Montaż sygnału dźwiękowego

schematy
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
michalalex
-#Weteran
-#Weteran
Posty: 1651
Rejestracja: 2012-03-21, 20:43
Lokalizacja: Okolice Krakowa

Montaż sygnału dźwiękowego

Post autor: michalalex »

Kupiłem (pod pewnym naciskiem z zewnątrz) tuningowy sygnał dźwiękowy złożony z kilku trąbek i kompresora. Wielu Syreniarzy ma taki sam :> Dotychczas nie miałem żadnego klaksonu, a instalację sam odbudowałem.
W każdym razie okazuje się, że nie umiem go podłączyć. :oops: W internecie znalazłem taki schemat. Problem w tym, że Syrena ma plus na masie, więc tam gdzie jest masa dałem plus. Chyba nie tak ma być po podłączeniu to nie działało ani z kompresorem, ani z lampką kontrolną. W przekaźniku jest elektromagnes i może to ma wpływ?
Dodam jeszcze, że kompresor po podłączeniu do akumulatora działa i bardzo głośno trąbi. Przycisk na kierownicy też jest dobry przy próbach z lampką kontrolną. Przekaźnik też nie wygląda na uszkodzony. Wszystko robię na nowych przewodach i nowych konektorkach, które izoluję folią termokurczliwą, czyli nic nie jest zaśniedziałe.
Na zdjęciu jest przekaźnik, schemat, który jest na stronie sprzedawcy sygnału oraz schemat, który wymyśliłem teraz. Doradźcie coś czy to jest dobrze, co pozmieniać, żebym tego nie zepsuł. Czy mam to podłączyć do pierwszego bezpiecznika w skrzynce, bo oryginalny sygnał był tam podłączony wg schematu w Glince. (Mam 104)
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Syrena 104, Syrena Bosto
Awatar użytkownika
arturromarr
-#Weteran
-#Weteran
Posty: 1633
Rejestracja: 2006-07-03, 14:19
Lokalizacja: Łódź

Post autor: arturromarr »

Według tego twojego schemaciku co narysowałeś będzie dobrze jak połączysz jeszcze w przekaźniku drugi koniec cewki (86 ?) z zasialniem z bezpiecznika (30).
Pod bezpiecznik 1 możesz podłączyć jak twój nowy klakson nie jest bardziej łakomy na prąd niż oferują standardowe bezpieczniki. Widać że producent sugeruje 16A ale może to być przesadzone. Jak by się jednak zażyło że będzie się "palił" to najwyżej podepnij pod zasilanie akumulatora (czyli w Syrenie -) przez osobny bezpiecznik właśnie te 16A, można kupić takie współczesne na kabel.
Ale na syrenowskich powinno dać radę.
Awatar użytkownika
Magister
-#Stara Gwardia
-#Stara Gwardia
Posty: 4491
Rejestracja: 2007-04-26, 20:00
Lokalizacja: Chełmno
Kontakt:

Post autor: Magister »

Tak jak pisze arturromarr, 30 z 86
Awatar użytkownika
michalalex
-#Weteran
-#Weteran
Posty: 1651
Rejestracja: 2012-03-21, 20:43
Lokalizacja: Okolice Krakowa

Post autor: michalalex »

Dzięki, jest tak jak pisaliście. Sygnał działa idealnie. :D
Syrena 104, Syrena Bosto
Awatar użytkownika
arturromarr
-#Weteran
-#Weteran
Posty: 1633
Rejestracja: 2006-07-03, 14:19
Lokalizacja: Łódź

Post autor: arturromarr »

No to cieszymy się. :)
Tylko żeby MO cie nie skasowało za hałasy.
ODPOWIEDZ