REMONT 104 1969r

Relacje z przeprowadzonych remontów.
kapti2
-#Youngtimer
-#Youngtimer
Posty: 1248
Rejestracja: 2009-04-25, 10:37
Lokalizacja: Poznań

Post autor: kapti2 »

daj foty syreny a i cos Ci poszukam z tych części co potrzebujesz bo już jestem na miejscu
Awatar użytkownika
Kozak90
Moderator
Moderator
Posty: 3229
Rejestracja: 2011-04-25, 12:59
Lokalizacja: Pieńsk

Post autor: Kozak90 »

Dzisiaj trochę podgoniłem robotę. Musiałem drugi raz lakierować ramki drzwi bo po pierwszym razie w kilku miejscach ważyło lakier.

Jutro składam przód (atrapa,kratka,maska) i montuje szyby. Mam nadzieje,ze dam radę założyć parapety i boczki tapicerki.

Musze też wykończyć podsufitkę. No roboty jest pełno.

Na sobotę zostawiam sobie zderzaki i listwy boczne. Koniec coraz bliżej.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Awatar użytkownika
michalalex
-#Weteran
-#Weteran
Posty: 1651
Rejestracja: 2012-03-21, 20:43
Lokalizacja: Okolice Krakowa

Post autor: michalalex »

Ta Syrena jest wzorem :ok3
Teraz widzę jakie te ramki są długie :F Jakby Ci nie starczyło filcu to doślę. Powinno być dobrze, bo wsadziłem dużą rolkę, ale jakbym pomyślał to bym pociął na mniejsze paski i to wsadził na odwrót to by się zmieściło dwa razy tyle w kopercie...

Czy zamek drzwi przerabiałeś z Żuka? Bo te kluczyki są na pewno od Żuka. Chyba, że sam bębenek?
Syrena 104, Syrena Bosto
Awatar użytkownika
Kozak90
Moderator
Moderator
Posty: 3229
Rejestracja: 2011-04-25, 12:59
Lokalizacja: Pieńsk

Post autor: Kozak90 »

Samą wkładkę znajomy przerzucił. Ale tak miało być :

klamki nówki ,zamek nówka,klucze nówki itd.

A co do wzoru to nie przesadzaj :P :grinser

Uchwyty zderzaków ,już zapodkładowane i w kolorze karoserii (widać w kabinie powieszone).


Filcu starczy. Bardzo wielkie dzięki. Czekoladka spakowana leży na tylnym siedzeniu w aucie bo dzisiaj 14 godzin roboty z Syreną miałem.
Ostatnio zmieniony 2013-05-09, 08:53 przez Kozak90, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Magister
-#Stara Gwardia
-#Stara Gwardia
Posty: 4491
Rejestracja: 2007-04-26, 20:00
Lokalizacja: Chełmno
Kontakt:

Post autor: Magister »

Łałałiła :ok3
Awatar użytkownika
michalalex
-#Weteran
-#Weteran
Posty: 1651
Rejestracja: 2012-03-21, 20:43
Lokalizacja: Okolice Krakowa

Post autor: michalalex »

Ze wzorem kluczyków to się nie czepiam, tylko sam miałem z tym problem i się zastanawiałem czy udało Ci się przerobić cały zamek, bo ten wygląda jak nówka... W końcu poszedłem i dorobiłem sobie kluczyk. Jest o wiele brzydszy niż ten od Żuka, ma czerwoną plastikową nakładkę, a zapasowy ma zieloną. Z dwojga złego lepsza czerwona. W każdym razie i tak się cieszę, że mogę zamknąć Syrenę. Do klapy bagażnika też mam mistrzowsko dorobiony kluczyk, przynajmniej cały metalowy, ale trochę za duży i wchodzi do 3/4 długości. Ale działa idealnie... Do stacyjki mam dopiero w planach dorabianie kluczyka, bo na razie znalazłem malutki kluczyk od kłódki od stodoły, którym udaje się odpalić i jakoś tak mi schodzi. Jedyny kluczyk od Syreny mam przy korku od zbiornika paliwa, ale nie jest od 104, bo ma logo FSM.
Syrena 104, Syrena Bosto
Awatar użytkownika
anabol
-#Administrator
-#Administrator
Posty: 3145
Rejestracja: 2008-11-17, 12:10
Lokalizacja: Białobrzegi n Pilicą
Kontakt:

Post autor: anabol »

Bardzo ładnie, teraz już tylko przyjemność ze składania :helm
O czystość forumowych szeregów dbają specjalnie przeszkoleni funkcjonariusze spraw wewnętrznych - moderatorzy.

>wujek Sławek<
Awatar użytkownika
Kozak90
Moderator
Moderator
Posty: 3229
Rejestracja: 2011-04-25, 12:59
Lokalizacja: Pieńsk

Post autor: Kozak90 »

Dzisiaj zamontowałem boczne szybki POLHART w nowe ramki chromowane!

Uchwyty zanitowałem i włożyłem kremowe filce. Było trochę docinania ale wyszło super ,szyby nie mają poł milimetra luzu nawet. Pięknie chodzą.

Panel wskaźników ogarnięty i polakierowany. Kable uporządkowane i odizolowane jeden po drugim. W końcu porządek pod deską!

Ręczny założony i działa perfekcyjnie. Oczywiście uchwyt polakierowany i wszystkie elementy nowe!

Mechanizmy szyb również umyte, i sprężyny nasmarowane świeżym smarem.

Trochę problemów miałem z włożeniem ramek żeby góry drzwi nie porysować ,ale szczęśliwie się udało.

Jutro wezmę się za maskę i pas przedni.

Relacja na zdjęciach.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Awatar użytkownika
michalalex
-#Weteran
-#Weteran
Posty: 1651
Rejestracja: 2012-03-21, 20:43
Lokalizacja: Okolice Krakowa

Post autor: michalalex »

Pięknie to wygląda, jak zwykle :ok3 Filce w oryginale są najlepsze. Czarne może by się nie brudziły, ale by denerwowały, gdy masz świadomość jakie powinny być... U siebie też dzisiaj założyłem filce i szyby wreszcie chodzą bez zbytnich oporów, a miejscami luzów.
Syrena 104, Syrena Bosto
Awatar użytkownika
Kozak90
Moderator
Moderator
Posty: 3229
Rejestracja: 2011-04-25, 12:59
Lokalizacja: Pieńsk

Post autor: Kozak90 »

michalalex, jeszcze raz wielkie dzięki za filce. U mnie jest super kontrast kremowych filców do niebieskiego lakieru!! Piękny efekt.
Mikrusiarz
-#Youngtimer
-#Youngtimer
Posty: 1049
Rejestracja: 2008-05-19, 22:00
Lokalizacja: RP

Post autor: Mikrusiarz »

Widzę, że moja pomoc w namiarach na tanie filce nie od handlarzy się przydała :ok3
Awatar użytkownika
michalalex
-#Weteran
-#Weteran
Posty: 1651
Rejestracja: 2012-03-21, 20:43
Lokalizacja: Okolice Krakowa

Post autor: michalalex »

Mikrusiarz, dzięki za pomoc!!! Dali mi całą rolkę i nie chcieli przyciąć mniej, więc mam jeszcze sporo tego dobra. Jakby ktoś chciał to mam na zbyciu.
Syrena 104, Syrena Bosto
Awatar użytkownika
Lesiu
-#Weteran
-#Weteran
Posty: 2616
Rejestracja: 2010-01-10, 15:23
Lokalizacja: Szczecin

Post autor: Lesiu »

Kozak90, jak tam idzie składanie. Wszystko zgodnie z planem czy jakieś komplikacje.
Awatar użytkownika
Kozak90
Moderator
Moderator
Posty: 3229
Rejestracja: 2011-04-25, 12:59
Lokalizacja: Pieńsk

Post autor: Kozak90 »

Mimo dużej ilości pracy, Syrena jest już wyregulowana (biegi,gaźnik,pompka itd).

Zostały mi drobiazgi. Muszę założyć docelowe koła któe czekają i dopracowac detale. Założyć kierownicę. Dywaniki i wykładziny też trzeba włożyć. Listwy trzymające uszczelki,znaczek na maskę i lufcik prawy. Jest jeszcze kupa robot przy niej. Dzisiaj złapał Syrene pierwszy deszcz po remoncie. Pare fotek na szybko. Odrazu zaznaczam : ONA NIE JEST UKOŃCZONA!!!! Ale mniej więcej widać efekty. :majk
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Awatar użytkownika
michalalex
-#Weteran
-#Weteran
Posty: 1651
Rejestracja: 2012-03-21, 20:43
Lokalizacja: Okolice Krakowa

Post autor: michalalex »

Jeszcze trochę i będzie pięknie. Jak skończysz to zrób zdjęcia w słonecznej atmosferze, bo wygląda trochę smutno. Na wcześniejszych zdjęciach nie byłem do końca przekonany do koloru, ale teraz widać, że to jest to :ok3 Będziesz zakładał nowe opony?
Syrena 104, Syrena Bosto
Zablokowany