REMONT 104 1969r

Relacje z przeprowadzonych remontów.
Awatar użytkownika
michalalex
-#Weteran
-#Weteran
Posty: 1651
Rejestracja: 2012-03-21, 20:43
Lokalizacja: Okolice Krakowa

Post autor: michalalex »

Piękny remont :ok3 Straszny kontrast, gdy porówna się zdjęcia z początku tematu i z teraz.

Masz zrobione już dziurki na listwy w błotnikach? Bo jak nie, to radzę się zastanowić 10 razy przed wierceniem, żeby nie wyszło tak jak tutaj: https://www.youtube.com/watch?v=vmLcL7O47ls Listwy w 103 są o wiele mniej skomplikowane niż w 104, a jednak komuś nie wyszło... Najlepiej przykleić najpierw na jakiejś taśmie i wszystko ustawić na oko. Niczego nie mierzyć. Ma wyjść efekt na optyczny, więc musi to być zrobione na oko.

Dzisiaj się męczyłem z listwami i okazało się, że poprzedni właściciel źle wywiercił dziurki. Musiałem je zaszpachlować i wywiercić nowe. Ale według mnie listwy to jeden z najważniejszych elementów w Syrenie i wolałem już z bólem serca wiercić nowe dziurki niż mieć je przesunięte choćby o pół centymetra. Znam też jedną Syrenę w mojej okolicy, po bardzo dobrym remoncie, w której pokracznie założone listwy psują cały efekt.
Syrena 104, Syrena Bosto
Awatar użytkownika
Kozak90
Moderator
Moderator
Posty: 3229
Rejestracja: 2011-04-25, 12:59
Lokalizacja: Pieńsk

Post autor: Kozak90 »

Mam dziurki w jednym przednim błotniku. Reszty brak ponieważ tylne błotniki mam nówki tak jak lewy przedni. A na drzwiach zaspawane były. Listwy mam od kolegi N-O-R polerowane, nowe fabrycznie klamki z nowym chromem więc efekt MUSI być rewelacyjny. Uwierz mi,że tego nie zrąbie. :faja

Bałbym się robić dziurki na daną wysokość przy szpachlowaniu. Pasowania było tyle,że jak bym nawiercił wcześniej to efekt mógłby być taki jak w linku który podałeś.

Ale ja wiem co robie. Błotniki ,maska,klapa i drzwi już drugi dzień wygrzewają się w kabinie w 30 stopniach. Cały dzień padało więc wygrzewanie na słońcu tylko wczoraj było.
Awatar użytkownika
michalalex
-#Weteran
-#Weteran
Posty: 1651
Rejestracja: 2012-03-21, 20:43
Lokalizacja: Okolice Krakowa

Post autor: michalalex »

Kozak90 pisze:Uwierz mi,że tego nie zrąbie. :faja
Wierzę, sądząc po najwyższej jakości całego remontu, ale po dzisiejszym pasowaniu listew zwidują mi się jakieś kanty na listwach, których po kolejnym spojrzeniu nie widać... Zresztą piszę także, żeby innych na to uczulić, bo naprawdę nic, ale to nic innego nie psuje tak efektu całego remontu jak źle założone listwy, a z racji tego, że wierci się dziurki bardzo ciężko to potem naprawić.

Mam jeszcze taką refleksję, że jeżeli będziesz zakładał listwy na śruby to najlepiej weź śruby zamkowe z nierdzewki z miedzianymi nakrętkami, na trzech podkładkach, pośrodku podkładka sprężynująca. Najlepiej jeszcze obficie to przesmaruj, a twoje dzieci i wnuki, którym przyjdzie remontować Syrenę za kilkadziesiąt lat będą Cię błogosławić, że nie muszą rozcinać listew. Ale jeżeli masz oryginalne spinki to bym optował za ich zastosowaniem, tym bardziej, że wszystko jest jak piszesz oryginalne. Jeżeli wszyscy założą śruby za kilkanaście lat będą się pojawiały pytania na forum typu: czy to są oryginalne śruby do listew do Syreny.
Syrena 104, Syrena Bosto
Awatar użytkownika
Kozak90
Moderator
Moderator
Posty: 3229
Rejestracja: 2011-04-25, 12:59
Lokalizacja: Pieńsk

Post autor: Kozak90 »

michalalex, Oczywiście spinki mam oryginalne od kolegi kapti2 :) kupiłem 3 komplety więc starczy na jeszcze dwie Syreny :)

Listwy boczne od N-O-R a progowe dostałem nówki z epoki. Kartki na nich znalazłem ,że są z 1970r. Nigdy nie były zakładane i są poprostu nowe!!!! Po wypolerowaniu pastą do alu elektryczną polerką z twardą gąbką są jak szkło. Więc z polerowanymi bocznymi będą prezentować się rewelacyjnie. Do tego błyszczący lakier i nowa tapicerka i będzie miód.
Awatar użytkownika
michalalex
-#Weteran
-#Weteran
Posty: 1651
Rejestracja: 2012-03-21, 20:43
Lokalizacja: Okolice Krakowa

Post autor: michalalex »

Kozak90 pisze:michalalex, Oczywiście spinki mam oryginalne od kolegi kapti2 :) kupiłem 3 komplety więc starczy na jeszcze dwie Syreny :)
To już wiem kto mnie podkupił :> I to jeszcze na zapas... Ale mówi się trudno. Miałem trochę spinek to poszły na drzwi, bo w razie czego tam nie ma jak dostać się od spodu. Resztę mam zrobione na śrubach zamkowych.

Szkoda, że nie masz tych progowych z 1969 roku, byłoby wszystko z jednego rocznika :D Ja mam każdą rzecz z innej Syreny, niektóre nawet od starszych.
Syrena 104, Syrena Bosto
Awatar użytkownika
Kozak90
Moderator
Moderator
Posty: 3229
Rejestracja: 2011-04-25, 12:59
Lokalizacja: Pieńsk

Post autor: Kozak90 »

One nie są sygnowane. Tzn nie mają wybitego rocznika. Ale nie ważne, pisałem tylko o tym roczniku,że są napewno od 104. Choć pewnie się nie różnią ale zawsze to od 104

Z 1968 mam jeszcze jedną zabawkę do Syreny. Oczywiście nowe nie używane.Wraz z oryginalnym głośnikiem. Wszystko zapakowane w pudełko. :ok3
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Awatar użytkownika
michalalex
-#Weteran
-#Weteran
Posty: 1651
Rejestracja: 2012-03-21, 20:43
Lokalizacja: Okolice Krakowa

Post autor: michalalex »

Ile dałeś za radyjko? U mnie jest Safari 2A. Byłoby fajne, ale po podłączeniu głośnika nie daje głosu. Żarówka niby się świeci. Będę musiał oddać do naprawy, bo to radio było z Syreną od bardzo dawna i nie chcę go wymieniać.
Gdzie chcesz zamontować radio i gdzie głośnik? Bo w sumie wszędzie jest niezbyt dobrze. O wycięciu dziury nie ma mowy. U mnie jest pod wskaźnikami wody i paliwa, ale trzeba było przenieść spryskiwać. Ale z dwojga złego chyba to jest najlepsze miejsce na radio w 104.
Syrena 104, Syrena Bosto
Awatar użytkownika
Kozak90
Moderator
Moderator
Posty: 3229
Rejestracja: 2011-04-25, 12:59
Lokalizacja: Pieńsk

Post autor: Kozak90 »

Też chyba zamontuje pod wskaźnikami. A głośnik pod nagrzewnicą. Bardziej mnie martwi antena. Ale chyba na zderzak dam.

Safari 2A było produkowane od 74 roku więc typowo 105-kowe radyjko.

http://oldradio.pl/karta_odb.php?nrmod=704
Awatar użytkownika
syrena104bili
-#Weteran
-#Weteran
Posty: 2021
Rejestracja: 2010-03-14, 15:32
Lokalizacja: Pionki

Post autor: syrena104bili »

dla mnie bajka , kolor przepiękny , jednak ja nie preferuje malowania wszystkich błotników osobno , ile cie kosztowało to malowanie ???
Awatar użytkownika
Kozak90
Moderator
Moderator
Posty: 3229
Rejestracja: 2011-04-25, 12:59
Lokalizacja: Pieńsk

Post autor: Kozak90 »

Powiesilem strony razem. Czyli blotnik,drzwi blotnik zeby jednakowo lakier byl polozony. Zerknij na zdjecie z kabiny. Nic nie kosztowalo. Po rodzinie. Koszt to lakier i ropa do kabiny.
Awatar użytkownika
Wojt
-#Weteran
-#Weteran
Posty: 2042
Rejestracja: 2005-05-02, 12:45
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Wojt »

Co do miejsca na radio to pod wskaźnikami to chyba najlepsze miejsce w 104. O mnie też tak jest i wygląda tak:
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
...no i poszedł biedaczysko, po szerokim szukać świecie czegoś, co jest bardzo blisko.
Awatar użytkownika
Marek.K.
-#Stara Gwardia
-#Stara Gwardia
Posty: 3989
Rejestracja: 2010-12-19, 17:41
Lokalizacja: Winda

Post autor: Marek.K. »

Kozak90, antenę kup taką
allegro.pl/antena-fiat-125p-126p-polonez-unitra-prl-taxi-1313-i3192349644.html
na szybę montujesz ;) sam mam taką do 105 ;)
Gaz gaz gaz , wciskam do dechy gaz ,
Gaz gaz gaz , słychać syreny wrzask .


"Ja jestem chłop z Mazur,
I tak wołajcie na mnie - chłop z Mazur."
http://www.youtube.com/watch?v=OGXvxtiMOew :D
Awatar użytkownika
Tomasz
-#Weteran
-#Weteran
Posty: 2334
Rejestracja: 2006-11-21, 11:38
Lokalizacja: Bełdów

Post autor: Tomasz »

Wojt, ja tak miałem zamontowane w swojej 105, gdzie deska jest taka sama właśnie jak w 104.. Jeszcze nawet na dobrą sprawę jeden kątowniczek pozostał... :oops:
Awatar użytkownika
Kozak90
Moderator
Moderator
Posty: 3229
Rejestracja: 2011-04-25, 12:59
Lokalizacja: Pieńsk

Post autor: Kozak90 »

Dzisiaj założyłem błotniki, założyłem drzwi i skończyłem elektrykę, biegi i silnik.

Założone są lampy tył i przód. W końcu zrobiłem podświetlenie bagażnika i lampki oświetlające tablice rejestracyjną.

Założyłem listwy progowe, klamki i tapicerkę drzwi. Więc już bliżej niz dalej.

Potrzebuje kilku części:

-LUSTERKO ZEWNĘTRZNE OKRĄGŁE (stan obojętny)
-SZYBKĘ BOCZNĄ PRAWĄ (pasażera) wraz z klameczką
-KOMPLETNY KLAKSON ZE SPRĘŻYNKAMI ALE BEZ ZNACZKA FSO
-PRZEŁACZNIK HEBELKOWY CZARNY
-FILCE PROWADNIC SZYB
-BALKONIK NA DESKE (STAN OBOJĘTNY)
-SPÓD POPIELNICZKI
-DEKIELEK FSO NA FELGĘ
-DWIE OPONY DIAGONALNE
-LISTWE CHROM NA DESKĘ


Jezeli coś posadasz ,napisz PW. PILNE!!!!!!
Awatar użytkownika
Yanosik
-#Weteran
-#Weteran
Posty: 1707
Rejestracja: 2008-07-06, 13:03
Lokalizacja: Piła

Post autor: Yanosik »

Filce samoprzylepne kupiłem na allegro. Docięli mi na wymiar.
Dawaj pomógl 8)
I get up at seven, yeah,
and I go to work at nine.
I got no time for livin'.
Yes, I'm workin' all the time.
Zablokowany