (świeżo robiona droga ,kamienie pryskajace itd) ma pięknie błyszczący lakier. A jak przykrywa go pokrowcem i czasem coś wejdzie pomiedzy lakier i pokrowiec i są rysy to dobrze wylany klar minimalizuje szkody.

Nie wiem,czemu tego nie popierasz? Nic nie zmienia to jeżeli chodzi o renowację. Chyba,że jest to nie zgodne z tym jak malowali kiedyś. Ale w takim razie zamiast szpachlować trzeba zalewac cyną i ołowiem. :faja

syrena104bili, chyba,że dobrze wygrzane lampami (specjalne do lakierów i szpachli) to może być dobrze. A po drugie jak nawet troszkę siądzie lakier to bezbarwny pięknie wypoleruje i rys nie będzie.
Awatar użytkownika
Tomasz
-#Weteran
-#Weteran
Posty: 2334
Rejestracja: 2006-11-21, 11:38
Lokalizacja: Bełdów

Post autor: Tomasz »

Kozak90, też jestem tego zdania co Ty :)

Jedną z moich też dam w bazę + klar ale chyba w 2 miesiące będę wygładzał karoserię pod ten lakier.. :helm :piwo: :ok3
Awatar użytkownika
Kozak90
Moderator
Moderator
Posty: 3229
Rejestracja: 2011-04-25, 12:59
Lokalizacja: Pieńsk

Post autor: Kozak90 »

Dzisiaj zrobiłem próbne malowanie na fartuchu starym i powiem Wam,że kolor jest rewelacyjny. Aż dziwne,że takie wychodziły. Widac po tym jak mocno wypłowiał lakier na Syrenie. Podobnie jak fotele.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Awatar użytkownika
Yanosik
-#Weteran
-#Weteran
Posty: 1707
Rejestracja: 2008-07-06, 13:03
Lokalizacja: Piła

Post autor: Yanosik »

Kozak90 pisze:A po drugie jak nawet troszkę siądzie lakier to bezbarwny pięknie wypoleruje i rys nie będzie.
Wypolerujesz a rysy na bazie będzie widać, mimo, że lakier będzie gładki ;)
I get up at seven, yeah,
and I go to work at nine.
I got no time for livin'.
Yes, I'm workin' all the time.
Awatar użytkownika
Kozak90
Moderator
Moderator
Posty: 3229
Rejestracja: 2011-04-25, 12:59
Lokalizacja: Pieńsk

Post autor: Kozak90 »

Yanosik pisze:
Kozak90 pisze:A po drugie jak nawet troszkę siądzie lakier to bezbarwny pięknie wypoleruje i rys nie będzie.
Wypolerujesz a rysy na bazie będzie widać, mimo, że lakier będzie gładki ;)
Mialem podobny numer pare lat temu w hondzie . Wgniote gosc mi zrobil na szybko i wtrysk lakieru. Po miesiacu rysy wyszly w bazie i ulsiadla szpachel. Wystarczylo papierem na mokro i polerka mechanicznie i wyszlo idealnie. Chyba ,ze nie siada szpachel tylko na dziadowska powierzchnie polozysz lakier ito wtedy zgodze sie z toba ze sa nie do usuniecia. Ale przy siadajacej szpachli papier wodny i polerka i jest git.
Zablokowany